Golf MK4 Тампони по окачването- системат. информация

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Тампони по окачването на Голф 4 - системат. информация

Мнениеот red.devilll » Чет 28 юли 2011 0:12


VALENTINO87 написа:а някой може ли да ми каже ориентировъчен размер на стабилизиращата щанга на голф 4,тъй като имало различни модели тампони за стабилизиращата щанга :|

Въртиш пълен и мериш със шублера,защото ориентировъчен могат да ти дадът и в магазина,но кой ще е твоя не се знае




p_lamen
Мнения: 26
Регистриран на: Пет 11 мар 2011 21:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: Тампони по окачването на Голф 4 - системат. информация

Мнениеот p_lamen » Чет 28 юли 2011 2:39


Здравейте колеги зачетох се в темата и ми хареса , а също така имам и един въпрос свързан с стабилизиращата щанга на голф 4. Смених въпросните тампони на (стабилизиращата щанга )отпред, цената мисля беше 15 лв + смяна та 30 лв. когато ги смених всичко ОК возенето стана друга но след 3 - 4 дни започнаха много здраво да цигъркат. това съм го забелязъл и на още няколко 4-ки , който са сменили въпросните тампони. Така ли ще е вече с тези тампони и като цяло такива ли ще бъдат всички който сменя за напред, и ако има някои др. по качествени независимо каква е разликата в цената ще съм благодарен ако споделите, или поне да ми каже някои има ли начин това цигъркане да се премехне, незнам да се напръскат самите тампони с нещо можеби, незнам незнам :):) :) .


Потребителски аватар
Съмнителният
Мнения: 1092
Регистриран на: Чет 08 юни 2006 8:45
Автомобил: Bora 4 motion
Двигател: BDE 2002
Местоположение: София

Re: Тампони по окачването на Голф 4 - системат. информация

Мнениеот Съмнителният » Чет 28 юли 2011 9:19


Относно тампоните на стабилизиращата щанга сложих някакви от Ауто+, но изкараха 2 месеца и се скапаха и заложих на това: http://www.ebay.co.uk/itm/Golf-Mk4-Powe ... 1c1ba0d0d4
Засега се държат добре. eusa


Потребителски аватар
tehniiik
Мнения: 96
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 18:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Re: Тампони по окачването на Голф 4 - системат. информация

Мнениеот tehniiik » Чет 28 юли 2011 9:44


Тези тампони на стабилизиращата и мене ме вбесяват. :banghead:
Смених ги с феби но след седмица взеха да скърцат сериозно.Намазах ги с свинска мас и спряха но за месец.С силиконово масло за уплътнения нищо не става и накрая се ядосах и ги хлепнах с молибденова грес за карета.
За сега карат но до кога не знам а и греста сигурно ще прецака гумата но ми писна от това скърцане няма махане.
Дано да имате решение.


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Тампони по окачването на Голф 4 - системат. информация

Мнениеот hitman0013 » Чет 28 юли 2011 9:57


ми вариантите са няколко-или оригинални от дилъра, или преди да ги поставите да сложите някакъв талк или консервираща грес-сива, или се слага една тънка гума между стаб щанга и тампона и няма скърцане.При мен има тънка гумена лента и скърцане не съм чул.


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Тампони по окачването на Голф 4 - системат. информация

Мнениеот Sashko_Trg » Чет 28 юли 2011 11:29


Вчера точно сменях тампони на носачите и един лагер на предното колело. В стоковата разписка пешеше 40 лева труд ... 2-та тампона са по 8 лева и определено не са оригинални. Причината да ги сменя беше, че есента слагах пак тампони самоче има едни плътни които ми казаха че били много хубави и трудно се късали, обаче в последствие започна да се разбива самата втулка на тея тампони и започна да дрънчи на желязо и така се наложи да ги сменям пак. А преди да сменя плътните тампони бях още с оригиналните от завода и как са издържали токова време не знам. И до сега освен тампони на носачи и амортисьори не съм сменял друго разни биалетки и т.н. за сега нищо им няма. Ако ви интересува колко пари струва и лагера беше около 92 лева уш оригинален ЯПОНСКИ :)

За всичко ми взеха около 162 лева + реглаж на предницата, защото не беше реголирана никога. И сега колата спи :) самоче не знам тея тампони колко време ще идържат, най-вероятно на пролет пак ще се сменят, ама да видим. Задните тампони досега не съм ги сменял никога и вчера като ги гледахме бяха добре, но имаше един друг проблем отзад едната пружина беше скъсана от долната част, просто беше корозирала и едно парченце от нея се беше скъсало и така се наложи да ходя и да купувам от моргата 2-ра употреба, която струваше 40 лева. Оригинални питах в магазина и ми казаха 85 лева за бройка пружина. И общо взето е това. Само макферсоните не знам кога пак ще ги сменям последния път купих МОНРО един компект с лагери и т.н. не знам колко са оригинални.

