голф vr6!!!!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Vento
Мнения: 2876
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:34
Автомобил: Vento+Golf 2+Golf 3
Двигател: ABS+ABF+ABV
Местоположение: Пловдив

Re: голф vr6!!!!

Мнениеот Vento » Вто 25 яну 2011 20:22


Май... не четеш! Частите оригинални (то други и няма де) са под 450лв. За труд над 250 е лудост!
Все пак хора, каращи такива мотори ти го казваме, а ти по предположения спориш - не виждам смисъл. :012:




Потребителски аватар
niikoo_1
Мнения: 3308
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: голф vr6!!!!

Мнениеот niikoo_1 » Вто 25 яну 2011 20:24


Добре де разбрах :roll: 700лв. значи за веригите обтегачи и периферията към тях.

Останалите пари ще се уплътнят от водна помпа, пистов ремък, свещи, гарнитурки, кабели и още дреболиии за да му направи тъй нареченото пълно обслужване :lol: сега вече май ще се похарчат въпросните пари.


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: голф vr6!!!!

Мнениеот pe6kata » Вто 25 яну 2011 21:00


niikoo_1 написа:...Иначе е голямо извращение този мотор след като видях разглобен такъв не бих си купил, вижда ми се доста калпав като коляно-мотовилков механизъм и ми се струва че има голяма вероятност да има по-малък ресурс от 1.8/2.0 8/16клапана :Mr Green Fun .

... 12клапановия арахик, чакам сега да започне храната mhihi. mhihi


мога да те почна, ама достатъчно се изморих от една друга тема и един...
та, обясни какво видя като си имал възможносттта да го зърнеш разглобен? Кое е каплавото на въпросния механизъм?
вал като вал, само дето биелните лагери са с диаметър на основните на 1.8...
съвсем леко ще вметна че 4-ка вр6 24в ползва абсолютно същия вал...
Ако говорим за смяна на всичко това, айде някой да сметне колко ще е същото за АБФ. Значи вр-а го разкостваме и сменяме всичко, абф-а само един ангренаж... айде моля ви се...
Дават се малко повече повече пари(а ако пък съпоставим поддръжката с един дизел ..), но за сметка на това изкарват 3-4 пъти повече от кола с ангренаж :!: :!:
Водна помпа 100лв(няма евтини алтернативи, оригинална част), ако мотора е в коша, смяната е голяма веселба, онзи ден сменях scare
Колата има един пистов ремък, като има само една обтяжка, като самата ролка се разглобява и се сменя само лагерчето в нея- най-обикновен съчмен лагер 5-6лв. А какви ролки има...
за ресурса- нелепо е, не ми се говори...
Държиш ли още да продължим разговора?

като собственик на абф и вр6... няма база за сравнение. Единствено собственик на вр6 ще се съгласи с това и ми е пределно ясно...

Йоанчо, сигурен ли си че си извадил обтегачите на парчета, Ако е така, и мотора щеше да е на парчета тия вериги какво ще ги държи? Да не би някое парченце да се е откъшило само...
Ако не забравя утре ще снимам обтегача и успокоителя.

За газта- газифицира се супер успешно. Колата е с дебитомер, не е като абф с мап. По мап винаги са капризни откъм настройка. Имал съм и газ, но съм преценил за себе си че колата не гори толкова, че да ме бърка като е на бензин. Има теми за разхода, да не дъвчем едно и също...


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: голф vr6!!!!

Мнениеот pe6kata » Сря 26 яну 2011 0:08


зацепваметп на веригите не може да го направи всеки, защото хич не е просто. Отделно една камара гарнитурки


толкова е елементарно, че чак първия път го обърках, понеже тръгнах да го правя като на абф :oops:
направо ти казвам- водиш шайбата на маховика на белег и после фиксираш с пластина м/у двата вала...
от това по просто няма!

за гарнитурите- глава, капак на клапаните, всм/ изп колектор. Това ще рече абсолютно нищо различно спрямо който и да е мотор :!: капаците отстрани на мотора(тези на веригите и от страната на шайбата на коляновия вал) се мажат със силикон!

При турбиниране особено, архаичния 12клапанов мотор хич не е за подценяване и има страшно много предимства пред по-новите си събратя.


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: голф vr6!!!!

Мнениеот yoan4o » Сря 26 яну 2011 9:22


При мен имаше огромно парче от един от горните банани, което се беше наместило в горния ръб на капака!

Не е за вярване, но мотора преди да бъде обслужен работеше много тихо и равномерно, а сега работи два пъти по-добре.
Как не е станала някоя беля, не е за вярване.

За цените - Веригите излизат точно 120лв., при това оригинални.
На мен веригите + обтегачи (без хидравличния) + успокоителите + феродов диск (оригинален) + лагер + семеринг ка кол.вал като части ми излезнаха 530лв. Всичко оригинално и с отстъпка, разбира се.

Видях някой спомена 1500лв., да, на мен толкова ми излезна всичко, но ако ви кажа колко още неща се направиха и сложиха, не е за вярване...... mhihi


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: голф vr6!!!!

Мнениеот pe6kata » Сря 26 яну 2011 9:41


yoan4o написа:При мен имаше огромно парче от един от горните банани, което се беше наместило в горния ръб на капака!

За цените - Веригите излизат точно 120лв., при това оригинални...


това вече друго- веригите са две и всяка има по един маслен обтегач и един пластмасов успокоител. Ако обтегача ти е бил на парчета... а той е и такава част че няма какво да му се счупи(по принцип), само трябва да се види там дето контактува с веригата за износване. Ако трябва да съм честен, ми се промениха идеите за ревизиране- едно нещо го сменям вече като видя че е износено, така за щяло и не щяло...
Намерил си хубави цени, мотора с който карам в момента, до няколко месеца ще го сваля и ще кача друг. Ще стои резервен, хем леко ще го пипна тук там,- да върви повече и гори по-малко (най ме кефи тази комбинация :lol: ) Та веригите са му за смяна и може да се чуем по този въпрос...


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: голф vr6!!!!

Мнениеот °niksi° » Чет 27 яну 2011 0:22


pe6kata написа:Йоанчо, сигурен ли си че си извадил обтегачите на парчета, Ако е така, и мотора щеше да е на парчета тия вериги какво ще ги държи? Да не би някое парченце да се е откъшило само...

Както каза Йоан 3 от 4-те часи свързани с веригите бяха със счупвания.
Обтегача на горната верига му беше изядена и откъсната повърхността /мисля че е тефлон или нещо подобно/ и веригата триеше директно върху метала. Парчето беше в задната част на капака на клапаните /между него и веригата/. Плъзгача на горната верига беше на 3 части /като не беше разрушен и си беше на мястото/, просто беше счупен ан 3 части. Плъзгача на долната верига му беше отчупена предната част. Единственото здраво и неизносено много беше обтегача на долната верига.
Работата е неприятна и не е малко. Със комплекта вериги и обтегачи е почти задължително да се смени и семеринга на коляновия вал откъм скоростите. Гарнитурата на капака на клапаните която почти никой не сменя също не е ефтинка /около 50 лв май беше читавата/ и не е лошо да се сложи нова.


Потребителски аватар
Vento
Мнения: 2876
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:34
Автомобил: Vento+Golf 2+Golf 3
Двигател: ABS+ABF+ABV
Местоположение: Пловдив

Re: голф vr6!!!!

Мнениеот Vento » Чет 27 яну 2011 13:57


°niksi° написа:Гарнитурата на капака на клапаните която почти никой не сменя също не е ефтинка /около 50 лв май беше читавата/ и не е лошо да се сложи нова.

37лв. оригинална нова :idea:


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: голф vr6!!!!

Мнениеот pe6kata » Чет 27 яну 2011 22:03


°niksi° написа:Обтегача на горната верига му беше изядена и откъсната повърхността /мисля че е тефлон или нещо подобно/ и веригата триеше директно върху метала...

ясно ми е това, няма ка да е счупен самия обтегач и неслучайно писах че като се обслужва мотора, с вижда ако няма износване на триещата повърхност на обтегача, може и да не се смени. Разбира се че е най-добре да се смени, както и зъбните колела и ...

