голф 3 1.6 бензин - оборотите постоянно играят

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
коце85
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 04 апр 2011 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

голф 3 1.6 бензин - оборотите постоянно играят

Мнениеот коце85 » Пон 04 апр 2011 15:27


здравейте! имам проблем с моя голф!проблема е такъв че оборотите постоянно ми играя,а съшто така колата ми е много мудна,неможе да изкачи един склон!когато тръгна да и подавам газ тя започва да се чуди да върви или да спре,точно все едно е запушена нешто,когато оабче я вкарам над 3000 об. почва да вурви!сменил съм филтрите и свештите но пробелам си остана!на какво може да се дължи това прекъсване и давене?възможно ли е да е от ламб сондата ?предварително благодаря са съветите :)




emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: голф 3 1.6 бензин - оборотите постоянно играят

Мнениеот emo-gar » Пон 04 апр 2011 22:40


Мотор ABU(моно)?Щото има и други 1,6,съответно и други проблеми.


коце85
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 04 апр 2011 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: голф 3 1.6 бензин - оборотите постоянно играят

Мнениеот коце85 » Вто 05 апр 2011 10:59


пълна инджексия 1.6 101 коня 96 година!колате се държи сякаш е запушена зверски!


Monster_vw
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 02 ное 2010 12:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: At home

Re: голф 3 1.6 бензин - оборотите постоянно играят

Мнениеот Monster_vw » Вто 05 апр 2011 18:14


коце85 написа:пълна инджексия 1.6 101 коня 96 година!колате се държи сякаш е запушена зверски!

Колега правил ли си нещо по колата и ако си правил оправи ли се ?


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: голф 3 1.6 бензин - оборотите постоянно играят

Мнениеот emo-gar » Вто 05 апр 2011 18:33


Компютърна диагноза.С оглед на вероятностите,ще си заслужи цената (20-40лв.).Ако ще се "стреля" напосоки:първи изстрел-дебитомер :roll:


Потребителски аватар
qzeN
Мнения: 97
Регистриран на: Нед 22 фев 2009 22:40
Автомобил: Golf 3_Golf 6
Двигател: AFT_CHGA
Местоположение: Варна

Re: голф 3 1.6 бензин - оборотите постоянно играят

Мнениеот qzeN » Вто 05 апр 2011 20:12


И аз залагам на дебитомер и може би нарушен вакуум .... натрупал съм опит с моята... :lol:


коце85
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 04 апр 2011 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: голф 3 1.6 бензин - оборотите постоянно играят

Мнениеот коце85 » Вто 05 апр 2011 23:01


компютърна диагноза ништо не показа като проблеми!това като го разбрах качих маистора да види за какво става реч! тои вика ами смени си свештите...а аз съм ги сменил преди 1 седмица :Д тогава вика смени горивен филтър...смених всички възмойни флитри и пак ништо! закарах я при друг които пак я гледа на компютър и каза,нищто и няма :Д обаче каза, че може да е топлинен датчик защтото най-много се усешта това придърпване когато е студена колата,но този датчик да не го сменям заштото не му е дошло времето :Д друк каза,че можело да е лам сондата! абе каквото и да говоря колата ми не върви за тая 2 врата кола тия 101 коня трябва да е пушка а тя се чуди да върви ли да спре ли и оборотите след като я изкл.от скорост играят извесно време и се нормализират!толкова ме изкарва извън нерви тва нешто чи ми идва да я засиля в някое дере! а колата е почти като нова на 100 000 километра е и е карана от едно чиче преди мен! незнам наистина ама чак ме е жал да я карам такава :)


rudoni
Мнения: 2091
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: голф 3 1.6 бензин - оборотите постоянно играят

