екологична катерия /ЕURO 3/ пред КАТ??? Решено!!!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как се доказва екологична катерия /ЕURO 3/ пред КАТ???

Мнениеот zfa159 » Нед 30 окт 2011 17:41


Пропускате, че данъка в различните общини е различен.За една кола 139 к.с., данъка в София е към 141лв, в Сливен примерно е 204лв и т.н.,така че е важно за кое точно населено място коментирате съответните цени на даницъте според киловатите ;)




Потребителски аватар
Golf_Lozenec
Мнения: 160
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 20:08
Автомобил: Vw Transporter T2b 1979г
Двигател: 1641cc Aircooled [AS]
Местоположение: София

Re: Как се доказва екологична катерия /ЕURO 3/ пред КАТ???

Мнениеот Golf_Lozenec » Нед 30 окт 2011 19:38


overapac написа:преди три години при регистрацията на колата ми объркаха кода- вместо АЕК в големия талон бяха напечатали -AFK , но такъв двигател няма, а и моят е АЕК ,върнах се и ми направиха нов талон,като признаха че са сбъркали и не ми правиха никакви проблеми от рода на краден двигател,пренабити номера и други такива глупости....

Аз също имах такъв проблем но с Опела ми.Вместо C18NZ бяха написали I18NZ...такъв мотор от Опел никога не са правили.
Хората си признаха грешката,но смяната на талона беше за моя сметка :laser


Потребителски аватар
kcars
Мнения: 245
Регистриран на: Вто 29 апр 2008 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Как се доказва екологична катерия /ЕURO 3/ пред КАТ???

Мнениеот kcars » Пон 31 окт 2011 13:56


Решено смениха талона за моя сметка разбира се. :beer


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: екологична катерия /ЕURO 3/ пред КАТ??? Решено!!!

Мнениеот chefito » Вто 11 фев 2014 20:48


Днес регнах една колица на баща ми. Кат Пловдив. На немския талон с големи букви пише Euro 3/4. Момичетата там го видяха и уж го записаха. Взимам си аз документите и се прибирам спокоен. Вечерта какво се зачетох и БАМ на мястото на евростандартите има звездички. ГРЕДА! Като гледам колегата през какви филми е минал започвам да се чудя дали си струва да ходя да оправям. :scare3
Извадих малко стара тема, но да си държите през цялото време на евростандарта :a045


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: екологична катерия /ЕURO 3/ пред КАТ??? Решено!!!

Мнениеот zfa159 » Вто 11 фев 2014 21:05


Затова пише на гишето в КАТ (поне на това в София) - "при получаване на свидетелствата за регистрация,преглеждайте данните,записани в тях" .В случая още там трябва да изревеш на лелята,дето ги дава,че пише глупости и да си ги оправят на момента.
Е тоя Пасат (моят) го бяха писали червен в талоните (аз ли не виждам като хората,не знам...)
Изображение
Разправия - извадиха ми нови талони за тяхна сметка. Видиш ли човека на канала не попълнил четливо цвета и първо бил черен, което те прочели червен и така записали в талона. После пък гледаха, гледаха и решиха, че цвета му е тъмно син и така го записаха в новия талон.

Следваща гредичка - като прехвърлях собствеността на служебния ни Пасат (Б4 синхро) трябваше само да преиздадат талоните (беше си със соф. регистрация). Объркаха една буква в рамата и като си взех талона и сверявах - мазало. Казах и на лелята, че рамата е грешна. Поиска ми договора за да я свери, викна един чичо да я види на живо на колата (хубаво, че колата беше отвън, понеже практически не е нужно да съм с нея) и ми извадиха нови талони за тяхна сметка, ама мухлясах по гишетата.

Най-голямата гредичка - преди години си купувам Фиат Типо от Италия,товаря си го на един камион и айде насам и съответно отивам да го регистрирам. Имам един тон документи от митници (тогава още имаше), италиански талони и всичко,което се сетиш. Отивам на гишето и след като вкараха рамата на колата в програмата, цъфна, че била издирвана от Интерпол :screwy (а колата е минала през БГ митница и са сверявани документи и всичко и е пусната,както е минала и през митниците в Италия и тези по пътя). Седя там 1 месец, гледане, ровене, снимане на купето да не е рязана рама, да не е пренабивана, справка в Италия тея талони дето им нося дали са истински, какво се случва въобще....накрая след месец и половина мъка и отказ да се регистрира, се оказа, че при въвеждането на рамата в КАТ при опита ми да я регистрирам, са сбъркали една цифра и съответно гледат друга рама на друга кола, дето вярно се издирва...побеляха ми косите..а вие за Евро стандарта се чудите, че са го объркали :mhihi .


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: екологична катерия /ЕURO 3/ пред КАТ??? Решено!!!

Мнениеот chefito » Сря 12 фев 2014 9:29


Колеги, проблемът беше решен буквално за 10 минути. Съвсем отзивчиво и бързо ми издадоха нов талон. :th_up



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 40 госта