Golf MK4 - Плафон от Passat W8

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Golf MK4 - Плафон от Passat W8

Мнениеот Aprilia » Пон 12 сеп 2011 21:45


Днес реших да мина през локалния ФВ представител че имах малко работа и между другото ги помолих да погледнат за прословутия плафон, само че момчето изкара цена 28 евро без ДДС и без отстъпка, което с ддс е около 35 евро. Стори ми се странно при положение че бях чел някъде тук по форума че някой го е купил за 120 лева. Може ли някой който има такъв да ми каже номера му по ФВ да го потърсим по номер да не би нещо да се бъркаме, че разликата е голяма :shock




Селямсъза
Мнения: 133
Регистриран на: Пон 04 яну 2010 18:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Плафон Passat W8 на Голф4

Мнениеот Селямсъза » Вто 13 сеп 2011 13:49


Мда и аз гледам в ебей някакви цени по 60-70 паунда без доставка та в тая връзка нещо не ми се вярва в фв да е 35 евро но не е изключено.... ще следя темата че и аз съм мераклия за такъв плафон...


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6061
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Плафон Passat W8 на Голф4

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 13 сеп 2011 14:33


ако може и снимка на въпросния плафон, че ми стана интересно какво му е специалното ?


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Плафон Passat W8 на Голф4

Мнениеот Aprilia » Вто 13 сеп 2011 14:35


DoH_KuXoT написа:ако може и снимка на въпросния плафон, че ми стана интересно какво му е специалното ?

Има 2 диода които светят постоянно леко червеникава светлина, демек нищо специално дори леко тъпо ако питаш мен, ама като гледам че цената ще се окаже като на обикновен плафон, че взимам тюнингъ :Mr Green Fun
Отивам пак във ФВ тоя път въоръжен с код по волксваген mhihi после ще пиша какво е станало mhihi


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Плафон Passat W8 на Голф4

Мнениеот Rabbit_TDI » Вто 13 сеп 2011 14:48


Добре де 2 културни стоманени цокъла за диод + 2 диода и едно пробиване няма ли да свършат подобна работа?Иначе диодите хубаво осветяват вътре ,ама плафона е се същия на вид и 2те ламби не ми се струват като за 120 лева.


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Плафон Passat W8 на Голф4

Мнениеот Aprilia » Вто 13 сеп 2011 14:51


Rabbit_TDI написа:Добре де 2 културни стоманени цокъла за диод + 2 диода и едно пробиване няма ли да свършат подобна работа?Иначе диодите хубаво осветяват вътре ,ама плафона е се същия на вид и 2те ламби не ми се струват като за 120 лева.

При мен работата е че плафона ми нещо сдаде багажа (преди време заради напукана антена пълнеше тавана с вода) и сега трябва или 2-ра ръка или нов, а новия излиза на същата цена като пасатовия (или поне това което видяхме вчера) днес ще отида с кода да видим по код дали ще излезе същата цена :wink: В морга за тоя плафон по-малко от 15-20 евро няма да ми искат, по-добре да дам още 15-20 и да си го взема нов :wink:


иначе ето полезен линк, прати ми го колегата Галиано :beer надявам се няма нищо против да го постна:
http://shop.ahw-shop.de/vw-golf-4-1j/in ... enleuchten
има го и кода както и цената и всичко необходимо да се сложи. По етка плафона излиза точно тази цена (35 евро), металната рамка (90 и няколко цента), а кабелчето е афтърмаркет (буксата за пасатовия плафон е към евро и нещо и този кабел също може да се догоди) :wink:
По-късно като се прибера ще потвърдя дали това са актуалните цени :wink:


Потребителски аватар
madwifi
Мнения: 231
Регистриран на: Вто 22 юли 2008 14:35
Автомобил: VW Polo 6N1
Двигател: 1.9D AEF
Местоположение: София

Re: Плафон Passat W8 на Голф4

Мнениеот madwifi » Вто 13 сеп 2011 15:32


Освен тези два червени диода които светят, бутоните на плафона са също осветени.


Потребителски аватар
Съмнителният
Мнения: 1092
Регистриран на: Чет 08 юни 2006 8:45
Автомобил: Bora 4 motion
Двигател: BDE 2002
Местоположение: София

Re: Плафон Passat W8 на Голф4

Мнениеот Съмнителният » Вто 13 сеп 2011 15:37


Ето го въпросния плафон.И аз съм си заръчал един.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Плафон Passat W8 на Голф4

Мнениеот Rabbit_TDI » Вто 13 сеп 2011 15:58


madwifi написа:Освен тези два червени диода които светят, бутоните на плафона са също осветени.

Дам - освен това диодите са навътре ,а не на цокъл.Иначе светещите бутони са хубаво нещо - на А6 беше подобен плафона ,но там грееше цялото табло ,а на Голфа е мрак и няколко сини екрана.Освен това ако тоя плафон е като на А6 то там беше с платка и буксата идва с други тоци - спомням си го добре щото голям зор видях докато вържа радар детектора (и псоле пак го хващаха духовете отвреме на време) ,а на Г4 стана като на шега.


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Плафон Passat W8 на Голф4

Мнениеот Aprilia » Вто 13 сеп 2011 16:09


Върнах се, вече с кода цената излезе, 42 евро без ДДС (момчето ми е приятел и каза че е поскъпнал, бил го поръчвал преди време на около 35 евро :shock явно и ФВ ги е ударила пазарната икономика :evil: ). С ддс и без никакви отсътпки 50 евро идва туй плафонче :roll:
Отидох уж да разпитам само а се върнах с фактура за 75 евро :banghead: :Mr Green Fun В интерес на истината има дребни работи дето не съм очаквал такива цени, педалите чисто нови са по 3 евро с ддс, фуут-реста (мъртвия педал в ляво) е 8 евро с ддс, гел за сензора за дъжд 5 евро и разни други заиграващи интересни дреболии. Дръжката за капака, която е при мотора ми беше счупена 3 евро и т.н mhihi
Р32 стелки 4 броя 90 евро :shock :talk: 2 броя 55 евро :talk: досвидяха ми се mhihi Казанчето за водата (понеже при мен е почерняло и се е опекла пластмасата яко) е 10 евро с ддс :shock mhihi то грехота да го не вземеш mhihi


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Плафон Passat W8 на Голф4

Мнениеот hooligan_sk » Вто 13 сеп 2011 18:41


Aprilia написа:Върнах се, вече с кода цената излезе, 42 евро без ДДС (момчето ми е приятел и каза че е поскъпнал, бил го поръчвал преди време на около 35 евро :shock явно и ФВ ги е ударила пазарната икономика :evil: ). С ддс и без никакви отсътпки 50 евро идва туй плафонче :roll:
Отидох уж да разпитам само а се върнах с фактура за 75 евро :banghead: :Mr Green Fun В интерес на истината има дребни работи дето не съм очаквал такива цени, педалите чисто нови са по 3 евро с ддс, фуут-реста (мъртвия педал в ляво) е 8 евро с ддс, гел за сензора за дъжд 5 евро и разни други заиграващи интересни дреболии. Дръжката за капака, която е при мотора ми беше счупена 3 евро и т.н mhihi
Р32 стелки 4 броя 90 евро :shock :talk: 2 броя 55 евро :talk: досвидяха ми се mhihi Казанчето за водата (понеже при мен е почерняло и се е опекла пластмасата яко) е 10 евро с ддс :shock mhihi то грехота да го не вземеш mhihi


Много полезно инфо колега, ако и тук са подобни цените май няма смисъл да се ходи по морги :да:

ПП: В последния фейслифт на Супърб 1 плафона също е с тия диоди, но не са осветени самите копчета. Изглеждат напълно заменяеми с пасатовия :да:


VALENTINO87
Мнения: 1741
Регистриран на: Съб 10 юли 2010 21:00
Автомобил: Passat b7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Плафон Passat W8 на Голф4

Мнениеот VALENTINO87 » Пет 20 яну 2012 17:04


hooligan_sk написа:
Aprilia написа:Върнах се, вече с кода цената излезе, 42 евро без ДДС (момчето ми е приятел и каза че е поскъпнал, бил го поръчвал преди време на около 35 евро :shock явно и ФВ ги е ударила пазарната икономика :evil: ). С ддс и без никакви отсътпки 50 евро идва туй плафонче :roll:
Отидох уж да разпитам само а се върнах с фактура за 75 евро :banghead: :Mr Green Fun В интерес на истината има дребни работи дето не съм очаквал такива цени, педалите чисто нови са по 3 евро с ддс, фуут-реста (мъртвия педал в ляво) е 8 евро с ддс, гел за сензора за дъжд 5 евро и разни други заиграващи интересни дреболии. Дръжката за капака, която е при мотора ми беше счупена 3 евро и т.н mhihi
Р32 стелки 4 броя 90 евро :shock :talk: 2 броя 55 евро :talk: досвидяха ми се mhihi Казанчето за водата (понеже при мен е почерняло и се е опекла пластмасата яко) е 10 евро с ддс :shock mhihi то грехота да го не вземеш mhihi


Много полезно инфо колега, ако и тук са подобни цените май няма смисъл да се ходи по морги :да:

ПП: В последния фейслифт на Супърб 1 плафона също е с тия диоди, но не са осветени самите копчета. Изглеждат напълно заменяеми с пасатовия :да:

този е от супърб '07,дали ще има осветление на бутоните
Прикачени файлове
P1030167.JPG


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Плафон Passat W8 на Голф4

Мнениеот hooligan_sk » Пет 20 яну 2012 17:14


VALENTINO87 написа:
hooligan_sk написа:
Aprilia написа:Върнах се, вече с кода цената излезе, 42 евро без ДДС (момчето ми е приятел и каза че е поскъпнал, бил го поръчвал преди време на около 35 евро :shock явно и ФВ ги е ударила пазарната икономика :evil: ). С ддс и без никакви отсътпки 50 евро идва туй плафонче :roll:
Отидох уж да разпитам само а се върнах с фактура за 75 евро :banghead: :Mr Green Fun В интерес на истината има дребни работи дето не съм очаквал такива цени, педалите чисто нови са по 3 евро с ддс, фуут-реста (мъртвия педал в ляво) е 8 евро с ддс, гел за сензора за дъжд 5 евро и разни други заиграващи интересни дреболии. Дръжката за капака, която е при мотора ми беше счупена 3 евро и т.н mhihi
Р32 стелки 4 броя 90 евро :shock :talk: 2 броя 55 евро :talk: досвидяха ми се mhihi Казанчето за водата (понеже при мен е почерняло и се е опекла пластмасата яко) е 10 евро с ддс :shock mhihi то грехота да го не вземеш mhihi


Много полезно инфо колега, ако и тук са подобни цените май няма смисъл да се ходи по морги :да:

ПП: В последния фейслифт на Супърб 1 плафона също е с тия диоди, но не са осветени самите копчета. Изглеждат напълно заменяеми с пасатовия :да:

този е от супърб '07,дали ще има осветление на бутоните


Не обърнах внимание последния път като карах тая кола, въпреки че уж бях запомнил... но на 90% съм сигурен че копчетата не светят.


VALENTINO87
Мнения: 1741
Регистриран на: Съб 10 юли 2010 21:00
Автомобил: Passat b7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Плафон Passat W8 на Голф4

Мнениеот VALENTINO87 » Пет 20 яну 2012 17:16


сега четох из нета и пише,че новия облик на шкодата е на пазара от юли 2006,а този плафон е от шкода юни '07....дано да има :?


VALENTINO87
Мнения: 1741
Регистриран на: Съб 10 юли 2010 21:00
Автомобил: Passat b7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Плафон Passat W8 на Голф4

Мнениеот VALENTINO87 » Пет 20 яну 2012 17:18


това е отзад
Прикачени файлове
P1030171.JPG



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: boichopavlov и 127 госта