днес направих снимка на така страшните вериги и обтегачи, ясно ми е че ти си ги виждал, ама бая хора не са и много се плашат...А и знам че тук дебне потенциален вр6-джия :wink: , така че... Ей ги- долната/единичната верига съ съответния обтегач и пластмасов успокоител и горната... Ако се вгледаш ще се види че едно парченце от успокоителя на долната верига липсва, ама кво толкова :lol:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


paco87GT
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 24 сеп 2009 12:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: голф vr6!!!!

Мнениеот paco87GT » Съб 29 яну 2011 17:13


здравеите колеги след толкова чъдене и мислене наи накрая го измислих ама маи пак нема да стани.............!значи в четвъртък се събъдих и си казах е еми,,,,,,,,ще вкарваме главата у торбата и ще караме ВР6 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ама уви :( отидох при пича с паричките и таман се качихме в колата да отидем да я прехвърляме,колата си беше загряла всичко ок и изведнъж както си карам с 60 се чува един ужасен стържест звук и голфа взе да пуши спрях веднага!и пича ми вика ела в понеделник голфа ще е ок наи вероятно било нещо дребно :screwy и пак ми го дава на същата цена обаче аз му отказах ще търсим друг


Потребителски аватар
Vento
Мнения: 2876
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:34
Автомобил: Vento+Golf 2+Golf 3
Двигател: ABS+ABF+ABV
Местоположение: Пловдив

Re: голф vr6!!!!

Мнениеот Vento » Съб 29 яну 2011 19:54


До колко пари си заделил, за да караш VR6. Отсега ти казвам, ако са под 6-7 бона, по-добре си вземи читав ABF. Ако имаш над 6 бона, ще ти харесаме някой от Германия или нов внос тук.


paco87GT
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 24 сеп 2009 12:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: голф vr6!!!!

Мнениеот paco87GT » Вто 01 мар 2011 21:27


честита баба марта колеги!от давна не съм писал!с вр6 се простихме и ще да е някоя АБФ ама до сега нямах време да търся нядявамсе в наи скоро времи да се похваля с новата предобивка :wink:


Потребителски аватар
GTI 16V ABF
Мнения: 752
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:29
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 2.8 VR6 - AAA

Re: голф vr6!!!!

Мнениеот GTI 16V ABF » Съб 25 юни 2011 15:55


Колега сподели какво става взе ли АБФ ? :roll:


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: голф vr6!!!!

Мнениеот nikson85 » Съб 25 юни 2011 16:50


paco87GT написа:е значи пича дето продава голфа нещо ме послъгва :x голфа е на 90000 км. гарантира че са реални!или голфа не е на толкоз и ме взима за балък или проблема не е от веригата!

ме взима за балък или проблема не е от веригата![/quote]

виж отгоре над изминатите километри ако го няма надписа total това означава че голфа е превъртял километража 300 000км и този надпис total ако го няма 100% е врътнала километража поне един път. Голфовете си превъртат километражите на 300 000км и надписа горе total изчезва и километража се занулява от 0км. Ако го няма надписа голфу е врътнал километража и е поне на 390 000км + тези 90 000км които ти е казал пича , но не се знае дали е врътнал километража два пъти което ще рече 690 000км. ето инфо от видео клипове- http://vbox7.com/play:b4779e5a
ето и за вр6 километража- http://vbox7.com/play:2166f52c&al=1&vid=364877


paco87GT
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 24 сеп 2009 12:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: голф vr6!!!!

Мнениеот paco87GT » Пет 15 юли 2011 20:46


здравеите колеги от давна не съм писал в темата за което се извинявам пречината е че съм в чужбина!голфче и така не можах да си намеря читаво ВР6 както каза колегата по горе трябва да имаш парички поне 5000-6000 а аз с моите 4000 :( нищо неможах да си харесам!до колкото до АБВ имаше едно читаво голфче ама аз докато се наканя и то се продаде пък и за голф от 93 3800 и с вуншни забелешки нещо не ми се даваха тез пари!и така все още не сме взели голфче ама ще ва държа в тещение и благодаря на всички за изчерпателните отговори и за оказаната помощ : vw fen



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта