Golf MK4 Тампони по окачването- системат. информация

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Jonkata_v
Мнения: 266
Регистриран на: Вто 24 яну 2006 10:55
Автомобил: VW GOLF MK4 Variant+MK4 HatchBac
Двигател: 1.9TDI-90 AGR + 1.9TDI-90 AGR
Местоположение: София

Re: Тампони по окачването на Голф 4 - системат. информация

Мнениеот Jonkata_v » Съб 15 дек 2012 21:56


VALENTINO87 написа:и аз преди 2 месеца смених десен лагер на главина - въпросното чукане пак си остана.Преди 2 години последно съм сменал тампоните на стабилизираща щанга,освен от тях да е :roll:


То не е точно чукане,а тупкане все едно имаш крива гума,и се чува само в движение след като вдигнеш 20-30км/ч и изчезва след 40-50км/ч...
Тампоните на ст.щанга имат едно много гадно скърцане,и ако са много разбити,почукват много гадно....най се усещат когато минаваш през залегнал полицай.




Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Тампони по окачването на Голф 4 - системат. информация

Мнениеот Kuncavia » Чет 25 апр 2013 9:22


Скоро ми предстои подмяна на окачването със спортно, също и всички тампони и неща които тракат-скърцат, защото положението е много зле в момента, но колата почти не я карам, освен ако не вали. Въпроса ми е към коя марка тампони да се насоча. Искам да са хубави. Тук в темата прочетох някакви космически цени за оригинални и афтърмаркет тампони и ако цената е такава, по-добре да се разходя до СТЗ да сменя тампоните за 270 лв с полиуретанови и труд, пък в София да сменя останалите неща, които скърцат.


Потребителски аватар
BsLek
Мнения: 117
Регистриран на: Вто 28 фев 2012 1:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Тампони по окачването на Голф 4 - системат. информация

Мнениеот BsLek » Съб 27 апр 2013 23:00


И аз искам да попитам,понякога чувам някакво много дразнещо скърцане от лявата част на предницата на ниска скорост 10-50км/ч също и при завиване на ляво най-често го заблязвам но и при права отсечка,може би не винаги но доста често.При минаване на легнали полицай също се забелязва скърцане понякога,шумът е подобен на скърцане на спирачки.Някакъв конкретен тампон ли е или какво нз.Прочетох цялата тема но не можах да разбера в кое от всичко изброено е проблема :neutral
Мисля,че и при смяна на скорости като пускам съединителя понякога пак скърца :gruebel


Потребителски аватар
goro21
Мнения: 215
Регистриран на: Пон 07 ное 2011 22:36
Автомобил: Oktavia 1_9 TDi ALH
Двигател: Polo 9n 1_9 SDi ASY
Местоположение: varna

Re: Тампони по окачването на Голф 4 - системат. информация

Мнениеот goro21 » Съб 27 сеп 2014 14:49


колеги някой сменял ли е скоро тампони на стабилизиращата щанга , сменях ги преди по малко от година и 10 000 км( марка моог) и сега май пак са за смяна.
Каква марка (на която в момента качеството и е добро) да сложа че да издържат повече , оригиналните (изкараха 12г) имаха оплетка(конци) на вътрешния диаметър атези дето ги продават нямат?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Pavkata_gti и 66 госта