Golf 3 или Golf 4

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот KirilGeorgiev » Сря 09 мар 2011 11:32


Какво общо има техническото състояние на колите докарани за продаване със образованието на човека който ги продава?




Потребителски аватар
madwifi
Мнения: 231
Регистриран на: Вто 22 юли 2008 14:35
Автомобил: VW Polo 6N1
Двигател: 1.9D AEF
Местоположение: София

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот madwifi » Сря 09 мар 2011 11:38


Специално за SDI двигателите мога да кажа много неща. Имам поло със същия двигател който вече надхвърли границата 260000км и не са му правени никакви сериозни ремонти :banana . Но за сметка на здравината този двигател е ужасно тромав :banghead: , много е шумен и си харчи. Знам го как е на поло и не искам да си го представя как е при голфа с тия килограми отгоре. Минус е и демпферния маховик. Аз лично бих си взел ТДИ дори и 90 коньовия.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот Rabbit_TDI » Сря 09 мар 2011 11:57


SDI - демпферен маховик :shock


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот pedalchobaba » Сря 09 мар 2011 12:26


Е, объркал се е колегата. Сигурно вместо демферен е искал да каже обратен.
http://etka.auto2.ru/epc/cat/vw/GOLF/19 ... 9/2433908/
Но маховика едва ли е проблемен. Проблемна е кутията. Също като на 1.4 и 1.6 бензин.


Потребителски аватар
madwifi
Мнения: 231
Регистриран на: Вто 22 юли 2008 14:35
Автомобил: VW Polo 6N1
Двигател: 1.9D AEF
Местоположение: София

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот madwifi » Сря 09 мар 2011 13:08


pedalchobaba написа:Е, объркал се е колегата. Сигурно вместо демферен е искал да каже обратен.
http://etka.auto2.ru/epc/cat/vw/GOLF/19 ... 9/2433908/
Но маховика едва ли е проблемен. Проблемна е кутията. Също като на 1.4 и 1.6 бензин.


Както написах горе имам поло с този тип двигател и там е демпферен :screwy . Не знам какво са си мислели инженерите от VW като са я правели тази кола но наистина сега видях че в голф това недоразумение на инженерната мисъл е премахната. А наистина SDIто при голф използват 02К скоростни кутии които са проблемни вместо 02J които са при TDI.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот Rabbit_TDI » Сря 09 мар 2011 13:22


При Голф се ползва тази кутия защото е с по-къси скорости.Така колата става много пъргава в сравнение с тромавия мотор.Карането извън града обаче сравнено с ТДИ е трагедия :bishop .В крайна сметка обаче в нискобюджетния сектор 1,4 1,6 и 1,9СДИ бих избрал СДИ-то ,щото другите два мотора са още по-зле.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот plamikcho » Сря 09 мар 2011 14:18


Колега EMILEN, първо искам да ти пожелая късмет при покупката на кола - каквато и да била. Съвети кое и как да се гледа и т.н. има изписани с тонове. Единствено мога да те посъветвам като ходиш да гледаш кола, да не слушаш прекалено много човека, който я продава. Това дали говори и пише правилно наистина няма връзка с техническото състояние на автомобила, но все пак е по-приятно да купуваш кола от грамотен и културен човек, а не от неандерталец, който те гледа странно и използва предимно заучени фрази. Приказките за жената, дъщерята, бабата - тая песен съм я слушал много пъти в най-различни варианти. Това типично "успиване" на купувача издава, че продавача е търговец, а както всички знаем - търговеца не се интересува какво продава, а да си прибере печалбата. По въпроса за бюджета - много хубаво е това, че имаш такъв и се съобразяваш с него, а не с "много изгодната" оферта, видяна някъде. И последно - за тези пари може да бъде взета по-нова като години кола от друга марка. Голфа е легендарна марка, ама легендата също струва пари :| Успех!


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот myrshavija » Сря 09 мар 2011 16:04


EMILEN написа:
myrshavija написа:
EMILEN написа:...
Аз бях пуснал тема за конкретната обява, обаче не ми я публикуваха, защото не отговаряла на някакво правило, което така и не се заинтересувах кое е то.
...

:bowdown :063:


Можеше да кажеш кое правило съм нарушил, в случай че го знаеш.
Тези емотиконки така самостоятелно на дават някаква стойностна информация нито на мен нито на никой.

