Golf 3 или Golf 4

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот velinsl » Вто 01 мар 2011 13:49


Настина това едната страна на монетата - частите. Ако имаш 5 000лв все пак наистина Г3 е за предпочитане. Иначе ако се замисли човек в моргата цените на частите е малко относителна. Все пак ако се погледне напред във времето Г4 ще ти се прииска да го смениш по-късно от Г3 и би имал също и по-висока цена за продажба.




Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот nikson85 » Пет 04 мар 2011 12:56


velinsl написа:Настина това едната страна на монетата - частите. Ако имаш 5 000лв все пак наистина Г3 е за предпочитане. Иначе ако се замисли човек в моргата цените на частите е малко относителна. Все пак ако се погледне напред във времето Г4 ще ти се прииска да го смениш по-късно от Г3 и би имал също и по-висока цена за продажба.

:063: да надявай се да има по-висока цена mhihi тея коли в германия почват от 250 евро. направи си сам сметката. и на всичко от горе пазара е заринат . от всички голфове тройката се е произвеждала близо 8 години. такаче,че след 20 години още можем да я наречем класика ама тройката е
корав модел и може и след още толкова години да не изчезне. : vw fen
от всички голфети бих казал че тройката е първенеца.


illy
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 21 яну 2011 13:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: italia

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот illy » Пет 04 мар 2011 13:20


nikson85 написа:според мене голф 4 е по-удачния вариант. само дето зора е ремъците след това си шести номер. частите им ще паднат драстично в близките дни месеци.
даже ако са сменени и запазени ремъците може да прескочиш 50-100 000км. маслото си го сменяш сам и е 10в40 и не е много скъпо до 60лв може да ти излезне смяната , че даже и на половина по-евтино. не се връщай назад в времето чрез закупуване на голф3 заради това че имаш избор за по-нов модел. също така и двигателите на 3 и 4 са направо еднакви с малки разлики в някои модели.
и един съвет според мене взимай си бензин и бутни от цената за да сложиш газова или метан. ако имаш парите си направи сметка да ти останат едни 1000лв за газчица . според мен това е ний правилния избор. успех :да:

:screwy ти луд лиси ве пич,кав бензин ве само дизел 110 коня и е пушка,ки са тия бензини,газови уредби знаеш ли цените за частите на бензина и проблемите с газта а :screwy :screwy :screwy :beat_butt2 нещо сисе объркал,пич нищо лично но :beat_butt2


Потребителски аватар
Bucket
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 21:50
Автомобил: Skoda O2 комби TDI BMM
Двигател:
Местоположение: Вр/Сф

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот Bucket » Пет 04 мар 2011 15:20


illy написа: :screwy ти луд лиси ве пич,кав бензин ве само дизел 110 коня и е пушка,ки са тия бензини,газови уредби знаеш ли цените за частите на бензина и проблемите с газта а :screwy :screwy :screwy :beat_butt2 нещо сисе объркал,пич нищо лично но :beat_butt2

A, ти имаш ли представа за ремонтите на дизелите и за цените на частите? Като гледам караш дизел, не е задължително всеки човек да харесва мирис на нафта, тропане, трудно палене и прочие неща ;) Дори и дизела да е в перфектно състояние тези факти са налице :P


Потребителски аватар
ozyrus
Мнения: 227
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 22:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот ozyrus » Пет 04 мар 2011 15:54


Колегата с тоя въпрос породи много полемики,принципно за посочената сума автомобила според мен трябва да е от 3-тото поколение защото, за тези пари вероятността да се намери читав екземпляр е сведена до отрицателни стойности.После в сумата влиза и първоначално обслужване ,което ако е дизела с 6-те ролки отива към хиляда гроша,следват: КАТ,винетка,гражданска и още и някой друг не дай-си боже непредвиден разход,като например акумулатор или гуми и схемата става много сложна.Така че не е въпроса само до закопуването,всички от нас знаят колко са им излезли автомобилите след закопуването.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот joker » Пет 04 мар 2011 19:20


:Колеги каквото и да си говорим определящото за една кола е състочнието на купето!Г-3 рядко вече има без ръжда,а тя драстично скъсява живота на колата.Двигател се прави,електроника се сменя...но купето тръгне ли :banghead:banghead: :banghead: :banghead: Просто Г-4 е по-нова откъм години кола и това вече е предимство.


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот my heart iS iCe » Пет 04 мар 2011 19:44


joker написа::Колеги каквото и да си говорим определящото за една кола е състочнието на купето!Г-3 рядко вече има без ръжда,а тя драстично скъсява живота на колата.Двигател се прави,електроника се сменя...но купето тръгне ли :banghead:banghead: :banghead: :banghead: Просто Г-4 е по-нова откъм години кола и това вече е предимство.

Да приемем че е така! Ми за 5 бона, каква 4-ка ще купи!? Или ще тегли заем за да я обслуже! Ма кво това си е нормално за нас Българите, даваме си последните пари за кола, и после като се скапе нещо почваме да пускаме теми, каква барака сме купили!
Та като знам 4-ките колко ще са лачени за тия 5 бона, по-добре да си купи ръждисал голф 3-ка :)
Ма лошото е че разполага с малко пари! Както аз бях преди 2 години!
Та за тея пари няма голям избор! Другото което е , да се насочи към друга марка автомобил!
Сеат, Рено, Фиат и т.н!