Бая писане направих и не знам дали ще е полезно или просто пълня темата с глупости :) Ако е така кажете ми :)


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Тампони по окачването на Голф 4 - системат. информация

Мнениеот hitman0013 » Чет 28 юли 2011 11:59


Амортисьори или пружини се сменят ПОНЕ по 2бр.


Потребителски аватар
LiRiX
Мнения: 523
Регистриран на: Пет 02 май 2008 21:10
Автомобил: SEAT LEON
Двигател: AUS 2001
Местоположение: Търговище

Re: Тампони по окачването на Голф 4 - системат. информация

Мнениеот LiRiX » Чет 28 юли 2011 13:38


p_lamen написа:Здравейте колеги зачетох се в темата и ми хареса , а също така имам и един въпрос свързан с стабилизиращата щанга на голф 4. Смених въпросните тампони на (стабилизиращата щанга )отпред, цената мисля беше 15 лв + смяна та 30 лв. когато ги смених всичко ОК возенето стана друга но след 3 - 4 дни започнаха много здраво да цигъркат. това съм го забелязъл и на още няколко 4-ки , който са сменили въпросните тампони. Така ли ще е вече с тези тампони и като цяло такива ли ще бъдат всички който сменя за напред, и ако има някои др. по качествени независимо каква е разликата в цената ще съм благодарен ако споделите, или поне да ми каже някои има ли начин това цигъркане да се премехне, незнам да се напръскат самите тампони с нещо можеби, незнам незнам :):) :) .


3-4 дни пак е добре :Mr Green Fun моите и ден не искараха. Бяха топран по 5 лева броя.

След това си купих оригинални от VW по 15 лева броя и работата заспа. Смятаната ми беше 10 лева.
Изглежда разликата е в материала, от които са изработени тампоните, външно изглеждат еднакво.


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Тампони по окачването на Голф 4 - системат. информация

Мнениеот Sashko_Trg » Чет 28 юли 2011 16:50


Всеки който питам ми казва не си взимай оригинални тампони, защото няма смисъл тея тампони се сменяли на няколко месеца. Ама ще видим следващия път ще взема и да видим те колко време ще изкарат в тея дупки.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Тампони по окачването на Голф 4 - системат. информация

Мнениеот Rabbit_TDI » Чет 28 юли 2011 19:25


Sashko_Trg написа:Всеки който питам ми казва не си взимай оригинални тампони, защото няма смисъл тея тампони се сменяли на няколко месеца.

:lol: :lol: :lol: :lol: :063: :063: :screwy mhihi mhihi :screwy .Те за тва аз си карам с оригиналните тампони и още не са сменяни.


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Тампони по окачването на Голф 4 - системат. информация

Мнениеот Sashko_Trg » Пет 29 юли 2011 11:59


Еми и аз карах до скоро с оригиналните, но издадаха багажа и се наложи да ги сменя :)


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Тампони по окачването на Голф 4 - системат. информация

Мнениеот Haralampi » Пет 29 юли 2011 15:23


Sashko_Trg написа:Всеки който питам ми казва не си взимай оригинални тампони, защото няма смисъл тея тампони се сменяли на няколко месеца. Ама ще видим следващия път ще взема и да видим те колко време ще изкарат в тея дупки.


A аз който съм питал, казва точно обратното именно поради причината, че оригиналните карат по 100 000+ км :roll:


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Тампони по окачването на Голф 4 - системат. информация

Мнениеот hitman0013 » Пет 29 юли 2011 15:38


и аз давам глас за оригиналните, защото вече 3 години нямам ядове по окачването и съм сигурен, че като почна да свалям всичко ще е с щампа на VW audi.E ако се вижда де!


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Тампони по окачването на Голф 4 - системат. информация

Мнениеот Sashko_Trg » Пет 29 юли 2011 16:52


Колеги дайте да се разберем за тея тампони ли става дума ???? Дето са в най-долната част на носача ???


marin_andonov
Мнения: 312
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 18:48
Автомобил: VW
Двигател: TAIGO
Местоположение: sofia

Re: Тампони по окачването на Голф 4 - системат. информация

Мнениеот marin_andonov » Пет 29 юли 2011 17:23


Sashko_Trg написа:Колеги дайте да се разберем за тея тампони ли става дума ???? Дето са в най-долната част на носача ???

Колега,
Това са задни тампони на преден носач.
Тука става въпрос за тампони стаб. щанга.
Като се вдигне на канал, ако този тампон е напукан сменяй и него.
Аз също съм с две ръце за оригинални тампони.
По колата всичко що е тампон съм го сменил с оригинален (без значение дали е имало нужда) и мисля докато е моя да не сменям повече тампони.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: BobbyTarantino и 147 госта