Не мога да кажа кое правило си нарушил, защото темата не съществува, доколкото разбирам. Което прави въпроса ти безсмислен.
Емотиконите изразяват преклонението ми пред теб и всички титани на интернет форумите, които не само не си правят труда да прочетат правилата във форума в момента, в който се регистрират, а не се интересуват от правилата даже в момента, в който вече са "порязани" от модераторите поради "незнайна" причина.


EMILEN
Мнения: 98
Регистриран на: Съб 23 май 2009 9:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот EMILEN » Сря 09 мар 2011 16:06


Тази песен за бабата и дъщерята и аз съм я слушал, но в конкретния случай съм склонен да му вярвам.
Първо, защото е червена.
Второ блъфирах, че ги продава една по една, но не се "върза".
Трето търсих обяви през Google със същия телефон, но нищо не излезе - все нещо щеше да се появи.
Четвърто снимките са от типична селска вила, а не от място за продажба на коли.

А съм заложил на тази марка, защото е немска и е доказала здравината си спрямо други марки във времето си.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот hooligan_sk » Сря 09 мар 2011 17:08


EMILEN написа:Тази песен за бабата и дъщерята и аз съм я слушал, но в конкретния случай съм склонен да му вярвам.
Първо, защото е червена.
Второ блъфирах, че ги продава една по една, но не се "върза".
Трето търсих обяви през Google със същия телефон, но нищо не излезе - все нещо щеше да се появи.
Четвърто снимките са от типична селска вила, а не от място за продажба на коли.

А съм заложил на тази марка, защото е немска и е доказала здравината си спрямо други марки във времето си.


Виж я колата спокойно, мисля че за 4500лв ще си доста доволен ако състоянието й е поносимо :да:


Потребителски аватар
ozyrus
Мнения: 227
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 22:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот ozyrus » Сря 09 мар 2011 17:16


Виж аз като вкарах мобилния от обявата в чичко Гугъл какво изкочи:
http://www.cars.bg/u292400
П.С. Между другото има много характерен почерк mhihi


EMILEN
Мнения: 98
Регистриран на: Съб 23 май 2009 9:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот EMILEN » Сря 09 мар 2011 18:18


myrshavija написа:
EMILEN написа:
Можеше да кажеш кое правило съм нарушил, в случай че го знаеш.
Тези емотиконки така самостоятелно на дават някаква стойностна информация нито на мен нито на никой.

Емотиконите изразяват преклонението ми пред теб и всички титани на интернет форумите, които не само не си правят труда да прочетат правилата във форума в момента, в който се регистрират, а не се интересуват от правилата даже в момента, в който вече са "порязани" от модераторите поради "незнайна" причина.


Аз не съм питал какво изразяват емотиконите ти, а казах, че нищо СТОЙНОСТНО не изразяват, което си е факт. Не те знам ти работиш ли и въобще с какво се занимаваш, но аз нямам време да напиша 2000 поста (от които половината ти сигурно са емотикони) и още толкова да прочета. Че аз за времето, което отделя да изчета темите във форума, по-добре да работя и пак ще изработя достатъчно пари, за да си покрия финансовите загуби от неинформираност по определени въпроси.

ozyrus написа:Виж аз като вкарах мобилния от обявата в чичко Гугъл какво изкочи:
http://www.cars.bg/u292400
П.С. Между другото има много характерен почерк mhihi


Тази обява я пусна онзи ден и колата едва ли я е купил скоро. Най-вероятно си я карал няколко години поне и сега гледа да се отърве от него.


Потребителски аватар
ozyrus
Мнения: 227
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 22:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот ozyrus » Сря 09 мар 2011 20:10


EMILEN написа:и сега гледа да се отърве от него.

Дано да е само от него.


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот stoi4o.d » Сря 09 мар 2011 22:53


Вместо да се чудиш,иди закарай я при някой познат сервиз и виж как е.Това,че е снимана до нова къща и телефона му не излиза в интернет не значи нищо.И аз мога да си продавам трошката и да не ми излиза телефона в нета поради факта,че друго не продавам.Червена,еми такава е взел,за много хора няма значение червена ли е,черна ли е.Дано колата се окаже добра,а цената е от най-ниските на пазара.Успех с избора и пиши какво си си взел!


EMILEN
Мнения: 98
Регистриран на: Съб 23 май 2009 9:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот EMILEN » Чет 10 мар 2011 9:48


Основният ми проблем не е цената на колата, а последващата и поддръжка.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: nikolay_ss и 243 госта