Чистачки Bosch Aerotwin - Retrofit за GOLF III

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Svetilio
Мнения: 376
Регистриран на: Чет 04 май 2006 20:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Чистачки Bosch Aerotwin - Retrofit за GOLF III

Мнениеот Svetilio » Съб 16 сеп 2006 17:34


хммм, скоро трябва да сменям предни чистачки , та се чудех има ли някой впечатления от :
Изображение Изображение :roll:

повече инфо на http://www.bosch.bg/bg/products/car_equip/news/news_602.htm

някой има ли идея колко струва комплект в Ауто Плюс /имат ли online магазин :? /




Потребителски аватар
Vento
Мнения: 2876
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:34
Автомобил: Vento+Golf 2+Golf 3
Двигател: ABS+ABF+ABV
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vento » Съб 16 сеп 2006 20:45


Впечатленията са, че са безбожно скъпи! Иначе са добри, но не оправдават цената си - около 3-4 пъти по-висока спрямо BOSCH TWIN (аз с такива карам и съм много доволен)...


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот relaxxx » Съб 16 сеп 2006 21:37


Бош чистачките, по мое лично мнение, са адските дървета, няма по скъпа и по гадна чистачка, скърца, маже, залепва през зимата..... брррр никога повече. Бих ти препоръчал марката Valeo, комплекта за Г3 струва 17 лв.(къса и дълга чистачка) и е ПЕРФЕКТЕН ( тази дума е недостатъчна но все пак).Мисля че ги има в Метро и някъде по бензиностанциите :024:


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Съб 16 сеп 2006 22:14


Аз за около една седмица карах с такива чистачки на един тестов VW Caddy. Ами какво да кажа - чистят, но не перфектно. Мен ме валя дъжд - тогава са доста добри /но не и перфектни/. Но когато трябва да се чисят мизерии от стъклото /размазани насекоми/ само с наличната течност от резевроарчето, не става работата. Нямат достатъчен натиск върху стъклото ли, що ли не знам, но не съм доволен от този режим на работа. За зимата нямам никакви впечатления. :wink:


Потребителски аватар
Birdie
Мнения: 798
Регистриран на: Съб 24 юли 2004 15:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СОФИЯ, Младост-1
Контакти:

Мнениеот Birdie » Нед 17 сеп 2006 7:51


И аз не съм доволен от Бош, смених задната с Бош и .... виж писаното от relaxxx...... :(


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ludia » Нед 17 сеп 2006 7:54


аз съм с бош и съм доволен.няма чистачка която да изстърже мухите от педното стъкло.за целта съм си купил едни от тези късите миялки за стъкла и като се зацапат много ги почиствам с нея.


Потребителски аватар
Vento
Мнения: 2876
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:34
Автомобил: Vento+Golf 2+Golf 3
Двигател: ABS+ABF+ABV
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vento » Нед 17 сеп 2006 9:44


Моите ги чистят, но си правя много як концентрат в казанчето по моя лична тайна рецепта (смесване на няколко препарата и малко вода) :lol:


Потребителски аватар
landwarrior
Мнения: 1943
Регистриран на: Нед 10 юли 2005 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: land of the free,home of the brave

Мнениеот landwarrior » Нед 17 сеп 2006 9:45


Vento написа:Моите ги чистят, но си правя много як концентрат в казанчето по моя лична тайна рецепта (смесване на няколко препарата и малко вода) :lol:
mhihi и аз съм така неколко капки мистър пропър и вода---> стъклата стават перфект :wink:

П.П чистачките са ми валео-->средна работа :roll:


Потребителски аватар
XIKS
Мнения: 896
Регистриран на: Пет 24 мар 2006 10:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот XIKS » Нед 17 сеп 2006 10:00


http://alcamobil.de/ аз сам с алко германски 5.60 броя от лукоил доволен сам :)


Потребителски аватар
Svetilio
Мнения: 376
Регистриран на: Чет 04 май 2006 20:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Svetilio » Нед 17 сеп 2006 12:35


благодаря много на всички за отговорите! В момента съм с Valeo , честно казано доволен - доста пътувам, предимно надвечер - вечер като има най-много гадинки - нямам забележки , за течност - ползвам концентрат на NIGRIN / 7 и нещо лв. за 15 литра в Кауфланд / Чистачките нещо взеха да сдават багажа обаче - правят черти. Твърдо няма да давам повече от 20-30 лв за нещо което могат да ми свалят "лошите" :twisted: а и сигурно няма да взема бош заради многото ментета...а тези са нови и затова мислих че може да се намери нещо оригинал... ама ако са около 70-100 лв , мерси :oops:


Потребителски аватар
zemon_C4455XP
Мнения: 1171
Регистриран на: Вто 23 авг 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот zemon_C4455XP » Нед 17 сеп 2006 12:45


според мойте наблюдения този модел чистачки чистят много добре,но живота им е много по кратък от обикновенните а и цената им е доста дебела,аз работа в мерцедес и там повечето модели са с точно такива чистачки и доста честичко ги сменяме дори на коли който са все още в гаранция (1-2 години) кола,до колкото си спомням бройката е около 80лв. :lol:


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Нед 17 сеп 2006 13:05


Vento написа:Моите ги чистят, но си правя много як концентрат в казанчето по моя лична тайна рецепта (смесване на няколко препарата и малко вода) :lol:

Едно съветче - не прекалявайте с концентрацията на препарата, защото освен мръсотията, ако е много концентриран, разяжда и чистачките, че даже и боята на возилото. Така че умната с концентрацията.


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Нед 17 сеп 2006 14:11


landwarrior написа:и аз съм така неколко капки мистър пропър и вода---> стъклата стават перфект


Я издай тайната концентрация? Аз си мислех за един препарат за стъкла има Ajax, с който в офиса чистим монитори и чисти съпер яко, но незнам дали ще има ефект, ако го разредя с вода и го сложа в казанчето.


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Нед 17 сеп 2006 15:15


В никакъв,ама в никакъв случай не слагай анийонни препарати като тези за домашните прозорци с пулверизаторите.Разяждат и боята,дори и гумените уплътнения.Взимайте си течност за чистачки за коли!


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Нед 17 сеп 2006 15:27


Абе аз си карам със Sonax някакъв и съм почти доволен, но не успява да измива добре размазаните гадини по стъклото, особенно с по-висока скорост като съм карал и ме дразни малко, за това ме интересува нещо коеото се справя по-добре



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dmw1606 и 83 госта