Голф 3-Клаксона свири просто смешно

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Бетончо
Мнения: 174
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: karlovo

Голф 3-Клаксона свири просто смешно

Мнениеот Бетончо » Сря 04 май 2011 15:42


Здравейте колеги!Колата е тази от гаража ми.Проблема е,че от няколко дена клаксона спря да свири,както обикновено и свири,като на някое мотопедче тромбата.Струва ми се,че има нещо разкачено.Попринцип съм чувал,че има две свирки,може би нещо да е станло с едната :)Дано някой да знае какво става,че ме срам да свирна с тази свирчица,а пък предвид доста обстоятелсвтва я ползвам често mhihi :screwy




Потребителски аватар
airjohn
Мнения: 707
Регистриран на: Вто 02 окт 2007 19:56
Автомобил: 2020 Skoda Karoq
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 3-Клаксона свири просто смешно

Мнениеот airjohn » Сря 04 май 2011 15:48


Провери си захранването на свирките. Ако не е от него- сменяй.


Потребителски аватар
chefo_
Мнения: 711
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 13:43
Автомобил: vw golf 97 ubi
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 3-Клаксона свири просто смешно

Мнениеот chefo_ » Сря 04 май 2011 20:01


тия тромбички горят.мойте изгоряха и 2те.сега съм без клаксон!


Потребителски аватар
dankata
Мнения: 27
Регистриран на: Вто 04 дек 2007 19:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 3-Клаксона свири просто смешно

Мнениеот dankata » Сря 04 май 2011 20:18


chefo_ написа:тия тромбички горят.мойте изгоряха и 2те.сега съм без клаксон!

хах да и на мен ми изгоряха и двете и сега не мога да ги сменя много на кофти място са и трябва да се сваля бронята


Потребителски аватар
Бетончо
Мнения: 174
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: karlovo

Re: Голф 3-Клаксона свири просто смешно

Мнениеот Бетончо » Сря 04 май 2011 20:48


Мисля,че няма нужда от сваляне на бронята...Свали решетчицата и ще имаш достап до клаксона,ако не на канал и пак няма да я сваляш :)


Потребителски аватар
dankata
Мнения: 27
Регистриран на: Вто 04 дек 2007 19:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 3-Клаксона свири просто смешно

Мнениеот dankata » Чет 05 май 2011 19:15


Бетончо написа:Мисля,че няма нужда от сваляне на бронята...Свали решетчицата и ще имаш достап до клаксона,ако не на канал и пак няма да я сваляш :)

Много ми е ниска бронята и решетката е хваната с рапидки и няма как да стане без сваляне на бронята :?


Потребителски аватар
didyss
Мнения: 88
Регистриран на: Вто 21 юли 2009 22:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нова Загора

Re: Голф 3-Клаксона свири просто смешно

Мнениеот didyss » Чет 05 май 2011 21:05


При мен се проявява същия проблем, но когато вали много дъжд/мина през локва/ или като карам на магистралата примерно с над 100 и имам чувството,че се заглушава/ свири само едната/. Веднъж ми се наложи да я ползвам при много рискована ситуация, в която едната дама ми сече пътя и ... свирката едвам едваммм се чува... побеснях, и лелята с една голяма коса, даже не се огледа.... Още не съм решил проблема, ще ми бъдат интересни отговорите, на технически грамотните колеги :)


rado_ev
Мнения: 118
Регистриран на: Сря 20 окт 2010 7:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Голф 3-Клаксона свири просто смешно

Мнениеот rado_ev » Чет 05 май 2011 21:19


Едно технически грамотно мнение. Щом си стигнал до клаксоните(ако са два)разкачи им буксите и към разкачените букси свържи пробна лампа. Натисни включватела на клаксона. Ако пробната лампа свети без да премигва за времето за което си натиснал включватела, значи нямаш проблем с инсталацията. Тогава намираш работещи клаксони и работата е шест без десет. Не се пробвай да ремонтираш старите защото няма да можеш да ги настоиш точно. Системата е вибрационна и изобщо няма да можеш да докараш въздушната междина на електромагнита с което да постигнеш желания тон на клаксона. При всички положения не е тромба, защото за нея трябва да имаш и компресор. Успех с ремонта.

П.П. Защо махнахте мнението за девойките. Който го махна няма ли чувство за хумор.

Последна промяна от IvanMan на Чет 05 май 2011 21:26, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
chefo_
Мнения: 711
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 13:43
Автомобил: vw golf 97 ubi
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 3-Клаксона свири просто смешно

Мнениеот chefo_ » Пет 06 май 2011 8:18


dankata написа:
Бетончо написа:Мисля,че няма нужда от сваляне на бронята...Свали решетчицата и ще имаш достап до клаксона,ако не на канал и пак няма да я сваляш :)

Много ми е ниска бронята и решетката е хваната с рапидки и няма как да стане без сваляне на бронята :?

понякога е хубаво да си свалиш предната броня мн работи можеш да нау4иш.пък и са 6 болта и щип4ици които трябва да се махнат!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта