Bora и парктроник

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Bora и парктроник

Мнениеот icefire » Нед 25 сеп 2011 23:29


Колеги, върти ми се в главата идеята да си монтирам парктроник на Бората. Поразгледах какво се предлага, но искам да ви питам как изглежда (отвътре) оригиналният парктроник, който се монтира на Г4 или Бора. Само със звуков сигнал ли е, или има и дисплейче? Както се сещате, искам да направя достоверна имитация на оригиналното.




Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Bora и парктроник

Мнениеот Haralampi » Пон 26 сеп 2011 10:11


icefire написа:Колеги, върти ми се в главата идеята да си монтирам парктроник на Бората. Поразгледах какво се предлага, но искам да ви питам как изглежда (отвътре) оригиналният парктроник, който се монтира на Г4 или Бора. Само със звуков сигнал ли е, или има и дисплейче? Както се сещате, искам да направя достоверна имитация на оригиналното.


Не съм сигурен, че има оригинален парктроник за Г4 !?


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Bora и парктроник

Мнениеот Rabbit_TDI » Пон 26 сеп 2011 10:34


Има оригинален и е само звуков - като модула е в багажника.Аз понеже нямам вяра на китайските ,а и нямам намерение да си орезилявам колата с дисплейчета съм решил да взема от морга.Понеже от Г4 намирането на такова нещо е мсиия невъзможна ще взема от Ауди - те са с различни номера ,но е същото като концепция-модул в багажника до левия калник и 4 сензора ордолу в пласмасовата вежда на бронята.


Потребителски аватар
madwifi
Мнения: 231
Регистриран на: Вто 22 юли 2008 14:35
Автомобил: VW Polo 6N1
Двигател: 1.9D AEF
Местоположение: София

Re: Bora и парктроник

Мнениеот madwifi » Пон 26 сеп 2011 10:35


Има оригинален парктроник за Голф 4 но е само със звукова сигнализация. Също и ножа под задната броня на колите с парктроник е различна. Прилича на тази от 4motion голфовете но е без изрязаното за ауспуха.
Ето и снимка

Изображение

Виждат се сензорите за парктроника. Номера на ножа е 1J6807521B.

Доколкото знам колегата Luciano има такъв нож. Има писано в тази тема.


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Bora и парктроник

Мнениеот icefire » Пон 26 сеп 2011 11:55


Само звукова сигнализация ме устройва. Аз не виждам смисъла от екранче с цифри - нали разстоянието до препятствието може да се определи от честотата на звуковия слигнал... С екреанче се загрозява интериорът. Моята концепция е в два варианта - или да го направя като оригинален парктроник, или да взема 2ДИН радио и да сложа камера. Второто е много скъпо, а и мненията за качеството на 2ДИН радиата са много смесени. Да не говорим за риска от кражба. Така че се насочвам към първия вариант.

А ножът със сензорите от Г4 и от Бора еднакъв ли е?
И още едно питане - някой имал ли е опит с китайските парктроници? Повечето са с екранче, но то може да не се монтира на видно място и да остане само пегелът.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Bora и парктроник

Мнениеот Rabbit_TDI » Пон 26 сеп 2011 12:51


Има китайски и без екранче.Освен това на екранчето кво ти пречи да му клъцнеш кабелът и в коша.Екранчето е безмислено щото като паркираш назад все пак трябва да си гледаш и в огледалата ,а не святкащи иконки на кола.Оригиналния парктроник със звук изисква няколко дена за свикване и след това няма такава екстра :D


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Bora и парктроник

Мнениеот icefire » Пон 26 сеп 2011 15:51


A функционална разлика м/у оригиналния и китайските има ли? Извинявам се за тия въпроси, просто никога не съм карал кола с парктроник. Питам, защото оригинален ще намеря много трудно...

Едит: Примерно нещо такова: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... EF:DE:1123

Не съм се засилил точно такова да купувам, просто го показвам за пример. Смущава ме следното: На снимката, която колегата над мене е дал, сензорите изглеждат с по-малък диаметър.. Тези не знам колко са, но дават инструмент с диаметър 22 мм, за да се направят отворите на бронята. Дали някой знае диаметъра на оригиналните сензори?


Потребителски аватар
FELIPE
Мнения: 1740
Регистриран на: Нед 24 апр 2005 19:51
Автомобил: VW Bora 2002
Двигател: ASZ
Местоположение: Асеновград

Re: Bora и парктроник

Мнениеот FELIPE » Пон 26 сеп 2011 20:05


Аз съм с китайски,монтиран в купето ето така
Изображение
вярно грозничко е,но така взех колата.
Екранчето показва разстоянието в см. отляво или отдясно,като в същото време пиука с различна честота в зависимост от разстоянието.
Аз се ориентирам само по пиукането...


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Bora и парктроник

Мнениеот icefire » Пон 26 сеп 2011 20:16


Благодаря за инфото ;)
А адекватно ли работи? В смисъл, честотата на пиукането се залилва обратно пропорционално на разстоянието до препятствието, но накрая колко разстояние остава когато пиука най-бързо (т.е. каква е минималното разстояние, което отчита)?


Потребителски аватар
FELIPE
Мнения: 1740
Регистриран на: Нед 24 апр 2005 19:51
Автомобил: VW Bora 2002
Двигател: ASZ
Местоположение: Асеновград

Re: Bora и парктроник

Мнениеот FELIPE » Пон 26 сеп 2011 21:23


Добре си работи,пиука с намаляваща честота,като останат 20 см пищи непрекъснато,ако се погледне екрана може да се разбере отляво ли е препятствието,отдясно ли е , :D посредата ли е,ами това е...аз си мисля,щом не е фабрично вграден парктроника и щом трябва допълнително да се слага,няма разлика дали оригинален или китайски ще сложиш.


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Bora и парктроник

Мнениеот icefire » Пон 26 сеп 2011 22:03


А сензорите къде са монтирани? На ножа отдолу или по средата на бронята? Може ли снимка?


Потребителски аватар
simon
Мнения: 218
Регистриран на: Пон 06 мар 2006 11:27
Автомобил: Hyundai Tucson
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Bora и парктроник

Мнениеот simon » Вто 27 сеп 2011 9:19


Повечето китайски сензори се разглобяват маха им се външната гривна,която прави наклона.Сложи ги по-високо перпендикулярни на пътя,долу ще се шашкат много колкото и да им гласиш наклона.Иначе под 20-30 см пищят постоянно,екраните са си букса просто не ги включваш не ти трябват кабели и чудеса до отпред.Много е удобно свиква се бързо.Ама ги боядисай.


Потребителски аватар
FELIPE
Мнения: 1740
Регистриран на: Нед 24 апр 2005 19:51
Автомобил: VW Bora 2002
Двигател: ASZ
Местоположение: Асеновград

Re: Bora и парктроник

Мнениеот FELIPE » Вто 27 сеп 2011 11:36


icefire написа:А сензорите къде са монтирани? На ножа отдолу или по средата на бронята? Може ли снимка?

Виж в гаража,там има снимки.


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Bora и парктроник

Мнениеот icefire » Вто 27 сеп 2011 11:51


Ясно, благодаря за отговорите. Явно ще трябва да се монтират на лайсната на бронята по средата, а не долу. А какво се случва през зимата? Като се покрият сензорите с лед, сняг и др.? Предполагам пищят нон стоп?


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Bora и парктроник

Мнениеот i.e.i » Вто 27 сеп 2011 11:55


Китайчето работи перфектно през затрупаната броня.Боята също не му пречи.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 133 госта