Golf 3 или Golf 4

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот Rabbit_TDI » Чет 10 мар 2011 9:50


EMILEN написа:Основният ми проблем не е цената на колата, а последващата и поддръжка.

Още веднъж ти го пиша - на фиона на априте за гориво,гуми,застраховки,винетки ,данъци........... разликата в поддръжката е реално никаква.По-скоро има разлика в поддръжката от това какъв мотор ще вземеш независимо длаи Г3 или Г4.




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот hooligan_sk » Чет 10 мар 2011 9:52


EMILEN написа:Основният ми проблем не е цената на колата, а последващата и поддръжка.


СДИ е доста опростен двигател - няма турбо, няма демпфер - това са най-скъпите възли в един ТДИ мотор. Такаче най-голям шанс да минеш с ниска поддръжка имаш точно с такава кола


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот Rabbit_TDI » Чет 10 мар 2011 9:53


hooligan_sk написа:
EMILEN написа:Основният ми проблем не е цената на колата, а последващата и поддръжка.


СДИ е доста опростен двигател - няма турбо, няма демпфер - това са най-скъпите възли в един ТДИ мотор.

Освен всичко друго тия възли са еднакво скъпи и за Голф3 и за Голф4 :(


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот joromnt » Чет 10 мар 2011 10:10


EMILEN написа:Основният ми проблем не е цената на колата, а последващата и поддръжка.

Има една фраза, "Кефа се заплаща, но цена няма" :!:
Искаш да караш бърза кола, взимаш си такава с турбо.
Искаш да караш икономична, взимаш си 1,8 моноинжекция.
Искаш да караш по-нова, купуваш си четворка.
Искаш да е тънка за ремонт, взимаш си 1,4 и после те слушаме как не вървяла, горяла и бензин и масло...
И т.н.
Истината е че ако искаш да я гледаш една кола както трябва, ще ти трябва сериозна сума за първо обслужване. Тия приказки за обслужени коли, не ги вярвам. Гуми на първо време, спирачки /преглед и ремонт/, окачване /преглед и ремонт/, ГО+каско, винетка, екотакса, регистрация, данък. И това са част от нещата дето ще се наложи да платиш. И ще ги плащаш всяка година. Отделно са всички текущи разходи за ремонтчета по колата, за да е технически изправна.
Хубавото и на двата модела е че вече има доста по моргите, и за някой неща може да се прави компромис и от там да се вземе част.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот Barboukov » Чет 10 мар 2011 11:13


joromnt написа:Истината е че ако искаш да я гледаш една кола както трябва, ще ти трябва сериозна сума за първо обслужване. Тия приказки за обслужени коли, не ги вярвам. Гуми на първо време, спирачки /преглед и ремонт/, окачване /преглед и ремонт/

:да:

От тук се започва, ако искаш колата ти да е ОК. А първоначалното обслужване може да ти стъпи и на 1000 лв. Някъде бях писал из темите миналата година като взех 4ка колко се изръсих по нея. Обслужването (ангренаж, водна помпа, масло на двг и кутия, спирачките и хидравликата, накладки, свещи и кабели, филтри, тампони на носачите и макферсона) излезе около 1000 лв. Първоначално я обслужих за 700 лв и след седмицата останалите неща. Купих 8 нови гуми (4з + 4л) и 4 стоманени джанти за зимните гуми - 1000 лв (и малко отгоре). Ако наистина искаш като я вземеш да можеш да разчиташ на нея - едни 2000 лв от раз ги даваш. Регистрацията, ГО + Екотакса в момента са около 400-450 лв.

Иначе можеш и без тези първоначални разходи, но после ще има яко писане в техническия: Защо гори масло, защо не спира добре, хидравликата се прецака, нещо скърца като минавам през дупки и т.н.

Миленски, с тебе и без това се познаваме (от преди години). Ако искаш да се видим да ти обясня някой неща за 4ките, от които съм си патил.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот Rabbit_TDI » Чет 10 мар 2011 11:45


Ей уникални сте начи :lol: .Едните хора не смятат и един лев след като купат колата ,другите заробват псоле сума колкото е колата :lol: .Много го наплашихте човека.Обслужването ляга 100-500 лева (в зависимост дали има нужда да сменяш ремъци ,или само масло).Масата коли идват с много добри гуми (ся тва ,че секи гледа най-евтината обява и после веднага ръси суми за някви долнопробни гуми е друга тема ).ГО+Винетка+Регистарция и екотакса са 400-500 лева.Ако искаш каско и то 500 лева ,ама аз почти не познавам човек дето да плаща каското наведнъж вместо 4 вноски.
Мойта кола примерно я взех с гуми,муми.......450 лева бухнах за регистрация,винетки..... ,120 лева вноска за каското и бях на пътя.Първата седмица се оказа съединителя ,че е заминал -350 лева ,ама пък ремъците бяха с надписите още.120 лева минерално масло с филтри.Тотал 1000 лева и то при условие ,че карам сравнително скъп за обслужване мотор 1.8Т.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот stefan4o » Чет 10 мар 2011 12:13


Не се знае на каква кола ще попадне колегата. Най-добре да не се мята на най-евтината оферта, както и да избягва оферти от типа "перфектна, качваш се и караш". Най-добрият вариант си остава да се следи форума и да се вземе гледан автомобил, който си сигурен, че му е сменено маслото преди ен-километри, същото за ремъци и ролки. Пък ако има и други нови части по него още по-добре :beer


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот Barboukov » Чет 10 мар 2011 12:16


Всеки си има различни разбирания за обслужването. Аз си смених всичко и карах без грам притеснение, че нещо може да стане.


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот stoi4o.d » Чет 10 мар 2011 12:27


Barboukov написа:Всеки си има различни разбирания за обслужването. Аз си смених всичко и карах без грам притеснение, че нещо може да стане.

:да:


Потребителски аватар
gollf_fff.
Мнения: 98
Регистриран на: Нед 06 мар 2011 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българско

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот gollf_fff. » Чет 10 мар 2011 12:32


колегата изкаше да разбере за частите а не приказки от 1000 и 1 нощ няма ли да се намери някой който да :lock:


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот joromnt » Чет 10 мар 2011 12:52


Ами като иска да знае за частите, отива в Ауто+ и прави просто сравнение на цените на компоненти на единия модел и на другия. Като пуска тема във форума, ще получи "приказки от 1000 и 1 нощ" :да:


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот Barboukov » Чет 10 мар 2011 13:00


Просто му казваме какво да очаква. Колкото повече знае, толкова по-лесно ще направи избора си.


Потребителски аватар
aRoGaNsS
Мнения: 412
Регистриран на: Съб 09 окт 2010 9:40
Автомобил: Golf 4 TDI GTI
Двигател: 1.9 ARL 2002
Местоположение: Габрово

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот aRoGaNsS » Чет 24 мар 2011 22:30


Моята голфара я взех за 7 бона и цялостното и обслужване ми стъпи около 9,500 като в тия пари слагам и нови гуми с джанти,колата си е кола и си иска своето независимо 3ка или 4ка е :wink:


Потребителски аватар
boss_901
Мнения: 340
Регистриран на: Пон 02 фев 2009 16:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пазарджик

Re: Golf 3 или Golf 4

Мнениеот boss_901 » Пет 14 дек 2012 16:47


Колеги мене ме интересува дали двигател от Голф3 ТДИ става ли на Голф4????



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 331 госта