Golf MK2 1.3 бензин 90г. Проблем с карбуратор?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
svetlin
Мнения: 743
Регистриран на: Съб 23 сеп 2006 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: На Софията
Контакти:

Мнениеот svetlin » Пет 06 апр 2007 17:28


И аз се присъединявам със същия проблем. Като подам рязко газ на бензин и забива муцуната. Смених всички платна (взех си ремонтен комплект за карба) и си остана проблема.




Потребителски аватар
Pavcho2
Мнения: 2008
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 15:11
Автомобил: Golf Mk4 GTI
Двигател: 1798 Т AGU custom intake
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pavcho2 » Съб 07 апр 2007 0:59


hristian37 написа:
golfer написа:според мен не му достига въздух.
плочката намалява дебита на потока, а сигурно и смуче само топъл въздух от към генерацията.


това е проблема - 100% от собствен опит и едно месечно човъркане разбрах че е от нея - оправия за сега незнам - примиряваш се както и аз исамо на газ


Я па ти бе :)


kokovas
Мнения: 245
Регистриран на: Съб 20 яну 2007 2:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем карбуратор Golf 2, 1.3 бензин, 90 г.?

Мнениеот kokovas » Съб 07 апр 2007 1:48


pazdirpazdir написа:Имам следния проблем - при каране на бензин (колата има и АГУ), при по-рязко настъпване на газта започва да дави. Това го прави особенно много, когато е студена и е още на смукач. Мисля, че не е от карбуратора, защото наскоро сложих друг, втора употреба и проблема остана. Възможно ли е да е бензиновата помпа???
На газ този проблем го няма.
Моля за съвет, благодаря предварително!

приятел аз 5 години карах двойка...пак карбуратор само че 1.6......и положението си беше същото като при теб...даже по зле...при студен двигател колата едвам поемаше на бензин...няма как,така е с газова,не се притеснявай.....две години,никой не можа да ми помогне...какво ли не ми казваха различните майстори.........накрая случайно отидох при един на горубляне и той просто ми направи една центровка на бензин и вървенето на бензин значително се подобри...е зимата докато е студена пак не поемаше хубаво,но като позагрее всичко си беше ок.....карай си и не се притеснявай...ако махнеш газовата няма да е така,но нали целта е да караш на газ-по евтино...


Потребителски аватар
fourkoa
Мнения: 31
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 12:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

карб

Мнениеот fourkoa » Нед 18 ное 2007 0:23


аз намам газова и проблема е същия дето го описвате една гидина така. сутрин 5 мин дикато позагрее малко незнае каде се намира


Радо1977
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 25 яну 2015 8:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем карбуратор Golf 2, 1.3 бензин, 90 г.?

Мнениеот Радо1977 » Нед 25 яну 2015 8:41


Здравейте колеги от едно известно време имам проблем с колата Голф2 1.3 бензин 86 г когато карам на бензин при натискане на педала на газта той се втвърдява и и мирише на суров бензин а също така и малко дави, но при каране на газ този проблем го няма. Миналото лято ходих на майстор той ми каза ,че трябвало да се смени икономайзера който се намира до въртящото лостче на жилото за газта.Дайте някакъв съвет това ли е причината и какво да правя :biggrin



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 102 госта