Golf 4 Заводска аларма

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Marto_VN
Мнения: 517
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 18:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот Marto_VN » Вто 10 май 2011 22:32


А и то заводската аларма е много по-добра - пищи при нужда!
А не като пръдне врабче до колата да опищи квартала :mrgreen: и да излизаш през 10 мин да я гасиш...




Потребителски аватар
Marto_VN
Мнения: 517
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 18:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот Marto_VN » Вто 10 май 2011 22:44


А и от гадове крадци няма отървия има такива долни типове дето крадат коли за откуп.
обаждат ти се и искат паричките ..
ти казваш да го духат защото имаш каско
еми като нещеш да платиш гадовете ти казват ще караме колата без масло докато блокира и я оставяме :mrgreen:
е тогава като си я намериш с блокирал двигател - това не включва каското и го духаш образно казано.

Така ,че да ви кажа чесно и от каското голяма файда няма, има файда единствено ако е тотал .. но тогава и ти може да си тотал и парите ще са ти най-малката грижа..А в помляна и оправена кола , не вярвам човек да се чувства добре особено ако е се помлял с нея..
А за дребни удари калници и брони фарове и стопове може да се оправиш дето се вика, все пак не се удряш всеки ден, а и ако си внимателен шофьор, няма да е твоя вината , а когато не е твоя плащат от гражданската верно че е малко, но поне половината все е нещо...
Като си направя сметката ,че за 2 години съм изръсил 1300 лева , ами то цялата щях да я боядисам да сменя всички фарове и стопове и да останат пари.. , а морги и части бол особено за фолксваген..
мисля че няма голям смисъл от каското , освен ако не ти е чисто нова или макс. до 5 години..
но това си е все пак лично мое мнение и не го натрапвам... ;)


bojilov11
Мнения: 69
Регистриран на: Чет 09 сеп 2010 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот bojilov11 » Пет 27 май 2011 17:25


Колеги,оказа се,че нямам заводска аларма,и никога не съм имал. Това излезе при закачането на VAG.com-a. Проблемът бе решен с елементарна,българска аларма. Благодаря ви за мненията!


Потребителски аватар
tih
Мнения: 843
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич Golf IV 1.9TDI ALH 90++

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот tih » Нед 11 мар 2012 23:13


Малко да изровя темата...колега как разбрахте, че колата никога не е имала заводска аларма, питам защото и аз нямам такава в момента, но ми се ще да знам дали съм имал за да си я възстановя, имам един бутон на таблото със символ на камбанка и до колкото разибрам е за обемни датчици, което ме навежда на мисълта, че съм имал заводска аларма, ако е така значи е скопена и затова търся инфо, ако някой може да помогне, ще съм благодарен.


Потребителски аватар
tonyM
Мнения: 282
Регистриран на: Нед 14 сеп 2008 9:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот tonyM » Сря 14 мар 2012 20:21


tih написа:Малко да изровя темата...колега как разбрахте, че колата никога не е имала заводска аларма, питам защото и аз нямам такава в момента, но ми се ще да знам дали съм имал за да си я възстановя, имам един бутон на таблото със символ на камбанка и до колкото разибрам е за обемни датчици, което ме навежда на мисълта, че съм имал заводска аларма, ако е така значи е скопена и затова търся инфо, ако някой може да помогне, ще съм благодарен.

Призанците за наличие на заводска аларма на Г4 са следните:
1. Наличие на сгъваем ключ.
2. Наличие на комфорт-модул (модел: 1J0959799xx/1C0959799xx; адрес 46 с ВАГ-КОМ)
3. Наличие на електронна или тип "клаксон" сирена, намираща се под механизма на предните чистачки (до ЕКУ-то).
4. Наличие на обемни датчици в задните осв.плафони и бутон за изключването им на колонката зад шоф.врата.
1, 2 и 3 са задължителни, 4 е опция. Може да се направи следния ъпгрейд: при наличие на 1+2+3(тип "клаксон" сирена) към 1+2+3(електронна сирена)+4, като се добавят съотв.модули/окабеляване и се препрограмира комф.модула с VDS-PRO, при което се получават и някои други нови функционалности, не касаещи охранителната функция. Повече тук: http://diesel-club.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=112


Потребителски аватар
pleasuree
Мнения: 59
Регистриран на: Пон 23 май 2011 12:40
Автомобил: Golf MK4 V6
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Burgas

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот pleasuree » Чет 15 мар 2012 16:29


Алармата има няколко режима /ЕДИН БОГ ГИ ЗНАЕ САМО/ Заключиш 1път, вратата почва да мига,а мигачите не,2ри път мигачите се пускат ,след което след 20-30сек ако отвориш ,я врата ,я багажника ,я капака отпред започва да пищи с клаксон.Спира се както някой колега беше написал от вратите или от самото дистанционно /и двете чрез отключване/ Скоро разбрах ,че и за предния капак пищи 8)


popa_
Мнения: 10
Регистриран на: Вто 31 май 2011 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: teteven

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот popa_ » Нед 08 апр 2012 7:00


Здравейте колеги. Изчетох написаното по горе. И аз имам същия проблем с микроключето на шоф. врата. Свалих цялата брава, запоих развалена спойка но май като цяло съм прецакал нещо бравата. Искам да попитам дали ако си взема нова брава(целия механизъм) няма да има никакъв проблем с фабричната аларма?? :banana мерси предварително:)


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот van4ooo » Нед 08 апр 2012 13:04


Според мен няма да има проблем но по добре я отвори пак и виж какво си объркал-предполагам не си сглобил правилно механизма.Какво и стана на бравата?


popa_
Мнения: 10
Регистриран на: Вто 31 май 2011 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: teteven

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот popa_ » Нед 08 апр 2012 13:28


Еми цялата работа беше такава. Изведнъж заводската аларма спря да работи. имаше 1-2 в които работеше от време на време и после тотално спря. Патрона на шоф врата се въртеше безконечно. Дадох 50 лв на един в Ботевград който оправи патрона. Изчетох доста неща из форума и разглобих бравата. Въпросните спойки на платката една от тях се беше разпоила запоих я сглобих всичко и 2 дена централното работеше ок, докато снощи започна да отказва пак от шоф. врата. Като се прецака алармата започнах да го заключвам през пътническата врата, но и там в един момент отказа само заключването. (смисъл централно) Всички врата се отключваха но не искаха да се заключат. Та да се върна на шоф врата...И след сглабянето както казах работи всичко ок два дена и от снощи пак започна да прави проблеми. Алармата е фабрична и никаква следа от живот няма в нея. Та исках поне централното да си оправя но уви май пак няма да стане. Колко пари струва една нова брава да знаете случайно? Голф 4 1.6 бензинка. двувратка е колата.


K8KPI1988
Мнения: 26
Регистриран на: Чет 25 ное 2010 18:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот K8KPI1988 » Съб 11 авг 2012 17:36


Здравейте колеги от скоро съм собственик на Golf 4 1.9 TDI AJM 2001г..Автомобила има заводска аларма,проблема идва от там че когато се активира алармата като се отвори предния капак например мигачите започват да мигат,но колата не издава никакъв звук.Момчетата от застрахователната фирма ми казаха да си оправя клаксона.Иначе като цяло ми я признаха.Въпроса ми е може ли някои да ми каже как да направя това нещо?


Потребителски аватар
tonyM
Мнения: 282
Регистриран на: Нед 14 сеп 2008 9:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот tonyM » Нед 12 авг 2012 19:13


K8KPI1988 написа:Здравейте колеги от скоро съм собственик на Golf 4 1.9 TDI AJM 2001г..Автомобила има заводска аларма,проблема идва от там че когато се активира алармата като се отвори предния капак например мигачите започват да мигат,но колата не издава никакъв звук.Момчетата от застрахователната фирма ми казаха да си оправя клаксона.Иначе като цяло ми я признаха.Въпроса ми е може ли някои да ми каже как да направя това нещо?

tonyM написа:
tih написа:Малко да изровя темата...колега как разбрахте, че колата никога не е имала заводска аларма, питам защото и аз нямам такава в момента, но ми се ще да знам дали съм имал за да си я възстановя, имам един бутон на таблото със символ на камбанка и до колкото разибрам е за обемни датчици, което ме навежда на мисълта, че съм имал заводска аларма, ако е така значи е скопена и затова търся инфо, ако някой може да помогне, ще съм благодарен.

Призанците за наличие на заводска аларма на Г4 са следните:
1. Наличие на сгъваем ключ.
2. Наличие на комфорт-модул (модел: 1J0959799xx/1C0959799xx; адрес 46 с ВАГ-КОМ)
3. Наличие на електронна или тип "клаксон" сирена, намираща се под механизма на предните чистачки (до ЕКУ-то).
4. Наличие на обемни датчици в задните осв.плафони и бутон за изключването им на колонката зад шоф.врата.
1, 2 и 3 са задължителни, 4 е опция. Може да се направи следния ъпгрейд: при наличие на 1+2+3(тип "клаксон" сирена) към 1+2+3(електронна сирена)+4, като се добавят съотв.модули/окабеляване и се препрограмира комф.модула с VDS-PRO, при което се получават и някои други нови функционалности, не касаещи охранителната функция. Повече тук: http://diesel-club.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=112

Първо провери имаш ли заводска сирена и каква е тя: тип "клаксон" или мелодична електронна.


K8KPI1988
Мнения: 26
Регистриран на: Чет 25 ное 2010 18:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот K8KPI1988 » Нед 09 сеп 2012 9:55


Логиката ми е следната че щом от застраховката я признават като цяло значи я имам,но ме интересува друго нещо въпросната сирена само отпред ли седи,защото от познати съм чувал че е възможно да е и някъде в багажника и ако това е така къде по-точно се намира?


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот joker » Нед 09 сеп 2012 16:52


K8KPI1988 написа:Логиката ми е следната че щом от застраховката я признават като цяло значи я имам,но ме интересува друго нещо въпросната сирена само отпред ли седи,защото от познати съм чувал че е възможно да е и някъде в багажника и ако това е така къде по-точно се намира?

До всички колеги със заводски аларми!!!!Не разчитайте на тях!!!При влизане с трошач през ключалката алармата се деактивира защото отчита нормално влизане...и крадците чудесно знаят това!!!Така ми ошушкаха акумулатора и CD-то буквално под прозореца на апартамента(а съм на 1-я етаж)!Допълнителната аларма е задължителна,ако не искате да берете ядове!


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот lubo007 » Нед 09 сеп 2012 17:43


tonyM написа:
tih написа:Малко да изровя темата...колега как разбрахте, че колата никога не е имала заводска аларма, питам защото и аз нямам такава в момента, но ми се ще да знам дали съм имал за да си я възстановя, имам един бутон на таблото със символ на камбанка и до колкото разибрам е за обемни датчици, което ме навежда на мисълта, че съм имал заводска аларма, ако е така значи е скопена и затова търся инфо, ако някой може да помогне, ще съм благодарен.

Призанците за наличие на заводска аларма на Г4 са следните:
1. Наличие на сгъваем ключ.
2. Наличие на комфорт-модул (модел: 1J0959799xx/1C0959799xx; адрес 46 с ВАГ-КОМ)
3. Наличие на електронна или тип "клаксон" сирена, намираща се под механизма на предните чистачки (до ЕКУ-то).
4. Наличие на обемни датчици в задните осв.плафони и бутон за изключването им на колонката зад шоф.врата.
1, 2 и 3 са задължителни, 4 е опция. Може да се направи следния ъпгрейд: при наличие на 1+2+3(тип "клаксон" сирена) към 1+2+3(електронна сирена)+4, като се добавят съотв.модули/окабеляване и се препрограмира комф.модула с VDS-PRO, при което се получават и някои други нови функционалности, не касаещи охранителната функция. Повече тук: http://diesel-club.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=112


Моят има заводска аларма, работи за сега, но нямам никакви сирени под чистачките! свири си от клаксона на колата


Потребителски аватар
tonyM
Мнения: 282
Регистриран на: Нед 14 сеп 2008 9:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот tonyM » Нед 09 сеп 2012 18:25


lubo007 написа:
tonyM написа:
tih написа:Малко да изровя темата...колега как разбрахте, че колата никога не е имала заводска аларма, питам защото и аз нямам такава в момента, но ми се ще да знам дали съм имал за да си я възстановя, имам един бутон на таблото със символ на камбанка и до колкото разибрам е за обемни датчици, което ме навежда на мисълта, че съм имал заводска аларма, ако е така значи е скопена и затова търся инфо, ако някой може да помогне, ще съм благодарен.

Призанците за наличие на заводска аларма на Г4 са следните:
1. Наличие на сгъваем ключ.
2. Наличие на комфорт-модул (модел: 1J0959799xx/1C0959799xx; адрес 46 с ВАГ-КОМ)
3. Наличие на електронна или тип "клаксон" сирена, намираща се под механизма на предните чистачки (до ЕКУ-то).
4. Наличие на обемни датчици в задните осв.плафони и бутон за изключването им на колонката зад шоф.врата.
1, 2 и 3 са задължителни, 4 е опция. Може да се направи следния ъпгрейд: при наличие на 1+2+3(тип "клаксон" сирена) към 1+2+3(електронна сирена)+4, като се добавят съотв.модули/окабеляване и се препрограмира комф.модула с VDS-PRO, при което се получават и някои други нови функционалности, не касаещи охранителната функция. Повече тук: http://diesel-club.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=112


Моят има заводска аларма, работи за сега, но нямам никакви сирени под чистачките! свири си от клаксона на колата

Сигурен ли си, че звука идва точно от клаксона?
Ако е така. значи алармате е Aftermarket.

joker написа:
K8KPI1988 написа:Логиката ми е следната че щом от застраховката я признават като цяло значи я имам,но ме интересува друго нещо въпросната сирена само отпред ли седи,защото от познати съм чувал че е възможно да е и някъде в багажника и ако това е така къде по-точно се намира?

До всички колеги със заводски аларми!!!!Не разчитайте на тях!!!При влизане с трошач през ключалката алармата се деактивира защото отчита нормално влизане...и крадците чудесно знаят това!!!Така ми ошушкаха акумулатора и CD-то буквално под прозореца на апартамента(а съм на 1-я етаж)!Допълнителната аларма е задължителна,ако не искате да берете ядове!

Заводската аларма може да се препрограмира така, че алармата да се деактивира само с натискане на бутон "отключване" на дистанционното. На практика се забранява деактивирането и при завъртане на ориг.ключ (или нещо друго) в някоя от предните ключалки.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 83 госта