п.п Та не напразно е лаф-а, че човек прави в живота си само 5 грешки mhihi


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот joker » Пет 04 мар 2011 19:57


IceHeart написа:
joker написа::Колеги каквото и да си говорим определящото за една кола е състочнието на купето!Г-3 рядко вече има без ръжда,а тя драстично скъсява живота на колата.Двигател се прави,електроника се сменя...но купето тръгне ли :banghead:banghead: :banghead: :banghead: Просто Г-4 е по-нова откъм години кола и това вече е предимство.

Да приемем че е така! Ми за 5 бона, каква 4-ка ще купи!? Или ще тегли заем за да я обслуже! Ма кво това си е нормално за нас Българите, даваме си последните пари за кола, и после като се скапе нещо почваме да пускаме теми, каква барака сме купили!
Та като знам 4-ките колко ще са лачени за тия 5 бона, по-добре да си купи ръждисал голф 3-ка :)
Ма лошото е че разполага с малко пари! Както аз бях преди 2 години!
Та за тея пари няма голям избор! Другото което е , да се насочи към друга марка автомобил!
Сеат, Рено, Фиат и т.н!

п.п Та не напразно е лаф-а, че човек прави в живота си само 5 грешки mhihi

Не си много в час с пазара в момента!Моята четворка 1.9 TDI AHF-комби(highline) 1999 г я взех преди месец за 5800 напълно обслужена с 4 нови зимни гуми( в гаранция)i 4 летни(запазени),нов акумулатор( в гаранция),регистрирана и т,н,.Търсих 3 месеца...и намерих!


Потребителски аватар
mania
Мнения: 1749
Регистриран на: Съб 27 яну 2007 11:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот mania » Пет 04 мар 2011 20:00


Четворката е чувствително по-скъпа като поддръжка, за сметка на влошеното качество... Кофти, но пък не са и на космически цени частите;)


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот my heart iS iCe » Пет 04 мар 2011 20:18


joker написа:
IceHeart написа:
joker написа::Колеги каквото и да си говорим определящото за една кола е състочнието на купето!Г-3 рядко вече има без ръжда,а тя драстично скъсява живота на колата.Двигател се прави,електроника се сменя...но купето тръгне ли :banghead:banghead: :banghead: :banghead: Просто Г-4 е по-нова откъм години кола и това вече е предимство.

Да приемем че е така! Ми за 5 бона, каква 4-ка ще купи!? Или ще тегли заем за да я обслуже! Ма кво това си е нормално за нас Българите, даваме си последните пари за кола, и после като се скапе нещо почваме да пускаме теми, каква барака сме купили!
Та като знам 4-ките колко ще са лачени за тия 5 бона, по-добре да си купи ръждисал голф 3-ка :)
Ма лошото е че разполага с малко пари! Както аз бях преди 2 години!
Та за тея пари няма голям избор! Другото което е , да се насочи към друга марка автомобил!
Сеат, Рено, Фиат и т.н!

п.п Та не напразно е лаф-а, че човек прави в живота си само 5 грешки mhihi

Не си много в час с пазара в момента!Моята четворка 1.9 TDI AHF-комби(highline) 1999 г я взех преди месец за 5800 напълно обслужена с 4 нови зимни гуми( в гаранция)i 4 летни(запазени),нов акумулатор( в гаранция),регистрирана и т,н,.Търсих 3 месеца...и намерих!

Много се радвам за теб! Нищо лично, ма колегата си е дал точно това което търси и ние му го предлагаме!
Ако има възможност да изкопае от някои познат още 1000 лева няма да е зле да се метне на 4-ка!
Еми от както съм си взел моя миксер от 2 години нямам голяма информация с колитее!
Така че няма какво да спорим, всичко хубаво си има цена! :012:


Потребителски аватар
SSS666
Мнения: 83
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот SSS666 » Пет 04 мар 2011 20:26


голф 4 под 7000-8000 лв. едва ли е читав


Lalas
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 20 мар 2008 21:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот Lalas » Пет 04 мар 2011 20:52


SSS666 написа:голф 4 под 7000-8000 лв. едва ли е читав

Колега не мисля, че си прав ... но също мисля, че и на цена над 8000 лв. пак може да е паткарник. :mrgreen:


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот joker » Пет 04 мар 2011 20:57


SSS666 написа:голф 4 под 7000-8000 лв. едва ли е читав

предлагам ти веднага да влезеш в раздела "Продава" и ще се убедиш в обратното....цените,които споменаваш са за преди кризата...


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот stoi4o.d » Пет 04 мар 2011 22:38


SSS666 написа:голф 4 под 7000-8000 лв. едва ли е читав

Това беше преди 2-3 години,сега читав бензин има за 5-6к. :beer тези от 4к са издухани,а тези от 7к не си струва даже да завържиш и пазарлъкникейшън със собственика mhihi


Потребителски аватар
SSS666
Мнения: 83
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот SSS666 » Пет 04 мар 2011 23:08


godfadar написа:
SSS666 написа:голф 4 под 7000-8000 лв. едва ли е читав

Това беше преди 2-3 години,сега читав бензин има за 5-6к. :beer тези от 4к са издухани,а тези от 7к не си струва даже да завържиш и пазарлъкникейшън със собственика mhihi

и тоя за 5-6 веднага ще глътне още 1500-2000 лв. за номера , еко такса , обслужване, каско , гражданска , щото за тия пари обслужена четворка няма



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 303 госта