Мнениеот rudoni » Сря 06 апр 2011 11:53


неправилна центровка(зацепване на паразитния вал за делкото),износени капачка ,палец и кабели!а може и регулатор на налягане-пробит и дави колата или нерегулиращ дебита?подобен проблем съм отстранявал при разместване на помпата в резервоара . и аз питам: преди това правено ли е нещо по колата?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: голф 3 1.6 бензин - оборотите постоянно играят

Мнениеот stefan4o » Сря 06 апр 2011 12:58


коце85 написа:компютърна диагноза ништо не показа като проблеми!това като го разбрах качих маистора да види за какво става реч! тои вика ами смени си свештите...а аз съм ги сменил преди 1 седмица :Д тогава вика смени горивен филтър...смених всички възмойни флитри и пак ништо! закарах я при друг които пак я гледа на компютър и каза,нищто и няма :Д обаче каза, че може да е топлинен датчик защтото най-много се усешта това придърпване когато е студена колата,но този датчик да не го сменям заштото не му е дошло времето :Д друк каза,че можело да е лам сондата! абе каквото и да говоря колата ми не върви за тая 2 врата кола тия 101 коня трябва да е пушка а тя се чуди да върви ли да спре ли и оборотите след като я изкл.от скорост играят извесно време и се нормализират!толкова ме изкарва извън нерви тва нешто чи ми идва да я засиля в някое дере! а колата е почти като нова на 100 000 километра е и е карана от едно чиче преди мен! незнам наистина ама чак ме е жал да я карам такава :)

Е@ати майстора. Качил си го, повозил се е и е отсякъл - свещи :screwy Спри да ходиш при такива майстори като за начало. В Аутодата има показани съпротивленията на датчика за водата, замери го, виж да не би той да прави мизерия. Но така да сменяш напосоки тая кола знатна ще ти излезе :не: И стига с тия легенди, че е на 100 000км, те всичките са на по толкоз.


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: голф 3 1.6 бензин - оборотите постоянно играят

Мнениеот emo-gar » Сря 06 апр 2011 13:40


На служебен Пасат Б5,мисля да е същия мотор(1,6-101коня),подобно се държи.Като го вкараш над 3,500 оборота и тогава върви.На място му преиграват оборотите,не дай боже да му е включен климатика-няма тръгване ако не се "изпържи".Не съм сигурен дали точно същия мотор(AFT),но симптомите са подобни,имаше "диагноза"- MAF(демек дебитомер).


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: голф 3 1.6 бензин - оборотите постоянно играят

Мнениеот bnick » Сря 06 апр 2011 15:52


emo-gar написа:На служебен Пасат Б5,мисля да е същия мотор(1,6-101коня),подобно се държи.Като го вкараш над 3,500 оборота и тогава върви.На място му преиграват оборотите,не дай боже да му е включен климатика-няма тръгване ако не се "изпържи".Не съм сигурен дали точно същия мотор(AFT),но симптомите са подобни,имаше "диагноза"- MAF(демек дебитомер).


Еми тоя мотор си иска обороти. Под 3000 е мъртвец. За проблеми - дебитомер, дросел. На студено е по-скоро дросел. При мен, когато имах проблем с дебитомера глъхнеше на високите.


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: голф 3 1.6 бензин - оборотите постоянно играят

Мнениеот andro_ » Сря 06 апр 2011 16:36


Имал съм проблем с прекъсването - кабел (един от тези за свещите).
Не знам дали може да се хване с комп. диагностика, но предполагам, че да.
Моят беше прекъснат някъде вътре. Искрата обаче си прескача (е,не винаги :) ). Нямаше "светлинни ефекти" на тъмно. Но пък имаше безкрайно съпротивление. А съпротивлението на кабелите за свещите трябва да е малко над 6 килоома, на централния кабел - малко над 2 килоома (разсъжденията са ми по логиката, че свещните кабели на лулите имат 5 килоома съпротивление, на другия край - 1 килоом; централният има 2 конектора с по 1 килоом съпротивление). Най-добре се измерва с аналогов уред (със стрелка).
Комплектът кабели е над 150-160 лева. Около 30 - тина лева на брой.
Почисти си електродите на капачката на делкото и на палеца също. Ако е много зле (пукнатина, примерно) - купувай нови.

