Изчистих си дроселовата клапа...ами сега ???

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
na4o007
Мнения: 53
Регистриран на: Сря 02 апр 2008 17:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Изчистих си дроселовата клапа...ами сега ???

Мнениеот na4o007 » Пет 18 мар 2011 17:47


Здравейте, колеги. Колата е голф 4 1.6 АКЛ с газов инжекцион. От доста време ми се случва да ми варират оборотите на празен ход, както си стои, и почва - 800-1000, 800-1000, след малко се оправя, като това се случва няколко пъти на ден (мах 5). Отидах при газаджиите и ми казаха да си изчистя дроселовата клапа. Взех един флакон с препарат за карбуратори и дроселови клапи, свалих я и понапръсках. По принцип пише да се махнат гумени джаджи или пластмасови. Откачих я от колекторите, но не махнах (дебитомер/стъпково моторче/регулатор на празен ход) или квото е там. По принцип не мислех, че може да проникне в тази малка черна кутийка. Оказа, се обаче, че в нея има един метален диск с графит и този "обезмаслител" явно е проникнал вътре, може би около оста има пролука. С други думи, може би съм му видял сметката. Не съм ходил на диагностика още, така, че не съм 100% сигурен, че е от него. В момента проблемът ми е следния: като я запаля или пък карам постоянно ми държи високи обороти, 1500, 1800. На газ не пада под 1500, на бензин пада до 800, ама когато си иска, по принцип стои на 1000+. Някой знае ли дали е от тази "кутийка" или е нещо друго. Искрено се надявам поста да не ми е объркващо написан. :)

П.П. Днес сменях и гумички на клапаните, понеже ми похапва масло, но не вярвам да е от тях.




Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Изчистих си дроселовата клапа...ами сега ???

Мнениеот Rabbit_TDI » Пет 18 мар 2011 17:51


Може и да е "тая кутийка" ама не е от препарата.Засега оборотите ти ги държи така защото има нужда от адаптация.Вариантите са два ,или чакаш 200-300 км да се самоадаптира ,или отиваш на ВАГ-Ком.
Към колегите дето ще чистят дросел - за да няма дилеми чистете дросела без да махате кабелчето(казвам го акто препатил).


Потребителски аватар
miro_87_pk
Мнения: 64
Регистриран на: Сря 26 авг 2009 15:13
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: pernik

Re: Изчистих си дроселовата клапа...ами сега ???

Мнениеот miro_87_pk » Пет 18 мар 2011 18:09


колега откачи клемите на акомулатора за 20/30 мин. та ка се чистел компа от малко грешки.
А другото нещо е ти пипал ли си по кранчетата преди газовия инжекцион защото не може на бензин да даржи 800 об. а на газ 1500 ако беше от стъпковото моторче ще ти прави проблем и на 2 те горива може да се заиграеш по кранчетата но парво ги бележи от каде си трагнал та ако не ти хареса да си ги варнеш как е било. Успех


na4o007
Мнения: 53
Регистриран на: Сря 02 апр 2008 17:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Изчистих си дроселовата клапа...ами сега ???

Мнениеот na4o007 » Пет 18 мар 2011 18:12


miro_87_pk написа:колега откачи клемите на акомулатора за 20/30 мин. та ка се чистел компа от малко грешки.
А другото нещо е ти пипал ли си по кранчетата преди газовия инжекцион защото не може на бензин да даржи 800 об. а на газ 1500 ако беше от стъпковото моторче ще ти прави проблем и на 2 те горива може да се заиграеш по кранчетата но парво ги бележи от каде си трагнал та ако не ти хареса да си ги варнеш как е било. Успех



То прави и на газ и на бензин, просто на газ малко по-изразено (газ почти 1800, бензин 1200, 1400).
И още нещо, тази кутийка я отворих едвам едвам, да видя какво има в нея и веднага я затворих, дано не се е прецакала от дехерметизация. Иначе в ПОН, първата ми работа е ЕЛКОН :) да видим


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Изчистих си дроселовата клапа...ами сега ???

Мнениеот Rabbit_TDI » Пет 18 мар 2011 23:31


Нищо не и е станало от отварянето.Не откачай акумулатора - ще се върнеш пак на изходна позиция с неадаптирана клапа.


Потребителски аватар
dmax
Мнения: 82
Регистриран на: Съб 02 дек 2006 21:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изчистих си дроселовата клапа...ами сега ???

Мнениеот dmax » Пет 18 мар 2011 23:37


Ако беше от софия можеше да я докараш да я оправя за 1 ден :)


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Изчистих си дроселовата клапа...ами сега ???

Мнениеот Bai Sando » Пет 18 мар 2011 23:48


Иска адаптация :да: Или дросела е заминал.Дано да не е.Моя като играе го чистя само с откачени клеми на акумулатора.Чистя го,монтирам всичко и накрая пускам тока и паля.Иначе после полудява и нема адаптиране.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Изчистих си дроселовата клапа...ами сега ???

