Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Пет 19 Дек 2014 11:18

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Изображение

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
POST Заглавие: Смяна тампони,шарнир,биалетка помощ (голф 2) Публикувано на: Съб 10 Сеп 2011 9:13 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Здравейте колеги,имам за смяна една биалетка,тампони на предния мост,и шарнир.Може ли да ми поомогнете със съвети и снимков материал,понеже искам да си ги сменя сам.Въпроса ми е дали ще ми е нужен канал или с крика ще мога да се оправя?С какво да избия тампоните и изобщо всичко с което може да ми бъде полезни. :oops:
Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Смяна тампони,шарнир,биалетка помощ (голф 2) Публикувано на: Съб 10 Сеп 2011 12:48 
Аватар

Местожителство: Плевен
Автомобил: golf 5
Двигател: 2.0 FSI - 2004g.
Цялата тази смяна може да стане само с помоща на един крик. Свали целия носач, смени си тампоните чрез избиване(голям чук и някаква подхояща тръба), смени шарнира като развъртиш 3-те болта от носача. Биалетката е лесна, ако не иска да излезе от стабилизиращата щанга само леко я сцепи! Процедурата за всичко е обратната като при набиване на тампоните и биалетката намажи с грес! Дано да съм бил полезен, успех :)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Смяна тампони,шарнир,биалетка помощ (голф 2) Публикувано на: Нед 11 Сеп 2011 13:50 
Аватар

Мерси колега тези дни ще пробвам да видим каква ще я свърша.
Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Смяна тампони,шарнир,биалетка помощ (голф 2) Публикувано на: Нед 11 Сеп 2011 13:50 
Аватар

Мерси колега тези дни ще пробвам да видим каква ще я свърша.
Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Смяна тампони,шарнир,биалетка помощ (голф 2) Публикувано на: Пон 12 Сеп 2011 10:49 
Аватар

Автомобил: Vento
Двигател: ABS
Ако има един човек още с теб няма да е излишен.Ще стане по бързо.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Смяна тампони,шарнир,биалетка помощ (голф 2) Публикувано на: Пон 12 Сеп 2011 11:28 

Местожителство: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.
Вместо грес при набиването,препоръчвам сапунена пяна.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Смяна тампони,шарнир,биалетка помощ (голф 2) Публикувано на: Пон 12 Сеп 2011 21:22 
Аватар

Местожителство: СО
Колега първо ако болтовете на носача не тръгват внимаваи да не ги скъсаш кара се на усет че ако ги скъсаш после флексове телоподавашти и нерви .После като свалиш носача задния тампон ако не е достатъчно скъсан го доизрязваш вкарваш една ножовка и зарязваш докато свърши после с чук и отверка изпада почти сам , предния препоръчително на преса да го вадиш и слагаш. Задния се подвежда леко с чука и после по силно по метала ако нямаш менгеме ако имаш с него малко набиваш въртиш и така.Шарнира отвиваш болтовете .За стабилизираштата си нямам идея че моита няма.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Смяна тампони,шарнир,биалетка помощ (голф 2) Публикувано на: Пон 12 Сеп 2011 22:06 
Аватар

Местожителство: Велико Търново
Ако нямаш необходимите инструменти по добре не се захващаи.Не,че е трудно но доколко е оправдано от ентусиазъм да чупиш пръсти. Наи лесно става с преса.Както е казал колегата умната с болтовете на носачите,че магарето струва 50 лева има и доста заигравка докъто се сложи.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Смяна тампони,шарнир,биалетка помощ (голф 2) Публикувано на: Вто 13 Сеп 2011 13:18 
Аватар

мерси колеги аз имам един носач долу в избата от новия мотор и мисля направо него да си оборудвам и да сваля стария и да кача новия,мисля,че ще е по-добре,че с това избиване взех да се притеснявам малко хаха,ще остане само биелетката да си сменя ама то ако не се лъжа и там трябваше почукване докато излезне...
Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Смяна тампони,шарнир,биалетка помощ (голф 2) Публикувано на: Вто 13 Сеп 2011 13:42 
Аватар

Местожителство: Бургас/Ст.Загора
не е чак толкова страшно колкото те плашат колегите
можеш и сам
от биалетите те съветвам да вземеш само гумата - използвай старата метална част на оригиналните биалети - по-дебели са и резбата е доста по-солиден калибър , така ще може да ги стегнеш колкото си трябва
новите ги купуваш сваляш им гумата и металното го хвърляш - не могат да се стегнат достатъчно
предните тампони на носачите се сменят много лесно с дълъг болт , гайка , камък 30 и 24
с тези 4 неща сваляш старите и слагаш новите - много е лесно(има тема където съм писал и показал как - намери я)
задните са горе долу същата работа обаче - там ти трябват по-големи опорни втулки (камъни/вложки)
тампоните задните имат посока на монтиране - на носача ти е отбелязана точка (като пресовано) а на тампона има стрелка - гледай да съвпаднат при монтажа да не сваляш скоро пак
трябва ръба на втулката ти да ляга по външния ръб на тампона - не се натиска/чука по гумата (ако ще ги набиваш с чук)
може да ги извадиш както колегата ти е писал , с ножовка леко и изчекване с голяма отвертка
съветвам те да ги набиеш по начина по който ти казах! удрянето с чука е ташак работа! и така и иначе съм слагал
ако скъсаш болт в магарето - сменяш цялото магаре
идеята с ремонта не ме накефи мен лично като скъсах болт (преден)
сваля се магарето ,цепи се с флекса , отваря се , вади се стария болт , затваря се заваря се и пак се качва (заеби)
20 лв едно магаре от форума и си пич
шарнира го сменяш пред блока - на 4 болта е
успех
без канал не става

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Смяна тампони,шарнир,биалетка помощ (голф 2) Публикувано на: Вто 13 Сеп 2011 19:09 
Аватар

Местожителство: гоце делчев
emo-gar написа:
Вместо грес при набиването,препоръчвам сапунена пяна.

и аз като колегата не ти препоръчвам да слагаш грес на тампоните вземи си една кутиика тест гел върши супер работа, а що се отнася до смяната само не трябва да се плашиш,после ще ти се струва децка игра и задължително някой да ти помага

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Смяна тампони,шарнир,биалетка помощ (голф 2) Публикувано на: Вто 13 Сеп 2011 19:30 
Аватар

Местожителство: Бургас/Ст.Загора
за задните ползвах масло
за предните ползвах грес
ако искаш и плюнка сложи по-добре е от сухо

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Смяна тампони,шарнир,биалетка помощ (голф 2) Публикувано на: Нед 18 Сеп 2011 14:57 
Аватар

Хммм такаа... значи смяната не е била чак толкова трудна колкото като го четеш,смених всичко и като тръгнах да слизам от канала и като изпука пак (дразнещия шим заради който сменях всичко) и направо ми дойде да ..... ,оказа се че болта на носача(задния)е превъртял и от там е шума лошото е,че нямаше как да го изкараме и се наложи да направим една лека цепка в гредата,после разбира се всичко се завари и се намаза,интересното е,че нито шарнира нито биалетката бяха толкова зле даже биалетката си беше напълно здрава,шарнира съвсем леко лопаше.Сега вече няма дразнещ шум и колата е много по-добре минахме стент направихме наклоните и вече лети в завойте :)Мерси на всичко който ми помогнаха със съвети. :bowdown :bowdown
Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа