Golf MK3 Проблем с ел. стъкла

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
monuncety
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 03 яну 2011 20:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Yambol

Golf MK3 Проблем с ел. стъкла

Мнениеот monuncety » Пон 03 яну 2011 21:13


Здравейте колеги!Имам голф 3ка и от няколко дни имам един проблем.Не ми се отварят и двете ЕЛ стъкла отпред.Дори и не светят,че работят.От веднъж спряха да работят и двете.Възможно ли е да е някой бушон и ако е кой номер е или се намира някъде другаде?Ако някой знае да ми каже.Благодаря предварително! :(

Последна промяна от ivostefanov на Съб 30 авг 2014 5:36, променено общо 2 пъти.
Причина: Редактирах заглавието!




Потребителски аватар
Gencho87
Мнения: 337
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 18:19
Автомобил: VW Golf MK3 GT
Двигател: AEK 1.6 1995
Местоположение: Разград

Re: Проблем с ел. стъкла на голф 3.

Мнениеот Gencho87 » Пон 03 яну 2011 21:48


Здравей, на капака на бушоните ти пише кой номер бушон за какво е. Тъй като не си споменал, ако задните са ти ел. работят ли или са ръчни, или си с три врати. При мен копчето за левия преден джам на лявата предна врата прави лош контакт и трябва да го почистя , но като ми дойде музата :Mr Green Fun , при теб щом не работят и двете една от причините е изгорял бушон, провери и пиши какво си установил :beer


vento_fen_abs
Мнения: 27
Регистриран на: Сря 21 юли 2010 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Проблем с ел. стъкла на голф 3.

Мнениеот vento_fen_abs » Вто 04 яну 2011 16:54


и аз имам сьщия проблем ако някой знае нещо да каже/кой бушон и кое реле/ е за тях


monuncety
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 03 яну 2011 20:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Yambol

Re: Проблем с ел. стъкла на голф 3.

Мнениеот monuncety » Сря 05 яну 2011 21:04


Колеги,голфа ми е само с ЕЛ стъкла отпред.и двете отказаха едновремено.търсех в книгата за VW кой бушон е заел стъклата,но не мога да разбера кой е.дават ги някъде отделно не при останаталите бушони.Явно ще трябва да търся някой майстор.АКо някой знае нещо да ми пише.Благодаря ви за отговорите:)


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с ел. стъкла на голф 3.

Мнениеот van4ooo » Сря 05 яну 2011 21:14


Провери предпазител N14 и един "предпазител" в метален корпус над релетата застопорен е с едно пластмасово зъбче.Но щом не светят копчетата някоя маса ще я няма според мен провери на буксата има ли +12в.


da_carv6
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 14:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: spain

Re: Проблем с ел. стъкла на голф 3.

Мнениеот da_carv6 » Пет 07 яну 2011 21:53


При моя случай имаше скъсан кабел в маншона на вратата.Бутона на варатата светеше.Кабела беше прекъснат по странен начин,така че проверявайте добре :012:


monuncety
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 03 яну 2011 20:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Yambol

Re: Проблем с ел. стъкла на голф 3.

Мнениеот monuncety » Нед 16 яну 2011 19:45


колеги искам да ви кажа,че открих проблема,защо не ми работиха двете ЕЛ стъкла на голфа.Беше ми се прекъснал кабела,който идва от бушоните към копчетата за стъклата(м/у купето и вратата има една мека гумена връзка,през която минават кабелите и точно там се беше прекъснал кабелът.) Благодаря ви за сапричаноста. :)


Потребителски аватар
M_POLO
Мнения: 491
Регистриран на: Сря 23 юли 2008 21:14
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: CBAB
Местоположение: София

Re: Проблем с ел. стъкла на голф 3.

Мнениеот M_POLO » Сря 25 май 2011 16:48


Здравейте колеги търсех в търсачката но с моят проблем не намирам :x Та питането ми е следното десният прозорец работи когато си иска нагоре се чува като го натискам цъка, обаче надолу когато си иска отворих изчистих копчета букси и тн пооправи се за няколко дни и пак същото. Та интересно ми е има ли някакво реле и къде евентуално да го търся повагайте колеги. Надявам се да съм успял да обясня Благодаря Ви предварително ! :beer


Потребителски аватар
M_POLO
Мнения: 491
Регистриран на: Сря 23 юли 2008 21:14
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: CBAB
Местоположение: София

Re: Проблем с ел. стъкла на голф 3.

Мнениеот M_POLO » Пон 30 май 2011 19:06


M_POLO написа:Здравейте колеги търсех в търсачката но с моят проблем не намирам :x Та питането ми е следното десният прозорец работи когато си иска нагоре се чува като го натискам цъка, обаче надолу когато си иска отворих изчистих копчета букси и тн пооправи се за няколко дни и пак същото. Та интересно ми е има ли някакво реле и къде евентуално да го търся повагайте колеги. Надявам се да съм успял да обясня Благодаря Ви предварително ! :beer



май никои не може да ми помогне или даде съвет за моят проблем :roll:


Потребителски аватар
wcwc
Мнения: 37
Регистриран на: Вто 21 юни 2011 18:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с ел. стъкла на голф 3.

Мнениеот wcwc » Пет 29 авг 2014 17:28


Не ми работят и двете предни стъкла. Странното е, че надолу вървят. Не мога да открия кой е бушона за тях, нито как да вдигна стъклата?


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Проблем с ел. стъкла на голф 3.

Мнениеот Golfan_93 » Пет 29 авг 2014 22:10


Колега Здравей!

Значи, при мен също така се случи но има скрит бушон (ако си с допълнително добавяни ел.стъкла) както моята кола 1.4 абд при мен този бушон го намерих като свалих, долу табалцето със всичките бушони, и над него дефакто имаше, кабел с гнездо за бушон (при мен беше син "холдера" в който се пъха бушона!) а в него изгорял бушон, смених заработиха!

Сега за да не се мъча си изнесох с кабелчета бушона на удобно място и когато се, скапе бушона въпреки че вече 1 година не са мърдали, просто сменям бушона и продължава!

Отделно се познава по това, че самите копчета на ел стъклата не светят, но при мен и стоповете май спираха да светят ли та нещо такова беше.

Погледни над (отгоре) таблото!!

Поздрави! :love.vwclub


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Golf MK3 Проблем с ел. стъкла

Мнениеот van4ooo » Съб 30 авг 2014 23:14


wcwc Няма отделен предпазител за вдигане-щом се свалят предпазителя е здрав.Чува ли се "цъкване" като натиснеш за вдигане,може да имаш счупен водач.


Потребителски аватар
wcwc
Мнения: 37
Регистриран на: Вто 21 юни 2011 18:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Golf MK3 Проблем с ел. стъкла

Мнениеот wcwc » Нед 07 сеп 2014 12:22


Не се оправих сам, но един познат майстор ме спаси. Оказа се, че при комфорта е имал някакъв проблем на заяждане. Даже цялото това нещо ми докара страхотни главоболия, защото ми точеше ток от акомулатора и ми падаше 1-2 пъти без да знам от какво (много досадно). Цяло чудо е, че в един момент се е прецакало, така че да не се вдигат стъклата и да се разбере от какво е. :banghead



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bigold и 84 госта