Golf IV - Предно стъкло за смяна

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Lafferty
Мнения: 45
Регистриран на: Вто 11 окт 2011 8:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Golf IV - Предно стъкло за смяна

Мнениеот Lafferty » Пет 14 окт 2011 9:34


Здравейте,
нов съм в този така хубав форум, но не мога да се ориентирам все още, не че не съм писал по форуми, просто има доста теми и информация. Притежател съм на Volkswagen Golf IV 1999 г. и може би след време трябва да сменям предното стъкло, защото е леко напукано от дясната страна. Идеята за темата ми е да ми препоръчате сервиз, който да ползвам и занапред, за бъдещи ъпгрейди или сервизна част. Бихте ли споделили читав сервиз, в който хората да са конкретни и стабилни в това което правят. Също така, така или иначе съм направил тема, кажете колко горе/долу пари струва едно предно стъкло за Golf IV (чисто ново.)

P.S. Ако темата ми е в грешният раздел, извинявам се затова.




Потребителски аватар
chinadracon
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 12 юли 2006 14:10
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: AKL 1999
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf IV - Предно стъкло за смяна

Мнениеот chinadracon » Пет 14 окт 2011 12:35


Здравей колега, и добре дошъл! :beer Много безаварийни с колата и да те слуша!
По въпроса, аз лично знам за КОБРА, те са в общи линии от най-популярните фирми за автостъкла, може би колегите ще имат и някои други идеи. Вземи им координати от нета и звънни и ги питай за цена на стъклото. Друг вариант е да си намериш от морга стъкло, но трябва да имаш и кой да ти го постави, защото за КОБРА съм чувал, че се инатят и не искат да поставят стъкла при тях, купени от другаде. Успех!


Потребителски аватар
Lafferty
Мнения: 45
Регистриран на: Вто 11 окт 2011 8:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Golf IV - Предно стъкло за смяна

Мнениеот Lafferty » Пет 14 окт 2011 14:12


Здравей!
Разбрах от този или друг форум, не знам вече, че може да се обработи и проблемното място, което в моя случай е милиметри.

Някой би ли ми предложил място от където да купя предна броня, по възможност втора ръка, но запазена? Държа цвета да е сив металик, лайсната също да е сива, не черна, че ще се развали цялата концепция на автомобила ми. Чисто нова, не знам дали ще се намери, освен грундирана, затова и търся втора ръка.

Също така се питам, дали някой от вас би ми препоръчал сервиз, в който да нося колата в случай на повреда, била тя от двигателя или нещо друго. Надявам се да ми препоръчате сервиз, който да се отнася добре с клиентите си и да върши работата си добре .


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Golf IV - Предно стъкло за смяна

Мнениеот hooligan_sk » Пет 14 окт 2011 19:43


Ето това е място където ще получиш коректно отношение и перфектна работа: viewtopic.php?f=13&t=7096
Стъклото се сменя в Кобра, китайчето е около 140лв, made in EU е към 220лв. Успех :да:


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Golf IV - Предно стъкло за смяна

Мнениеот Haralampi » Пет 14 окт 2011 19:51


hooligan_sk написа:Ето това е място където ще получиш коректно отношение и перфектна работа: viewtopic.php?f=13&t=7096
Стъклото се сменя в Кобра, китайчето е около 140лв, made in EU е към 220лв. Успех :да:


Подкрепям и аз горния съвет за сервиз и бих добавил ЕМ Комплект 33 на околовръстното :да:


Потребителски аватар
Lafferty
Мнения: 45
Регистриран на: Вто 11 окт 2011 8:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Golf IV - Предно стъкло за смяна

Мнениеот Lafferty » Пет 14 окт 2011 20:33


@hooligan_sk, @haralampi, благодаря Ви изключително много за съветите, но ако е възможна обработката само на проблемното място, бих дал до 50 лева. То не е нищо особено, пукнатината не е дълбока и е миниатурна, как я видях, не знам...Сега друг е въпроса, ако не може да се коригира проблемното място, но пак мисля че е неуместно да купя ново стъкло заради това.


marin_andonov
Мнения: 312
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 18:48
Автомобил: VW
Двигател: TAIGO
Местоположение: sofia

Re: Golf IV - Предно стъкло за смяна

Мнениеот marin_andonov » Съб 15 окт 2011 6:28


Колега,
Оригиналното си е оригинално, затова те съветвам да обработиш проблемното място.
Аз преди 2,5 години оправях шупла на предното стъкло.
Майстора е много добър и дава гаранция.
Адреса го изрових от форума но не го помня с подробности намира се в Дианабад около басейните.
Взима малко повече но работи наистина качествено и с добри материали (за шупла около 3мм дадох тогава 70лв.)
Стъклото не е мръднало от тогава а застрахователите помислиха, че съм го сменил с ново и не успяха да разберат къде е било проблемното място.
Поздрави!


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Golf IV - Предно стъкло за смяна

Мнениеот muns61 » Съб 15 окт 2011 15:40


Колега Lafferty, не се занимавай с лепене или втора употреба, бягай в някой специализиран сервиз и го сменяй. И не се лови на приказки за оригинални и прочие - стъклата са еднакви, все ти закриват вятъра отпред. И евтините не се драскат по - лесно от скъпите.


Потребителски аватар
Lafferty
Мнения: 45
Регистриран на: Вто 11 окт 2011 8:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Golf IV - Предно стъкло за смяна

Мнениеот Lafferty » Съб 15 окт 2011 16:26


Колега @marin_andonov, ще разпитам насам натам, благодаря ти.

Здравей, @muns61.
Мисля в краен случай да сменя стъклото, защото е съвсем малко и просто няма смисъл да се бръкна с 150-200 лева за стъкло.


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Golf IV - Предно стъкло за смяна

Мнениеот icefire » Съб 15 окт 2011 22:21


Защо не сложиш една снимка да го видим това стъкло. Ако е някаква пукнатина, дето е толкова малка, че си я забелязал случайно, може и да не я поправяш изобщо или да идеш да ти я отремонтират.

Ако е такава, че се забелязва, тогава сменяй стъклото :да:


marin_andonov
Мнения: 312
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 18:48
Автомобил: VW
Двигател: TAIGO
Местоположение: sofia

Re: Golf IV - Предно стъкло за смяна

Мнениеот marin_andonov » Нед 16 окт 2011 5:19


Lafferty написа:Колега @marin_andonov, ще разпитам насам натам, благодаря ти.

Здравей, @muns61.
Мисля в краен случай да сменя стъклото, защото е съвсем малко и просто няма смисъл да се бръкна с 150-200 лева за стъкло.

Ето я темата.
viewtopic.php?f=13&t=161712&hilit=%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BA%D0%BB%D0%BE


Потребителски аватар
Lafferty
Мнения: 45
Регистриран на: Вто 11 окт 2011 8:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Golf IV - Предно стъкло за смяна

Мнениеот Lafferty » Нед 16 окт 2011 9:10


@icefire, не мога да дам снимка в момента, защото телефона не е в изправност и ползвам временно друг. Но бих казал, че е на половината от втората снимка на която @marin_andonov даде линк.


@marin_andonov, благодаря ти и на теб че отдели време, жив и здрав.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Golf IV - Предно стъкло за смяна

Мнениеот valiosport » Пет 24 апр 2015 18:32


Ще ползвам тази тема, днес след разминаване с една кола която по черен път мина с 80км/ч сигурно хвръкна камъче и ми направи една запетайка на стъклото около 3мм.
Препоръчайте ми човек който лепи пукнатини качествено, независимо от града?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 157 госта