Golf 2 1989г. Замръзнало казанче за чистачки

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
someone_
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 11 дек 2012 16:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Golf 2 1989г. Замръзнало казанче за чистачки

Мнениеот someone_ » Вто 11 дек 2012 16:50


Здравейте. Съжалявам,че създавам нова тема, но не успях да открия такава в този раздел. Та на въпроса...от Пловдив съм и от няколко дни тук си е доста студено-под 0 градуса и днес видях, че водата в казанчето за чистачки е замръзнала и не знам какво точно да направя. Сипах течност за чистачки, но гледам, че ефекта е нулев. Признавам, че водата вътре не беше сменена с течност за чистачки по ред причини, но така се случи. Бих желала малко помощ, тъй като няма към кого да се обърна. Четох из други сайтове, но един е написал едно, следващият казва, че не е така, а е иначе и просто...не знам. Много ще съм ви благодарна ако можете само да ме посъветвате :] Благодаря предварително. Става въпрос за Golf 2 1989г. И отново се извинявам ако е имало такава тема и не съм я видяла :]




Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Замръзнало казанче за чистачки

Мнениеот Теодор » Вто 11 дек 2012 17:02


Сипваш топла вода да се размрази и като почне да пръска сипваш зимна течност :idea: :wink:


Потребителски аватар
самкатааa
Мнения: 186
Регистриран на: Пон 09 яну 2012 17:06
Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: ATD

Re: Замръзнало казанче за чистачки

Мнениеот самкатааa » Вто 11 дек 2012 17:06


Теодор написа:Сипваш топла вода да се размрази и като почне да пръска сипваш зимна течност :idea: :wink:

Да,ама ако тръгне тая топла вода на стъклото и ако то е студено може и да паже "пук"!


gadniqt
Мнения: 221
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 9:05
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Пловдив

Re: Замръзнало казанче за чистачки

Мнениеот gadniqt » Вто 11 дек 2012 17:07


Ами направо да покара малко по-дълго колата,вчера и при мен бяха замръзнали(хем съм със зимна течност :bishop ) и като покарах 30 минути и се размрази :)


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Замръзнало казанче за чистачки

Мнениеот Теодор » Вто 11 дек 2012 17:11


самкатааa написа:
Теодор написа:Сипваш топла вода да се размрази и като почне да пръска сипваш зимна течност :idea: :wink:

Да,ама ако тръгне тая топла вода на стъклото и ако то е студено може и да паже "пук"!

[list][/list
Нищо няма да каже mhihi Докато стигне до стъклото няма да е вряла я :idea:


someone_
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 11 дек 2012 16:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Замръзнало казанче за чистачки

Мнениеот someone_ » Вто 11 дек 2012 17:44


Ще пробвам да я покарам малко и може в някой подземен гараж на мол да постои на положителна температура да се размрази, но ме притеснява самата машинка, която е вътре дали ще е наред.


Потребителски аватар
greddy90
Мнения: 124
Регистриран на: Нед 20 мар 2011 15:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Замръзнало казанче за чистачки

Мнениеот greddy90 » Вто 11 дек 2012 18:39


Колеги не сам пробвал лично, но какво ще стане ако сипе спирт? Тези течности са хубави но има доста ментета. За мен най-добре е да долееш спирт после покарай 1 час градско или ако не е грацко поне направи чести спирания да не го обдухва студеният вятър. Ако се е разстопил леда изсточи с някой маркуче колкото можеш. Тогава си долей течност. И тва ако не стане вече незнам...


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Замръзнало казанче за чистачки

Мнениеот stefan4o » Вто 11 дек 2012 18:42


Не трябва да й сипваш нищо. Покарай малко да позагрее мотора и ще разтопи леда от водата, все пак са близко едно до друго. След това я изпръскай цялата и си сипи концентрат.


