Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Пон 22 Сеп 2014 20:14

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Изображение

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: Golf 4 Заводска аларма Публикувано на: Нед 08 Май 2011 8:02 

Местожителство: Sofia
Здравейте колеги! Първо да ви се похваля,че се сдобих с Golf 4 AHF,скоро ще кача снимки. Знаете,че за застраховката каско,застрахователите изискват аларма. За съжаление оригиналния ключ от колата не е в мен,и в тази връзка въпросът ми е следния-има ли Golf4 от 1998 заводска аларма(когато заключа колата,свети малка червена лампичка до палчето за заключване),и ако има възможно ли е отнякъде да се сдобия с оригинален ключ или поне с дистанционно за алармата. Потърсих във форума,но конкретен отговор на въпроса не успях да намеря. Благодаря ви предварително!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Заводска аларма Golf 4 Публикувано на: Нед 08 Май 2011 8:24 
Аватар

Местожителство: Пирдоп
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Такъв ключ да проработи на твоята кола ще ти струва около 150лв!Застрахователите искат като заключваш и отвориш след това врата да издава звук!Което мисля че при оригиналната аларма няма как да стане!Поне при мен и на двата ми голфа не стана!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Заводска аларма Golf 4 Публикувано на: Нед 08 Май 2011 10:43 
Аватар

Местожителство: София
Оригиналната аларма, която имаш, си е идеална за пред застрахователите. То и друга да сложиш няма да ти помогне, кой знае колко при гепачите, но това е друга тема.
Имам въпрос - Какво означава "За съжаление оригиналния ключ от колата не е в мен". Сигурно имаш предвид, че ключа ти е без дистанционно или нещо друго? Нали все пак с този ключ дето е в теб палиш и караш.
Що не направиш една проба - свали шофьорското стъкло, заключи колата с ключа, изчакай да минат 30-тина секунди, бръкни през прозореца и отвори предния капак.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Заводска аларма Golf 4 Публикувано на: Нед 08 Май 2011 10:51 
Аватар

Фабричната аларма издава звук при заключване ! Звукът е като клаксон.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Заводска аларма Golf 4 Публикувано на: Нед 08 Май 2011 10:53 
Аватар

И това го има, барабар и за мигачите, но то може да се активира или дезактивира с VAG COM.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Заводска аларма Golf 4 Публикувано на: Нед 08 Май 2011 11:37 
Аватар

Местожителство: Dupnitsa
Когато не ти работи микроключето на шофьорската врата, алармата дали работи? Защото на мен не ми работи, когато заключвам не ми мигат мигачите, а и не весеки път се пуска да мига лампичката на алармата. Някой път трябва да заключа два-три пъти, за да почне да мига.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Заводска аларма Golf 4 Публикувано на: Нед 08 Май 2011 11:44 
Аватар

когато не работи - не работи и алармата
аз бях така с оригинална и застрахователя вика немаш аларма, съответно
викна един алармаджия и оня за 5 минути оряза всички кабели
сложи няква тайванска и айде и тя не работи :(

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Заводска аларма Golf 4 Публикувано на: Нед 08 Май 2011 12:28 

Благодаря ви за бързите отговори. Колега,с ключът,който имам отключвам и паля разбира се, но само до там. Оригиналният ключ е сгъваем и командва и централното. Не искам да тествам алармата,защото ако я задействам не виждам как ще я изключа. При заключване не следва никакъв звуков сигнал. Като цяло колеги съветът ви е да си поставя някаква елементарна аларма за пред застрахователите. В тази връзка има ли смисъл от скъпа аларма или мога да мина и с китайска такава..?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Заводска аларма Golf 4 Публикувано на: Нед 08 Май 2011 12:36 
Аватар

Алармата ти се включва и изключва като заключиш или отключиш колата с ключа от една от вратите.
Лично аз не бих сложил допълнителна аларма, първо защото фабричната я има и си е достатъчно добра и второ не съм съгласен някой алармаджия да ми изпонареже кабелите и да ми върже нещо безполезно.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Заводска аларма Golf 4 Публикувано на: Нед 08 Май 2011 14:15 
Аватар

Местожителство: popovo
Автомобил: Bora tdi
pedalchobaba написа:
Алармата ти се включва и изключва като заключиш или отключиш колата с ключа от една от вратите.
Лично аз не бих сложил допълнителна аларма, първо защото фабричната я има и си е достатъчно добра и второ не съм съгласен някой алармаджия да ми изпонареже кабелите и да ми върже нещо безполезно.

И аз съм за-Нищо да не се реже по кабелите!Заводската си е добра.За проба влизаш в колата заключваш с централното и отваряш капака за двигателя.Алармата се активира-свири като клаксон.Отключваш с централното и се деактивира.Успех!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Заводска аларма Golf 4 Публикувано на: Нед 08 Май 2011 15:35 

Колеги,направих всичко за да задействам алармата-без успех. Отварях предния капак,ритах гумите,не се случи нищо. Явно ще се наложи да слагам допълнителна аларма,след като моята вероятно или е развалена или като цяло липсва. Бихте ли ми препоръчали сервиз,може би дори клубен майстор,който да се занимава с поставяне на автоаларми. По възможност в района на Младост,Дружба,Дървеница..

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Заводска аларма Golf 4 Публикувано на: Нед 08 Май 2011 15:48 
Аватар

Можеш да направи последен опит , като влезеш вътре ,отвориш прозореца ,пресягаш се и заключваш с ключа, след което даваш на контакт .

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Заводска аларма Golf 4 Публикувано на: Нед 08 Май 2011 15:58 
Аватар

Да и така става, но след като заключи трябва да изчака половин минута, докато алармата си направи теста и сработи. Предполагам колегата е пропуснал това при пробите.
А иначе на ритане тази аларма не работи.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Заводска аларма Golf 4 Публикувано на: Нед 08 Май 2011 16:32 

Прав си колега,бях пропуснал този интересен детайл при първия тест. Затова направих втори тест,като изчаках 2 минути преди да се опитам,но за съжаление алармата отново не сработи. При опита ми за запалване,както предложи колегата s5501na при даването на контакт колата се отключи и след това запали. Все пак благодаря ви много за оказаната помощ! Ако сте чували за майстор,който би погледнал състоянието на заводската аларма,също ще съм благодарен!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Заводска аларма Golf 4 Публикувано на: Нед 08 Май 2011 17:33 
Аватар

Чували сме и то всички "Vladko" е твоя човек , той ако не свърши работа значи няма кой :Mr Green Fun
viewtopic.php?f=60&t=174189

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа