Радиатора тече- лепене;добавки

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
bu4komobil
Мнения: 804
Регистриран на: Вто 25 апр 2006 11:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Труро

Мнениеот bu4komobil » Пет 29 дек 2006 18:51


няма ли кой да сподели опит всички ли са запразнили




Потребителски аватар
svetlin
Мнения: 743
Регистриран на: Съб 23 сеп 2006 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: На Софията
Контакти:

Мнениеот svetlin » Пет 29 дек 2006 19:19


Достатъчно е колега. А колковреме ще изкара не е ясно :lol: Принципно е възможно да протече при смяна на антифриза.


Потребителски аватар
bu4komobil
Мнения: 804
Регистриран на: Вто 25 апр 2006 11:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Труро

Мнениеот bu4komobil » Пет 29 дек 2006 20:31


svetlin написа:Принципно е възможно да протече при смяна на антифриза.

един приятел ми беше казал че RADWELD влизала в реакция само с въздуха,т.е. когато е в антифриза не се втвърдява и когато започне да излиза през дупката там въздуха и оказва влияние и засъхвала ама нещо им нямам вяра и затова питам за развитието тези дето са си сложили вече от нея.


Потребителски аватар
lucifer_pl
Мнения: 82
Регистриран на: Нед 03 апр 2005 21:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lucifer_pl » Пет 29 дек 2006 21:54


сипах го това RADWELD и вече немам и една капчица под колата парно си има и всичко МНОГО ДОВОЛЕН ползвал съм и други но нямаше ефект тук всичко е 100%


Потребителски аватар
Senior GR
Мнения: 177
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 8:38
Автомобил: VW Golf II
Двигател: RP 1989
Местоположение: София

Мнениеот Senior GR » Чет 18 яну 2007 9:58


.......и в крайна сметка радиатора пак протече ....от същото място!!!! Дали да не закърпя положението с още един РАДВЕЛД, какво ще ме посъветвате?? :roll:


Потребителски аватар
sin orel C20XE
Мнения: 944
Регистриран на: Сря 06 сеп 2006 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот sin orel C20XE » Чет 18 яну 2007 10:20


Стан написа:.......и в крайна сметка радиатора пак протече ....от същото място!!!! Дали да не закърпя положението с още един РАДВЕЛД, какво ще ме посъветвате?? :roll:

Затова като протече-нов,сигурна инвестиция! :roll:


Потребителски аватар
LEADER_
Мнения: 313
Регистриран на: Съб 03 юни 2006 11:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Мнениеот LEADER_ » Чет 18 яну 2007 10:44


Еххххххххх колеги май и аз ще трябва да се сдобивам с такова магическо шишенце.Ама се чудя дали да не си взема нов радиатор.


Потребителски аватар
Senior GR
Мнения: 177
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 8:38
Автомобил: VW Golf II
Двигател: RP 1989
Местоположение: София

Мнениеот Senior GR » Чет 18 яну 2007 11:15


....абе аз ще пробвам да спася положението за 2-ри път, пък каквото ще да става....


Потребителски аватар
firevint
Мнения: 57
Регистриран на: Пон 15 яну 2007 12:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот firevint » Чет 18 яну 2007 12:28


имах същия проблем и сипах една добавка от ОМВ в синьо шишенце. След това се видях в празници-смених радиатора, водната помпа, термостата и сега парното ми е слабо, което значи, че трябва да сменям и радиатора на парното.А преди добавката си имаше само един малак теч.След тунела в ляво в посока Люлин има едно сервизче, където ти свалят радиатора, продухват го да видят от къде е теча и го лепат.Това е моя съвет.


Потребителски аватар
Senior GR
Мнения: 177
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 8:38
Автомобил: VW Golf II
Двигател: RP 1989
Местоположение: София

Мнениеот Senior GR » Чет 18 яну 2007 15:07


каде точно е това, колега? телефон нещо......


Потребителски аватар
K22
Мнения: 1978
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 9:18
Автомобил: НИСАН Х ТРЕЙЛ
Двигател: 2200 Д 2005
Местоположение: Плевен

Мнениеот K22 » Чет 18 яну 2007 15:56


В инструкциите на течните добавки за течове пише да се наливат при загрял двигател във радиатора(не в разширителния съд) :idea: За това аз го наливах като извадих маркучето от разширителния съд направо в радиатора :!: Една година-БО.Говорим за сълзене.Втора опаковка вече е рисковано!


Izparitel
Мнения: 16
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 23:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Izparitel » Вто 15 апр 2008 21:12


Аз пък изядох торбата сол, после тоягите и т.н.
След прегряване радитора се проби от налягането най-вероятно и потече като лейка от много места. Вече не помня какво точно купих от ОМВ, но не можа да ми спре течовете и се наложи да сменя радиатора. Последствията усетих зимата - няма парно. Наложи се да промивам с препарат пак от ОМВ и нещата се подобриха. След три години радиатора отново цъфна, но аз нямам парно за запушване и го смених отново.
Дай боже да няма такива последици при никой от колегите!


Потребителски аватар
amigoto777
Мнения: 254
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 22:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Мнениеот amigoto777 » Сря 16 апр 2008 22:01


То вече времето е оттопли ама парното до преди 10 на дни го ползвах и нямах проблем а добавка съм сипвал на14 ноември
amigoto777 написа:Така.Решението на проблема ти който и аз имах е -отиваш в най близкия магазин за авточасти и има една течност която сипваш половината в казанчето и си готов .Четири лева струва и е много добър но трябва да сляза до колата да видя марката.Същия проблем имах и аз предния ден сипвак 1 литър концентрат а на другия ден имах път и като видях течовете се вцепених ,но ми казаха приятели за това което ти казах да направиш и сега всичко е ОК.след малко слизам при колата и ако искаш ми звънни след 30 минути да го прочета каква марка е.Не правя реклама -марката е "STOP LEAK" MADE IN USA СТРУВА 4 ЛЕВА.

stan_golf3 написа:
Колега,аз сложих такава химия срещу те4ове и се оправиха нещата :011: Тук е мястото да благодаря на amigoto777,който ми даде идеята.Той ми препоръ4а STOP LEAK добавка,само 4е не намерих същата,а сложих LIQUI MOLY(може би е и по-добра),както и да е важното е 4е проблема е решен,а дали е "засега",не знам...Ве4е 5-6 дена карам така и нямам запушвания,имам си парно,не грее колата.Дано,дано....


Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Радиатора тече- лепене;добавки

Мнениеот jordancho » Пон 23 апр 2012 10:13


Здравейте колеги, и при мен потече от радиатора на парното, но понеже в момента нямам грам време да се занимавам, а колата ми трябва непрекъснато, реших да пробвам с добавка. Сипах "STOP LEAK" MADE IN USA преди 10-тина дни, на топъл двигател, след което изминах около 40 Км и оставих колата (VW Vento 1,8 AAM) да работи на място поне още 10 мин. От тогава съм изминал над 500 Км, при което теча значително намаля, но за съжаление не спря напълно, иначе всичко си работи нормално, няма прегрявания, а и парното си ми е нормално, само дето предното стъкло продължава да се изпотява, по-малко от преди, но все пак се изпотява. Сега се чудя дали да не сипя още една добавка, като този път мисля да пробвам със "RADWELD" от ОМВ, за която става въпрос по-нагоре в темата. Какво мислите по въпроса, дали няма да стане някоя беля ?


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Радиатора тече- лепене;добавки

Мнениеот joker » Пон 23 апр 2012 13:49


Да допълня за всички любители на добавките против теч...а да им е честита предстоящата зима без парно в колата!!!Радиаторът щом протече се сменя=105 лв и 2 часа работа макс!!!Иначе с добавките сменяте радиаторче на парното=160 лв.+ядове и 6 ч работа и чупене на пластмаси!!!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 87 госта