AFT може да се движи спокойно и без MAF. Откачи буксата, пробвай.
Иначе MAF-а може да се почисти. Със спрей за карбуратори. След процедурата изчакваш да изсъхне добре.
Принципно е самопочистващ се, защото е с нагреваема жичка. Но се цапат с годините.
Изчисти дросела.
След откачане на буксата на дросела, положението му се "нулира". След това трябват малко километри, за да се самообучи пак. През това време колата работи на малко по-богата смес и обороти.
Виж как е състоянието на пластмасовата тръба за картерната вентилация - гният с времето, разпадат се, може от там да лапка въздух и да прави номерца.
Всеки нерегламентиран и неизмерен от MAF-а въздух може да прави номера.
Температурен датчик - на мен ми се скапа, като двойката пластинки, даващи информация на компа за температурата даваха грешно съпротивление и на студен двигател температурата, която показваше Ваг-Ком беше 96 градуса. Палеше трудно. Смених - 40 лева, оригинален. Сега пали, както трябва да си пали по принцип. Иначе другите две пластинки, които дават информация за таблото си работеха нормално и показанието на таблото беше ОК.
Двигателят пали и с разкачен датчик. Тогава приема, че температурата е 50 градуса.
Естествени, при извадена букса, на кой да е датчик набива грешка в паметта на компа.
Виж кабелите един по един.
AFT пали и без датчик за положение на разпределителен вал (този в делкото). Откачи кабела, пробвай как е (няма да вдига над 5000 хил оборота обаче). Естествено пак ще се запамети грешка в компа.
Нататък - следвай съветите на колегите, писали по-горе от мен.


коце85
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 04 апр 2011 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: голф 3 1.6 бензин - оборотите постоянно играят

Мнениеот коце85 » Сря 06 апр 2011 21:15


колега благодаря много за инфото:):):) беше доста изчерпателно! ште я карам пак на маистор то се е видяло но вече незнам каде и аз!!отностно дистрибуторна капачка и палец съм ги сменил ! но забелязах вчера,че един от кабелите които влизат в дистрибуторната капачка е леко ступен!съшто така сега се сештам че прави и номера някои път при паленето...аз съм от хасково някои ако е от там или познава маистори от там ште съм много благодарен да ми каже!може и в Бургас ! благодаря..


rudoni
Мнения: 2091
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: голф 3 1.6 бензин - оборотите постоянно играят

Мнениеот rudoni » Сря 06 апр 2011 22:08


в Равда търсиш бай Стоян Бухалски на улица Струма 27 или 29.добър е!
в един гараж под една кооперация между блоковете .малко е затулено ,но го знаят!


VladKazakov4
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 17 юни 2023 18:52
Автомобил:
Двигател:

Re: голф 3 1.6 бензин - оборотите постоянно играят

Мнениеот VladKazakov4 » Съб 17 юни 2023 19:10


Здравейте, Колеги !
Карам Голф 3 1.6 101 к.с. с код на мотора АЕК с обикновена газова.
Имам следния проблем :
Независимо дали колата е топла или студена оборотите играят от 800 до 1200 на празен ход (не гасне).Когато е в движение колата върви ,но е леко спъната и когато карам с по високи обороти и върна педала на газта се получават детонации. Също когато е върната газта се усеща как придърпва и се оправя и пак така все едно си подава сама газ и след това връща газта.
Дросела е почистен , стъпковия мотор е чист и съм го сменил със същия от друга кола и нямаше проблем близо 6 месеца.
Картерните газове са изолирани ,маркуча от филтъра е направен с колена и алуминиева тръба (не дърпа въздух).Вакуумите са сменени.

Благодаря Ви предварително! :love.vwclub



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 265 госта