Проблем с голф 2-трудно пали когато е студена

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Димитър Христов
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 20:55
Автомобил: Golf mk2
Двигател: 1988 RF
Местоположение: Свиленград

Проблем с голф 2-трудно пали когато е студена

Мнениеот Димитър Христов » Вто 01 фев 2011 15:44


Здравейте,колеги искам да помоля някой да ми даде съвет за колата ми.Колата е голф 2 1.3 карбуратор с газова уредба с механичен превключвател,паля и я карам, предимно на газ,рядко на бензин.Проблемът ми е следния: на газ колата няма никакви проблеми,пали и при -15,но на бензин пали много трудно.След като запали на бензин работи няколко секунди след това гасне(да отбележа ,че пали след продължително въртене на стартера),после пак я паля и пак гасне и така няколко пъти.След това няма проблеми,а загрее ли пали от раз без да гасне.




lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Проблем с голф 2-трудно пали когато е студена

Мнениеот lion_heart002 » Вто 01 фев 2011 15:49


А когато запали и е студена,ако пипнеш педала на газта веднага след като е запалила гасне ли???Етествено,като искаш да палиш на бензин си превключил предишната вечер и колата е поработила поне няколко секунди на бензин преди да я угасиш,нали така???Смукача раздвижвал ли си на карбуратора?А знаеш ли как се включва автоматичния смукач на този карбуратор??? Отговори ми на тези въпроси,пък аз ще ти кажа какво да направиш,за да пали при първото подчукване,дори и навън да е -20 градуса... :004: :beer


Потребителски аватар
Димитър Христов
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 20:55
Автомобил: Golf mk2
Двигател: 1988 RF
Местоположение: Свиленград

Re: Проблем с голф 2-трудно пали когато е студена

Мнениеот Димитър Христов » Вто 01 фев 2011 16:55


Колега,благодаря ти,че се отзова.По принцип преди да угася колата я карам около 5 минути на бензин и после я гася.А когато реша да потегля на бензин като натисна педала на газта и колата гасне.А автоматичния смукач не съм го пипал и да ти кажа честно не знам как се включва.


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Проблем с голф 2-трудно пали когато е студена

Мнениеот lion_heart002 » Вто 01 фев 2011 17:09


Правиш следното и си го правиш ТИ,за да знаеш,че е свършено като хората!Отиваш в магазина за авточасти,купуваш спрей за почистване на карбуратор(около 14 лв е качествения)!Сваляш въздушния филтър и цялата филтърна кутия,на няколко болта е захваната за карбуратора!Пръскаш със спрея отвън карбуратора и всички лостчета и пружинки дето видиш,докато ги раздвижваш и с ръка!После пръскаш и ръчно раздвижваш едновременно с това клапата на смукача,като застанеш пред карба и гледаш отгоре,клапата се вижда,пада се тази дето е по-горе,другата не те интересува,дето е долу вътре в карба,нея и няма как да я стигнеш де...Та така,раздвижваш тази клапа хубаво,докато не почне да се движи много лесно,на студен мотор,ще почне даже самичка да се затваря,а ако е топъл мотора ще има малко усилие и като я пуснеш ще се отваря самичка(с биметална пружинка от температурата на антифриза е смукача).След като свършиш с това,остави така колата за около 10 минутки.Ще имаш още спрей,предлагам ти така или иначе си отворил отгоре карба,почисти го със спрея,като пръскаш вътре в него!Прави се по следния начин,палиш мотора и пръскаш с тръбичката колкото дълбоко стигаш с нея в карба,колата ще почне да се дави,общо взето ще си усетиш кога да спреш и кога да продължиш с пръскането!Като привършиш с чистенето(поне десетина пъти пръсни по около 4-5 секунди да изчистиш де що има жигльори),сглобяваш кутията,не е зле и филтъра да смениш,все пак си я отворил,така или иначе...И се наслаждаваш на безпроблемно палене и работещ смукач!Тази кола се пали по следния начин на студено.Качваш се,натискаш си съединителя,даваш си на контакт,натискаш педала на газта додолу,но само веднъж(за да сработи сукача),пак казвам-само веднъж,за да не я задавиш!След това въртиш,без да пипаш газта и колата пали и работи чудесно...Може би забравям нещо....Тази процедурка отнема не повече от 30 минутки,пиши в темата като привършиш,за да видим резултата!Толкова от мен! :beer


Потребителски аватар
Димитър Христов
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 20:55
Автомобил: Golf mk2
Двигател: 1988 RF
Местоположение: Свиленград

Re: Проблем с голф 2-трудно пали когато е студена

Мнениеот Димитър Христов » Сря 02 фев 2011 20:16


Колега,благодаря ти за съвета,днес преди обед направих точно това,което ми каза и да ти кажа честно досега голфа не е вървял така добре и запали от първия път така се изкефих ,че я карах около час.Карбуратора направо светна какви ли не боклуци се разтекоха.Но преди половин час реших да я пробвам как пали след като е изстинала- веднага запали така както ми каза натиснах съединителя ,дадох на контакт,натиснах газта ,пуснах и запалих без никакъв проблем, като дадох газ колата изгасна .Запалих я пак без проблеми но като реших да тръгна за малко пак да изгасне после стана по -лошо колата започна да придръпва от време на време губеше мощност,забиваше на всяка скорост.Карах я около 15 минути.Какво може да й е станало при положение,че по обяд вървеше така добре а сега е така.Да не би да трябва да се свали карбуратора и да се почисти по добре отвътре.Ти как си го обясняваш.


Ицо
Мнения: 22
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 12:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с голф 2-трудно пали когато е студена

Мнениеот Ицо » Сря 02 фев 2011 22:13


Това за почистването добре си го направил - полезно е. А за давенето - ако се тресе цялата след палене и гасне като те подаваш газ (докато стигне някаква работна температура) - можеш да прегледаш тампона под карба - ако е скъсан, засмуква въздух и някак си се дави. Аз имах такъв проблем.


Потребителски аватар
hinev
Мнения: 152
Регистриран на: Съб 05 дек 2009 16:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Проблем с голф 2-трудно пали когато е студена

Мнениеот hinev » Сря 02 фев 2011 22:26


Аз имам същия проблем сутрин паля на бензин (даже мисля че термоампулата ми не сработва) мотора ми е 1.8 карб PH , и след като запаля почва едно трът трът трът да прави тая кола а река ли да тръгна почва да придърпва и забива и вече като си загрее се оправя , откакво ли е това :? и кой е най лесния вариант да проверим ..


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Проблем с голф 2-трудно пали когато е студена

Мнениеот lion_heart002 » Сря 02 фев 2011 23:04


Най-вероятно някой боклук дето се е отделил е попаднал където не трябва...Значи хубаво е да направиш следното,взимаш от железарията един спирт за горене един литър и го бухваш в резервоара,караш колата докато не свърши горивото,когато изгориш сместа от бензин,гадости и спирт,трябва да се оправи,после сипваш хубав бензин и караш...Ти сигурен ли си,че раздвижи добре смукача???Сега студена трябва да пали супер лесно.... :?:
Да видим как ще запали утре сутрин....Ако запали без проблем,но забива както преди сипвай спирт,както ти писах вече...Все пак не е зле да се опиташ да поразклатиш леко филтърната кутия,ако се клати много значи ти е скъсан и тампона,почти не трябва да мърда,провери и това и пиши.

А за другото голфче,какъв точно е карба(модел и марка)???Знаеш ли,поне да хвърля едно око,да се информирам кое как работи???Кода на мотора си го сбъркал!Напиши ми го правилно и ще погледна...Такъв код няма в моята енциклопедия-следователно не съществува... mhihi :beer


Потребителски аватар
hinev
Мнения: 152
Регистриран на: Съб 05 дек 2009 16:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Проблем с голф 2-трудно пали когато е студена

Мнениеот hinev » Сря 02 фев 2011 23:55


Извинявай колега RH е двигателя и карбуратора е пиербург 2е2 май нещо такова наскоро му купувах ремонтен комплект от евро07 но ефект няма , е има 1 поне не капе вече бензин :)


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Проблем с голф 2-трудно пали когато е студена

Мнениеот lion_heart002 » Чет 03 фев 2011 7:09


Смукача коректно ли работи на карбуратора сега,гледал ли си го на студен мотор дали затваря клпата,цепил ли си го карба??? :?: Защо първо не пробваш да раздвижиш смукача и да почистиш карба а после и резервоара със спирт за горене?


Потребителски аватар
hinev
Мнения: 152
Регистриран на: Съб 05 дек 2009 16:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Проблем с голф 2-трудно пали когато е студена

Мнениеот hinev » Чет 03 фев 2011 13:09


Пробиван е за газ иначе имам съмнения че термоампулата не работи..


Потребителски аватар
Димитър Христов
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 20:55
Автомобил: Golf mk2
Двигател: 1988 RF
Местоположение: Свиленград

Re: Проблем с голф 2-трудно пали когато е студена

Мнениеот Димитър Христов » Пет 04 фев 2011 16:05


Голямо БЛАГОДАРЯ lion_heart002 повторих отново процедурите,но също така долях и една бутилка газ за горене раздвижих отново смукача-сигурно съм раздвижвал 5 минути клапата.Отначало какво давене имаше,после се оправяше не моменти,на моменти се давеше и така докато не ми свърши горивото,от там заредих за 20 лв. и как върви сега не е истина,а запалването е супер-преди ту запалваше,ту гаснеше.Отново голямо благодаря.


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с голф 2-трудно пали когато е студена

Мнениеот i.e.i » Пет 04 фев 2011 16:17


след като запаля почва едно трът..

Смукача коректно ли работи на карбуратора сега,гледал ли си го на студен мотор дали затваря клпата...
:да:
Виж и дали отваря достатъчно(някъде пишеше ,колко)за да работи,преди да загрее.


Потребителски аватар
hinev
Мнения: 152
Регистриран на: Съб 05 дек 2009 16:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Проблем с голф 2-трудно пали когато е студена

Мнениеот hinev » Пет 04 фев 2011 17:48


ще погледна ... просто от години е този проблем ала във варна няма кой да ми помогне..


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Проблем с голф 2-трудно пали когато е студена

Мнениеот lion_heart002 » Пет 04 фев 2011 18:10


Димитър Христов написа:Голямо БЛАГОДАРЯ lion_heart002 повторих отново процедурите,но също така долях и една бутилка газ за горене раздвижих отново смукача-сигурно съм раздвижвал 5 минути клапата.Отначало какво давене имаше,после се оправяше не моменти,на моменти се давеше и така докато не ми свърши горивото,от там заредих за 20 лв. и как върви сега не е истина,а запалването е супер-преди ту запалваше,ту гаснеше.Отново голямо благодаря.

Супер,радвам се....Ама аз ти писах да сложиш СПИРТ за горене а не ГАЗ!надявам,се си сложил спирт,ако не си а си объркал с газ,пак наново,СПИРТ за горене и така... Колкото до другия карбуратор,мисля,че едно чистене на карбуратор и смукач както съм го описал ще ти помогне много!То иначе е най-лесно да го смъкнеш и да сменяваш наред...Въпроса е дали е необходимо! :да: Ако имате нужда от литература за карбуратора си-насреща съм!!! :beer Можете да ме намерите на скайп simeonbotev !



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 244 госта