0.9 литра масло за 1000 км, Г4 AKL

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: 0.9 литра масло за 1000 км, Г4 AKL

Мнениеот Barboukov » Съб 14 май 2011 10:57


Mapoka написа:ПП. Каква е причината за смяна на главата? При положение че мотора не е прегряван и единственото различно от преди и сега е само главата, то проблема е ясно от къде е.

Причината е загуба на антифриз. Махнахме я за смяна на гарнитура на главата, но като я занесо за напасване на клапани дойде изненадата :)

И къде е проблема?




Потребителски аватар
inspiron
Мнения: 25
Регистриран на: Съб 02 апр 2011 21:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dobrich

Re: 0.9 литра масло за 1000 км, Г4 AKL

Мнениеот inspiron » Съб 14 май 2011 11:41


аз имам саштия проблем колега и познаи сигментите били запечени даже сега свалих двигатела и го правя така че деистваи смело :drunk


Потребителски аватар
Mapoka
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:55
Автомобил: 1992 VW Vento
Двигател: 1.8 ABS
Местоположение: Ямбол

Re: 0.9 литра масло за 1000 км, Г4 AKL

Мнениеот Mapoka » Съб 14 май 2011 12:23


Barboukov написа:Причината е загуба на антифриз. Махнахме я за смяна на гарнитура на главата, но като я занесо за напасване на клапани дойде изненадата :)

И къде е проблема?


Ами значи "новата" глава има някакви ядове най вероятно с водачите, или някоя фалшива гумичка, или гумичка която не е "щракнала" добре и сега е излязла.

Просто ми се струва невероятно (да не кажа невъзможно), ей така от смяна на глава да се спекат сегментите, при положение че преди това е нямало ядове.


Потребителски аватар
badov
Мнения: 205
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 11:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv/Strasbourg-France

Re: 0.9 литра масло за 1000 км, Г4 AKL

Мнениеот badov » Съб 14 май 2011 12:24


Най-лесно без да гадаеш и да се чудиш откъде гори толкова масло е да свалиш главата за 2 часа, да я занесеш да я видят и то ще си покаже :D И аз имах проблем на старата кола с маслото.Гореше по половин литър на 1000км.Ходих мерих компресии, течове нямаше никъде.Смених маслото от 10в40 на 15в40 пак не помогна.Смених гумичките и пак същата работа-даже почна да гори по литър и малко.Ядосах се свалих главата, занесох я на преглед-смениха ми водачите и гумичките (отново) и работата заспа.А гумичките също има вариант ако не са сложени като хората, в комбинация с разбити водачи става като лейка-гори масло колкото бензин :mrgreen:


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: 0.9 литра масло за 1000 км, Г4 AKL

Мнениеот muns61 » Съб 14 май 2011 17:32


Смени гумички.Без да сваляш главата. Като сваляш пружините на клапаните, разклати клапана да видиш дали има луфт. Ако има, сваляй главата, смени водачи и гумички и карай.
Ако преди това си прегрявал със старата глава, смени и сегменти.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: walentin и 84 госта