Мнениеот Rabbit_TDI » Съб 19 мар 2011 10:38


Абе незнам ква е тая заблуда за откачените клеми :lol: .Ако ти е заминал TPS-а на дросела единствения начин да задържиш нещата е да не откачаш нищо - нито дросела ,нито акомулатора.Откачиш ли ги компа почва да чеква и виждаш ,че има рпблем :banghead: .Иначе при мен не щя да се адаптира през ВАГ-а заради протрири пътечки на TPS-а и колата влезна в сервизен режим.Като покарах колата обаче четири от петте адаптации се самоадаптираха и колата излезна от сервизен режим ,макар че една грешка още стои в паметта.Като обикалях по моргите от 7 клапи само една можа да се адаптира през ВАГ-а и за съжаление не беше за моя модел :banghead:


na4o007
Мнения: 53
Регистриран на: Сря 02 апр 2008 17:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Изчистих си дроселовата клапа...ами сега ???

Мнениеот na4o007 » Съб 19 мар 2011 12:00


Искате да кажете, че ако се е прецакало, и си купя друга клапа, трябва и тя да се настройва??? Е бахти тъпите електроники, да си бях карал 2-ката. Колко ще ми струва тази адаптация, обадих се в Bosch, там диагностиката е 36лв. Предполагам, че ако трябва да се адаптира, ще е отгоре. А иначе, аз вчера не бях откачил акумулатора по време на работата (смяната на гумички и т.н.), има ли вероятност да мина само с изчистване на грешки?


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Изчистих си дроселовата клапа...ами сега ???

Мнениеот Rabbit_TDI » Съб 19 мар 2011 12:43


Ако си откачил жиците на клапата трябва адаптация.Ако намериш човек с ВАГ-Ком (На Бош програмата не знам длаи може да адаптира) би трябвало да ти го свърши за без пари ,или поне в рамките на 10-15 лева.


na4o007
Мнения: 53
Регистриран на: Сря 02 апр 2008 17:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Изчистих си дроселовата клапа...ами сега ???

Мнениеот na4o007 » Съб 19 мар 2011 12:51


Rabbit_TDI написа:Ако си откачил жиците на клапата трябва адаптация.Ако намериш човек с ВАГ-Ком (На Бош програмата не знам длаи може да адаптира) би трябвало да ти го свърши за без пари ,или поне в рамките на 10-15 лева.


Ако отида на елкон, където чистят грешки, тяхната не знам дали е ВАГ-ком, или не, ама с нея няма ли да стане? Иначе ако намеря човек с ваг-ком, какво точно трябва да се направи.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19555
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Изчистих си дроселовата клапа...ами сега ???

Мнениеот radotom » Съб 19 мар 2011 12:58


Той човека сам ще дойде, бре! :lol: :lol:
Важното е ти да си на съответното място ;)
В четвъртък бягай на сбирката на Гребната ;)
viewtopic.php?f=4&t=12941
Дали аз ще мога да дойда - не знам. Зависи от времето, защото другата седмица ще съм пак 'мама' и ако е кофти времето - няма да мога да изведа малката.
Ако не - търсиш един колега с бял Г3 комби дизел - той не си забравя лаптопа :lol: (и е много по-в час от мен).
Има вариант да имаме и височайши гости от Търговище, с току-що закупен VAG-COM ;)
Тъкмо ще го пробвате! :да:

п.п. ще струва 1 кафе/бира/сокче най-вероятно mhihi


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Изчистих си дроселовата клапа...ами сега ???

Мнениеот Bai Sando » Съб 19 мар 2011 12:59


Te 36 лв не са нищо в сравнение с цената на нов дросел :evil: Дано не са износени пистите на твоя.Другия вариант е да търсиш 2-ра употреба но там шанса да намериш читав е малък...
А за колегите които мислят,че с откачане на клемите се чистят грешките :no-no при по-новите не става номера за съжаление.Аз последно ходих за адаптация тази седмица това,взеха ми 25 лв.И само с програма на БОШ се адаптира.С другите пробвахме и неще.


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изчистих си дроселовата клапа...ами сега ???

Мнениеот pedalchobaba » Съб 19 мар 2011 13:44


Що се хвърляш веднага на дросел? Защото така са ти казали ли?
Куп други неща може да са. На чети:
viewtopic.php?f=5&t=166938&start=0
Гледам, че в темата съм писал и как се адаптира дросела при Simos.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Изчистих си дроселовата клапа...ами сега ???

Мнениеот Rabbit_TDI » Съб 19 мар 2011 13:53


SANDO 1 написа:А за колегите които мислят,че с откачане на клемите се чистят грешките :no-no при по-новите не става номера за съжаление.

Не смао ,че не става ами и тогава идват грешките - случея с адаптацията е показателен :lol:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kamaza11, Kassy и 211 госта