Golf MK3 1.8 моно - Имам голям проблем,мени оборотите.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
GOLDBERG
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 30 мар 2011 22:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Glabovo

Golf MK3 1.8 моно - Имам голям проблем,мени оборотите.

Мнениеот GOLDBERG » Сря 30 мар 2011 23:09


Здравеите значи имам следния проблем с голфа. Мени ми адски много оборотите и от време на време прекасва много понякога варви перфе понякога ми каса нервите! Значи забравих да кажа голфа има газ! Полуява веднаж няма ниски обороти после пак като му стапя на газта забива муцуната.Гасне трудно пали общо зето готов сам да го хварля ако не може да се оправи :banghead:




Потребителски аватар
eCy!
Мнения: 391
Регистриран на: Пон 13 апр 2009 7:57
Автомобил: Golf
Двигател: BMN
Местоположение: Pleven

Re: Имам голям проблем с голф 1.8 моно инжекция,мени оборотите.

Мнениеот eCy! » Чет 31 мар 2011 8:22


Ами те 1.8моно са си проблемен мотор особенно работещ и на газ иди да видят цетровката, провери темтературните татчици :012: и най-важното забравих да кажа, махни клемата на акомулатора за 4-5мин. сложи я и виж има ли разлика.


Потребителски аватар
Vento
Мнения: 2876
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:34
Автомобил: Vento+Golf 2+Golf 3
Двигател: ABS+ABF+ABV
Местоположение: Пловдив

Re: Имам голям проблем с голф 1.8 моно инжекция,мени оборотите.

Мнениеот Vento » Чет 31 мар 2011 8:43


eCy! написа:Ами те 1.8моно са си проблемен мотор ...
:063: :063: :063: :screwy Ако има по-безпроблемен мотор, моля те светни ни кой е mhihi

По темата - проблемът и на газ, и на бензин ли го прави?


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Имам голям проблем с голф 1.8 моно инжекция,мени оборотите.

Мнениеот i.e.i » Чет 31 мар 2011 9:00


Ако и след откачане на акумулатора го прави,тогава имаш проблем.


Потребителски аватар
Linkos
Мнения: 88
Регистриран на: Нед 14 фев 2010 14:51
Автомобил: VW Golf 1.8 T
Двигател: AGU
Местоположение: Бургас

Re: Имам голям проблем с голф 1.8 моно инжекция,мени оборотите.

Мнениеот Linkos » Чет 31 мар 2011 9:26


Както каза колегата ако има по безсмъртен мотор то това е 1.8 Ми -то .... ако го прави и на бензин (степмотор-за ниските обороти),а съм сигурен че я караш само на газ така че най вероятно може и дюза-та каталясала ... :beer


Потребителски аватар
emiltd
Мнения: 709
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 16:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Имам голям проблем с голф 1.8 моно инжекция,мени оборотите.

Мнениеот emiltd » Чет 31 мар 2011 9:31


GOLDBERG написа:Здравеите значи имам следния проблем с голфа. Мени ми адски много оборотите и от време на време прекасва много понякога варви перфе понякога ми каса нервите! Значи забравих да кажа голфа има газ! Полуява веднаж няма ниски обороти после пак като му стапя на газта забива муцуната.Гасне трудно пали общо зето готов сам да го хварля ако не може да се оправи :banghead:


Един познат имаше същия проблем на АБС мотор и го излекува,като разглоби цялото моно и основно почистване на всичко,както и дюзата на ултразвук.Не съм разпитвал,но знам,че се оправи колата :да: Има голяма вероятност проблема да е последствие от работата на газ,щото когато имах газ,ми правеше такива мизерии на бенз.После махнах газта и за около 10тина дни играенето на оборотите и прекъсването почти изчезнаха,е пак се получава от време на време,но много рядко(за РП става въпрос).Като се замисля то тази мизерия може да се дължи и на цапане от отдушника на картерните газове :roll:

П.П.За това че 1.8 моно бил проблемен мотор :screwy по-голяма смешка скоро не бях чувал :D


GOLDBERG
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 30 мар 2011 22:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Glabovo

Re: Имам голям проблем с голф 1.8 моно инжекция,мени оборотите.

