голф 3 1.6mi - въпрос относно стъпков мотор

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Skater
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 23 юни 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: въпрос относно стъпков мотор голф 3 1.6mi

Мнениеот Skater » Пон 20 май 2013 12:54


как мога сам да си проверя този температурен датчик ?[/quote]




просот откачаш датчика при запален двигател. ако не ти променя оборотите и ти ги държи в нормата 800-1000 занчи е той. отиваш в магазина оствяш 10-16 лв за него ( със жълто трябва да е тоз датчик ) пребираш се изтръгваш го, изтича малко антифриз слагаш всичко палиш и газ :)




Потребителски аватар
Baharski
Мнения: 32
Регистриран на: Пет 05 фев 2010 11:21
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABU 1994
Местоположение: Madan

Re: въпрос относно стъпков мотор голф 3 1.6mi

Мнениеот Baharski » Чет 26 сеп 2013 19:06


Колега и на мен днес м направи такъв подобен проблем. Сутринта като запалих колата и не ми вдигна оборотите на двигателя до нормалните 1100-1200 говоря на студен двигател и след един два километра на легналите полицаи ми загасна като освободих от скорост след това като загря двигателя оборотите ги държеше на около 500-600. След още няколко часа ми направи още един подобен проблем колата взе да се форсира от 1000 до 1500 оборота на тактове ако ме разбирате все едно подавам и отнемам газта, но колата си го правеше автоматично :11 цял ден я наблюдавах и нормалните 800-850 оборота си ги потдържаше после ходих на автомивка след 50км от пробега за деня т.е двигателя беше загрял и след като я оставих да я мият след около 30 минути я запалих и веднага угасна паднаха оборотите така два три пъти докато тръгна и сега ви пиша ако може да ме посъветвате и мен. Колата е ( Golf 3 / 1.6 mi ABU ).


Потребителски аватар
cheatereye
Мнения: 428
Регистриран на: Пон 30 яну 2012 16:33
Автомобил: VW Golf III 1.6
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Бургас

Re: въпрос относно стъпков мотор голф 3 1.6mi

Мнениеот cheatereye » Чет 26 сеп 2013 19:16


Стъпков мотор или ТПС-а на дроселовата клапа се е износил (потенциометъра на дроселовата клапа, са му се износили пистите и бърка компютъра в какво положение е отворена клапата и от там дава грешна информация на моторчето) Има много изписано по тази тема тук във форума, както и как се проверява и т.н., просто потърсете в търсачката :th_up :beer


Потребителски аватар
Baharski
Мнения: 32
Регистриран на: Пет 05 фев 2010 11:21
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABU 1994
Местоположение: Madan

Re: въпрос относно стъпков мотор голф 3 1.6mi

Мнениеот Baharski » Чет 26 сеп 2013 19:36


Благодаря за инфото колега, но ако не те затруднява би ли постнал някой линк да ме ориентираш, че аз от два часа търся и все не попадам на точната тема ;) Благодаря предварително!


Vito8701
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 25 фев 2014 21:21
Автомобил:
Двигател:

Re: голф 3 1.6mi - въпрос относно стъпков мотор

Мнениеот Vito8701 » Пон 31 мар 2014 20:07


Здр. Колеги и аз имам сходен проблем с оборотите. В студено състояние не се отразява чак когато загрее колата тогава е движение на неутрална скорост поддържа високо оборото (1500 /1800) исъщо така примерно когато съм на скорост и отместя кръка от газта и почна да натискам спирачката сякаш колата сама си дава гази и се наема . Моляви помогнете . И ако е стъпковиа мотор как да го проверя първо дали е забил и дали ще мога да го почистя или направо трябва да купувам нов ? А ако е температурен датчик на антифриза и той как се проверява дали работи ? Колата голф 3 1.6 моно с газово . Ще съм благодарен на всички които откликнат с предложениа :)


Потребителски аватар
yordankl
Мнения: 68
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново,Голф3 1.6 моно ABU 1994

