Golf 4 Заводска аларма

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
faberje8
Мнения: 69
Регистриран на: Пон 17 яну 2011 1:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот faberje8 » Нед 19 яну 2014 16:18


Благодаря за полезната тема!
Виждам,че отдавна не е писано тук,но днес се видях в чудо с непрестанното пищене на алармата.
Още като купих колата лявата предна врата не светеше и даваше сигнал за включени фарове с пищене,според настроението,
днес след обстоен тест,забелязах,че и задната лява,която рабореше,вече не дава сигнал като е отворена със светване.Направо полудях...може би влагата си казва думата,но проблема е много неприятен.
Веднага издирих майстор,който можеше да съдейства само с ваг ком и каза,че има грешка на контролен модул,изтри я,вече 2 часа пред вкъщи е тихо и се надявам да не събудя съседите посред нощ.За съжаление той не се занимава с тези ремонти по електрониката,и не можеше нито да ми каже друго,нито да ми даде надежди още колко ще е тиха.
Четох и за микрокючетата,които трябва да сменя,ще ги поръчам,но виждайки снимки на метода на смяна,моя приятел не се ангажира да действа :mhihi ,може ли съвет за стабилен майстор в петричко-санданска област и приблизителна цена на ремонта!
:rolleyes




kibo_tom_8440
Мнения: 588
Регистриран на: Пон 25 апр 2005 8:24
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB -2 0 4motion
Местоположение: Велико Търново

Re: Golf 4 Заводска аларма

Мнениеот kibo_tom_8440 » Пон 20 яну 2014 10:32


Само Владко от форума, ще може да оправи нещата. Има адрес и отзиви за неговата работа.
Наистина в София е, но пък ще имаш доверие и гаранция че нещата ще си бъдат на място и няма да имаш проблеми.


Потребителски аватар
faberje8
Мнения: 69
Регистриран на: Пон 17 яну 2011 1:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 Заводска аларма

Мнениеот faberje8 » Пет 24 яну 2014 18:35


За съжаление нямах времето да отида до София ,колата беше неукротима,13сек.след заключване алармата пищеше,трябваше да действам бързо.
''Микретата" били проблемни и давали грешна информация,сега ми сложиха обикновени цк-ли или нз точно как се водят,които малко стърчат,но ми казаха,че завинаги проблема е решен,освен това са се ''постарали'' да ми счупях всички щипки на вратите и сега стърчат и не лягат плътно,тракат и направо ме влудяват...а за капак и преди малко се прибрах със свален прозорец,защото след като ме спраха полицаи и свалих прозореца,той просто падна и не щеше да се вдигне.Явно и някой от водачите са стъклата са счупили :scare3 Ако бях мъж,никога нямаше да ида на майстор,щях да си оправям всичко сама,омръзна ми от некъдърници.


Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Golf 4 Заводска аларма

Мнениеот Vag_activator » Пет 24 яну 2014 22:06


В Русе има читави майстори,вземат по 40лв на врата.Доста хора са ме молили аз да се захвана с този ремонт,но предпочитам да си правя само собствената кола!При поредното отваряне за ремонт,ми се надраска стъклото.Замислете се колко неприятно ще е да вземеш някаква сума на даден човек (да му оправиш този проблем),а да му върнеш колата с надран прозорец!
За това аз лично не се захващам с такива ремонти!

Имам приятел който пък реши да направи интервенцията на друга кола (различна от неговата),и така се случи че при вдигане на стъклото - то се пръсна (та трябваше да купува шофьорско стъкло).

И (лично мнение),това е работа за 2-ма човека.Ако искате да се ограничат пораженията! :th_up


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 4 Заводска аларма

Мнениеот lubo007 » Сря 12 фев 2014 11:53


и аз с въпрос към заводската аларма: обемните датчици, как да разбера дали са включени или изключени. Прекъсвачача (долу зад шофиорската седалка) свети постоянно и в двете положения!


Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Golf 4 Заводска аларма

Мнениеот Vag_activator » Сря 12 фев 2014 23:06


lubo007 написа:и аз с въпрос към заводската аларма: обемните датчици, как да разбера дали са включени или изключени. Прекъсвачача (долу зад шофиорската седалка) свети постоянно и в двете положения!

Блиско е до акъла как се тестват обемни датчици! :mhihi
(който при голф 4,по скоро са сензори за движение!)