Мнениеот GOLDBERG » Пон 04 апр 2011 9:00


Значи махам клемата за 3 часа няма промяна! Почистих моното няма промяна ! Прави го и на двете и на бензин и на газ! А сега има друг проблем. Сутрин я паля минавам 3 километра и почва да халца и губи високи обороти. Халца докато не огасне и на 2 те е така ! значи направи ми впечатление че не загрява докато не огасне. Като огасне не иска да запали 5 10 мин След това по някое време и скимва да запали и варви без никакви проблеми ни мени обороти ни ништо. След като я остава за по далго време да постои пак го пражи този проблем ? Вече наистина сам шах Моля ви помагаите ОМОЛЯВАМ ВИ ! Писна ми от този боклук не мога да се ре6а да трагна на някаде с него :banghead: :banghead:


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Имам голям проблем с голф 1.8 моно инжекция,мени оборотите.

Мнениеот emo-gar » Пон 04 апр 2011 15:59


Не е много ясно от описанието,може да е всичко-от кабели,свещи,Хол-сензор,мешане на гориво,запушен катализатор....изобщо не е интересно колко време и кафета минават докато се повтори дефекта.Пък и местоположение Glabovo,не знам кой край е -евентуално някой разбирач наблизо.
Остави колицата само на бензин и виж какво се случва,почни от запалителна система(проверка на кабели,палец,капачка,виж свещите-там електрод-разстояние-цвят)..
Опитай сам преди да Омоляваш,от опит знам че е успешна тактика,като преди това се запознай с особеностите на ТВОЯ МОТОР-много е писано и за центровки ,и за стъпков мотор и за разните датчици(не са много на брой).

Имам и такъв Голф и мога да потвърдя,че е "куче-мотор".Не можа да го "убие" даже "майстор"-чрез хлабав ангренажен ремък..брой го аха-изпаднал на пътя..И 90% жена го кара!


GOLDBERG
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 30 мар 2011 22:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Glabovo

Re: Имам голям проблем с голф 1.8 моно инжекция,мени оборотите.

Мнениеот GOLDBERG » Пон 04 апр 2011 20:41


Братле почнал сам от там! Нови свещи нов палец кабели пробвах с нови! ходих на ел ком тои ми вика че колата е чук и няма проблеми. ходих и при друг майстор и тои ми вика за мен колата няма проблеми. Ама когато я закарам колата не прави проблеми :( затова се обърнах тук и питах за помощ!


rudoni
Мнения: 2091
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Имам голям проблем с голф 1.8 моно инжекция,мени оборотите.

Мнениеот rudoni » Пон 04 апр 2011 21:19


emo-gar, потвърждавам! :да: наистина най - коравия мотор!какви ли не експерименти съм виждал върху него! и върви ли върви!


Потребителски аватар
eCy!
Мнения: 391
Регистриран на: Пон 13 апр 2009 7:57
Автомобил: Golf
Двигател: BMN
Местоположение: Pleven

Re: Имам голям проблем с голф 1.8 моно инжекция,мени оборотите.

Мнениеот eCy! » Вто 05 апр 2011 7:10


Аз имах подобен проблем но само на бензин... сменях датчици,кабели,сфещи даже сам слагал др. моно и компютър.... и нищо, никои не знаеше къде е проблема.


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Имам голям проблем с голф 1.8 моно инжекция,мени оборотите.

Мнениеот i.e.i » Вто 05 апр 2011 7:12


Откачи газовия клапан(може да спреш и кранчето на бутилката) и пробвай на бензин.
Ако продължи ,може да вземеш на заем бобина и делко за проба.


Потребителски аватар
emiltd
Мнения: 709
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 16:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Имам голям проблем с голф 1.8 моно инжекция,мени оборотите.

Мнениеот emiltd » Вто 05 апр 2011 7:36


i.e.i написа:Откачи газовия клапан(може да спреш и кранчето на бутилката) и пробвай на бензин.
Ако продължи ,може да вземеш на заем бобина и делко за проба.


Да има логика,възможно е да има някакво мешане на газ и бензин :roll:


mr.jeans
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 16 авг 2014 2:05
Автомобил: VW Vento 1.8
Двигател:

Re: Имам голям проблем с голф 1.8 моно инжекция,мени обороти

Мнениеот mr.jeans » Нед 21 сеп 2014 20:13


колеги да ви кажа аз онзи ден ми се случи почти същото както и при теб колега,аз също карам 1.8моно и проблема се оказа в кабела,който идва от бобината към дистрибуторната капачка,смених го и вече нямам проблеми ;)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Pavkata_gti и 65 госта