Re: голф 3 1.6mi - въпрос относно стъпков мотор

Мнениеот yordankl » Пет 11 апр 2014 13:10


Аз моя го отворих ,почистих и смазах но си е тънка работа за пинсети. Работи се много внимателно. След това има една регулировка с луфтомер ,бях намерил от руските форуми с снимков материал как става. Вече три години нямам проблем с него и направо не виждам за просто мотерче му искат толкова пари пък и няма нищо стъпково в него а си просто моторче. Провери си първо клемите. Виж двигатела да не е натрупал мног грешки. Грешките се чистят като откачиш акумулатора за цигара време.проблем може да ти прави тампона под моното към смукаелните тръби, външно не се вижда но вътре се напуква или разтапя и оттам смуче въздух и компа се шашка,също и неплътнос някъде по горнитурите след моното. Казваш че го усещаш че вдига и сваля оборотите по вероятно да не е от него. При мен проблема беше в тампона под моното-колата ту вдига обороти ту изгасва.


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: голф 3 1.6mi - въпрос относно стъпков мотор

Мнениеот mitice » Вто 28 ное 2017 14:58


Колеги малко е стара темата,но ако можете да помогнете и аз имам проблем с 1.6АБУ голф 3 :) .Преди държеше около 1500-2000 оборота след като изчистих стъпковото(киснах го 5 часа в корселин) спряха да са толкоз високи и от тогава до сега само 1 сутрин ми направи номера докато е студена да държи 1500 някъде и от тогава ни вест ни кост от този тип проблем ,но пък гасне мноооого често като изключа от скорост докато е още студена.Плочката на моното която е към колектора е видимо дооста напукана отвън .Според вас дали не е заради нея ? и колко струва друга такава НОВА :)
Отделно,че като угасне пали трудно 3-4 секунди върти.А като е 1во палене за деня като запаля и щом запали ако не задържа повече ключа гасне и второто палене е вече ок не гасне .


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: голф 3 1.6mi - въпрос относно стъпков мотор

Мнениеот stefarata » Вто 28 ное 2017 15:31


Виж и тампона на моното, хвани цялото моно на ръка и го поразклати, ако смени работата мотора сменяй тампона


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: голф 3 1.6mi - въпрос относно стъпков мотор

Мнениеот mitice » Вто 28 ное 2017 18:04


Ок , а ако не е той освен стъпковото ми казаха за температурен датчик на двигателя това къде се намира и как изглежда?
П.С туко що се срещнах с 1.6 абу е то се едно е друга кола пали от раз и няма гаснене и грам и да кажа и при мен държи 500-600 оборота като загрее :) едвали толкоз трябва да са


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: голф 3 1.6mi - въпрос относно стъпков мотор

Мнениеот Iezekil » Сря 29 ное 2017 0:39


Тея моторчета за моно специално как ги киснете/не бих посмял аз/,после смазвате ли ги?Това е ел. мотор с червяк и зъбно колело...Първо се увери,че работи.После тая плочка /тпс/може да лъже за дросела.Тия неща се замерват или се сменя цялото моно с тях за по-евтино.Темп. датчик също се мери.


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: голф 3 1.6mi - въпрос относно стъпков мотор

Мнениеот mitice » Сря 29 ное 2017 23:19


Значи следното .Клатих моното и то не малко обаче работата на двигателя не се промени и грам та съмненията ме налягат в стъпковото понеже откакто го киснах спря да държи 1500-2000 оборота както държеше почти постоянно но все пак доста рядко пак става така ,но се оправя бързо някога още с паленето скачат на 2000 някога докато си карам и като изключа от скорост се дигнат на 2000 друг случай пък гасне .В момента ми изпадна от една "мома" стъпково за 20лв от 1.6 АЕЕ мисля голф 3 дали ще стане да го взема да видя как ще е ? :)

Тея моторчета за моно специално как ги киснете/не бих посмял аз/, - е па да не съм го киснал аз :D аз го свалих и майстора ги натопи и стоя известно време после дойдох до сервиза пак аз си го монтирах и пробвах как е .


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: голф 3 1.6mi - въпрос относно стъпков мотор

Мнениеот Iezekil » Чет 30 ное 2017 11:46


АЕЕ е пълна инжекция,а ти питаш за моно,едва и имат нещо общо стъпковите.


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: голф 3 1.6mi - въпрос относно стъпков мотор

Мнениеот mitice » Чет 30 ное 2017 13:36


https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5ACD96F6 абе незнам дали е АЕЕ...... просто не му помня кода но това е голфа. :)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: anger, ZEDYCUS и 155 госта