Bora 1.9TDI 4motion 2002г. Виене в скоростната кутия

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
plmenn
Мнения: 55
Регистриран на: Сря 09 мар 2011 21:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lom

Bora 1.9TDI 4motion 2002г. Виене в скоростната кутия

Мнениеот plmenn » Вто 05 юли 2011 20:37


Здравейте.От един месец съм горд собственик на Бора 4мотион 1.9 тди 2000г.На четвърта скорост при 70км при равна газ се появява виене.Ако подавам газ да ускоря или върна газта виенето го няма.Виенето тихичко взе да се появява и на 3 скорост.Като купих колата сипах добавка на stp но промяна нямаше маслото си беше бистро и нямаше частици по пробката.След 1000км промих кутията с бензин и смених маслото с арал пълна синтетика 75-90 и сипах добавка хадо два броя.Ефекта пак е нулев.Кутията е DRV.Въпроса ми е виенето от какво е.При висока скорост и натиснат съединител виенето го няма и няма никакъв шум.Четох доста из форума но не намерих отговор на моя проблем.За да сваля кутията необходимо ли е да сваля и двг.Дали и на моита кутия трябва да сменя нитовете.Поздрави.




Потребителски аватар
Shanovec
Мнения: 452
Регистриран на: Вто 28 дек 2010 17:16
Автомобил: WV POLO 6N1 Golf mk4
Двигател: AEX 1997 AKL 1999
Местоположение: Казанлък / Копринка

Re: Виене в скоростната кутия

Мнениеот Shanovec » Вто 05 юли 2011 21:47


сигурен ли си че идва от скоростната кутия. може да е нещо по ходовата част (каре, лагер) :hmmmm. щом "вие" първото което ми идва на акъла е това


plmenn
Мнения: 55
Регистриран на: Сря 09 мар 2011 21:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lom

Re: Виене в скоростната кутия

Мнениеот plmenn » Вто 05 юли 2011 22:09


Искренно се надявам да не е кутията но това се случва само на четвърта скорост.Пробвах когато е още студен двг но при същата скорост виенето си е същото.Звука не е силен но го има.Мисля да е разглобя преди щетата да е тотална.


Потребителски аватар
ZeroCool
Мнения: 1840
Регистриран на: Сря 26 апр 2006 23:23
Автомобил: ImamDa
Двигател: sVatreshnoGorene
Местоположение: Горна Оряховица
Контакти:

Re: Виене в скоростната кутия

Мнениеот ZeroCool » Вто 05 юли 2011 22:10


Shanovec написа:сигурен ли си че идва от скоростната кутия. може да е нещо по ходовата част (каре, лагер) :hmmmm. щом "вие" първото което ми идва на акъла е това


Човека е написал, че при висикоа скорост и натиснат съединител виенето го няма.......
според мен, единствения начин да се разбере.....е да се отвори кутията.....
Щом като натиснеш съединителя изчезва...е нещо в скоростите...


milenst
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 10 авг 2014 20:43
Автомобил: Golf 4
Двигател:

Re: Виене в скоростната кутия

Мнениеот milenst » Нед 10 авг 2014 20:46


Имам същия проблем голф 4 бензин с виенето като съм на скорост при мен го прави на всички скорости като отпусна педала на газта и се чува.Като включа на свободна виенето го няма. Някакви идеи от какво може да е ?


Потребителски аватар
lent
Мнения: 481
Регистриран на: Пон 28 юни 2010 9:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Виене в скоростната кутия

Мнениеот lent » Нед 10 авг 2014 22:32


Типични симптоми на увеличени луфтове в диференциала.А на колегата,пуснал темата - вероятно тръгнал лагер в кутията,по принцип може да изкара още много километри,така че не е толкова голям проблема.


Потребителски аватар
manchorov
Мнения: 149
Регистриран на: Пет 16 дек 2011 22:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Виене в скоростната кутия

Мнениеот manchorov » Пон 11 авг 2014 2:47


аз също имам едно леко виене на 3-та скорост точно между 1800 и 1900 оборота.След тях и преди тях няма проблем.Скоростите са ми на 4000км. след ремонт в ФВ сервиз в Прага.Голф 5 1.9 тди.Ремонта ми излезе 800 евро.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Пламен Тодоров и 172 госта