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Замръзнало казанче за чистачки

Мнениеот nokiangage » Вто 11 дек 2012 19:05


При мен миналата зима поради невнимание от моя страна имах останало парче лед в казанчето, останалата "течност" я бях изпръскал и неподаването на никаква такава доведе до моя поглед в казанчето :Mr Green Fun . Долях зимна хубава неразредена, покарах малко да се загрее коша и в частност казанчето и се оправиха нещата... После само концентрат долях за допълнителен баланс в полза на незамръзването mhihi .

ПС. Колко е пълно казанчето в момента като е замръзнало?


rado_ev
Мнения: 118
Регистриран на: Сря 20 окт 2010 7:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Замръзнало казанче за чистачки

Мнениеот rado_ev » Вто 11 дек 2012 19:54


Това с гараж на МОЛ е добро решение и съответно най-приятното. :) Обаче отдели по-вече време за престой там - колата в гаража а шофьорката в мола, че не е толкова висока температура в гаража. За помпичката не се притеснявай. Няма да се повреди. После като се размрази водата наливаш зимна течност за чистачки, пръскаш докато се напълни системата и проблема е решен. Та това е в общи линии и безаварийно шофиране в зимните условия.


someone_
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 11 дек 2012 16:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Замръзнало казанче за чистачки

Мнениеот someone_ » Вто 11 дек 2012 20:26


nokiangage написа: ПС. Колко е пълно казанчето в момента като е замръзнало?


Aми може би около 700мл., защото бях сложила литър и половина вода в края на октомври, и е останало горе-долу толкова. Но по моите силно непрофесионални наблюдения е замръзнал и маркуча, който е вътре...утре ще видя да изпробвам метода с карането, а ако не стане ще видя другите дни в някой подземен паркинг. А и ме притеснява карането ако е студено, тъй като съм млад шофьор, но ще се постарая :] Много благодаря на всички, които откликнахте толкова бързо.


mirko.valchev
Мнения: 28
Регистриран на: Сря 16 мар 2011 14:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Golf 2 1989г. Замръзнало казанче за чистачки

Мнениеот mirko.valchev » Вто 11 дек 2012 23:03


добре аз ако ми се случи това чисто и просто бих си свалил казанчето заедно с маркучитата щом са замразнали и да ги вкарам у нас на топло и там да умувам как ще ги разтапям ... не би ли станало така


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Golf 2 1989г. Замръзнало казанче за чистачки

Мнениеот nokiangage » Вто 11 дек 2012 23:26


TiL написа:Не вкарвайте момчето във филми!

Само да добавя, че въпроса идва от колежка и наистина да си свали казанчето на 0 градуса вечерта е малко как да кажа... mhihi Иначе колегата над мен е много прав със съвета :да: . someone_, ако ти е притеснено да бръмчиш много в града, според мен ако го съчетаеш с паркиране в подемен сравнително по-топъл гараж (колкото е възможно де) след карането няма да имаш проблеми или притеснения за/след минаване през гореописаните съвети за наливане на нова течност и подмяната на старата. :beer


someone_
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 11 дек 2012 16:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Golf 2 1989г. Замръзнало казанче за чистачки

Мнениеот someone_ » Сря 12 дек 2012 0:08


TiL написа:Извинявам се че нарекох колежката момче

:applause: :lol: :lol: Случва се, простено ви е. Утре ще я поразходя колата, за да се постопли и тя малко :D иначе плана със свалянето на казанчето не е препоръчителен..все ще го сваля някак, но предполагам няма да го сложа никога повече :D утре ще ви уведомя за резултати :))


someone_
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 11 дек 2012 16:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Golf 2 1989г. Замръзнало казанче за чистачки

Мнениеот someone_ » Сря 12 дек 2012 17:04


Колегиии...имам новини. Разходих колата днес и течността в казанчето вече е наистина течност :D но когато реших да я изпръскам ударих на камък. Не иска да излезе..дали някъде по маркучите е замръзнало или нещо друго. Как мислите вие? :?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 281 госта