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 4 Заводска аларма

Мнениеот lubo007 » Чет 13 фев 2014 11:46


Vag_activator написа:
lubo007 написа:и аз с въпрос към заводската аларма: обемните датчици, как да разбера дали са включени или изключени. Прекъсвачача (долу зад шофиорската седалка) свети постоянно и в двете положения!

Блиско е до акъла как се тестват обемни датчици! :mhihi
(който при голф 4,по скоро са сензори за движение!)

:c020 icon_idea близко е до акъла и че прекъсвача трябва да свети в едното положение - ама не! Прекъсвача свети постоянно независимо дали натиснат или не! идеята ми е дали при заключване и отключване алармата се рестартира или само при натискане на бутона!? Някой път сработва, някой неиска да се задействат датчиците! ЗА ТОВА ПИТАМ КОПЧЕТО КАК Е ВКЛЮЧЕНО И КАК ИЗКЛ.


Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Golf 4 Заводска аларма

Мнениеот Vag_activator » Чет 13 фев 2014 13:07


Бутон е icon_idea
Няма включено и изключено.
Работи на принципа на бутона за ASR/ESP :th_up


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 4 Заводска аларма

Мнениеот lubo007 » Чет 13 фев 2014 15:54


Vag_activator написа:Бутон е icon_idea
Няма включено и изключено.
Работи на принципа на бутона за ASR/ESP :th_up

Е ДА, ама на ESP/ASR светва при натискане, а това свети постоянно!


Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Golf 4 Заводска аларма

Мнениеот Vag_activator » Чет 13 фев 2014 21:55


Еми да го виждаш къде се намира,за това.
И копчето се използва единствено да спреш датчиците,ако си оставил куче или малко дете в колата и я заключваш да прибягаш до съседната бутка да си купиш цигари или вестник.
Сега вече стана ли ти ясно.... :Mr Green Fun


Gosho_9303
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 05 ное 2013 18:42
Автомобил: Vw golf 4
Двигател:
Местоположение: Гоце Делчев

Re: Golf 4 Заводска аларма

Мнениеот Gosho_9303 » Чет 06 мар 2014 23:15


Колеги да ви попитам и аз за моята заводска аларма на Vw golf 4, че ме побърка вече.. Значи като я заключа от копчето на ключа (т.е. централното) и след неопределено време (всеки път различно) и започва да свири алармата. Ходих при алармаджия и ми каза че проблема е в лявата брава.. ок оправихме я след това пак същия номер оправихме и дясната 60лв. и сега пак си е същото алармата си свири когато си и е кеф :) При заключване мигачите не светят. Та по конкретно да ви питам можели тази заводска аларма по някакъв начин да се изключи да не свири и да не светят мигачите смисъл да си ми работи само централното да си е отключвам и заключвам от дистанционното.
Благодаря :)


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 4 Заводска аларма

Мнениеот lubo007 » Пет 07 мар 2014 11:45


Vag_activator написа:Еми да го виждаш къде се намира,за това.
И копчето се използва единствено да спреш датчиците,ако си оставил куче или малко дете в колата и я заключваш да прибягаш до съседната бутка да си купиш цигари или вестник.
Сега вече стана ли ти ясно.... :Mr Green Fun


сега вече ми светна icon_idea , благодаря ти!


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 4 Заводска аларма

Мнениеот lubo007 » Пет 07 мар 2014 11:46


Gosho_9303 написа:Колеги да ви попитам и аз за моята заводска аларма на Vw golf 4, че ме побърка вече.. Значи като я заключа от копчето на ключа (т.е. централното) и след неопределено време (всеки път различно) и започва да свири алармата. Ходих при алармаджия и ми каза че проблема е в лявата брава.. ок оправихме я след това пак същия номер оправихме и дясната 60лв. и сега пак си е същото алармата си свири когато си и е кеф :) При заключване мигачите не светят. Та по конкретно да ви питам можели тази заводска аларма по някакъв начин да се изключи да не свири и да не светят мигачите смисъл да си ми работи само централното да си е отключвам и заключвам от дистанционното.
Благодаря :)


Мисля че може. потърси деактивиране на аларма! С ВАГ трябва да става


Gosho_9303
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 05 ное 2013 18:42
Автомобил: Vw golf 4
Двигател:
Местоположение: Гоце Делчев

Re: Golf 4 Заводска аларма

Мнениеот Gosho_9303 » Пет 07 мар 2014 13:19


Ще пробвам. Благодаря :)


Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Golf 4 Заводска аларма

Мнениеот Vag_activator » Пет 07 мар 2014 20:22


като заключваш заключвай с 2 натискания на копчето!
Алармата остава в безшумен режим!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 81 госта