Golf MK4 1.4 Проблем,повръща масло през щеката

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Vort
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 01 фев 2012 18:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Golf MK4 1.4 Проблем,повръща масло през щеката

Мнениеот Vort » Сря 01 фев 2012 19:03


Здравейте!Първият ми пост във форума е факт!,но за жалост свързан с проблем :banghead: .Имам доста читаво голфче ,никога до сега не ми е правил проблеми ,но вчера явно минусовите температури са му дошли в повече.Както и да е нека да разкажа точно ,какво се случи за да можете да добиете представа и идея какво може да му е. Вчера сутринта паля без проблем (-18 градуса беше при мен),карам си за работа съвсем нормално ,стигам до паркинга паркирам си и влизам на работното си място.След 2 часа на почивката охраната ме открива с изрчението : "Бате ти ли имаше Голф 4-ка еди къв си номер? " аз "Да ве и още го имам..." той "Бе не е сигурно шото му изтекоха водите" аз "Кво ?!" той "Роди бе!" ... та както и да е . Отивам гледам под Голфа масло... втриса ме ,гледах,гледах стигнах до извода ,че е избило от горе и по-точно от щеката.Неска го напраи същия номер,демек това дето долях вчера неска го повърна.Помощ! Има ли лек тая работа или да го зазимявам.
Благодаря!




Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот snupeca » Сря 01 фев 2012 19:22


Замръзнала картерна вентилация.. scare За жалост много модерно последната седмица.. :banghead:


Потребителски аватар
ico89
Мнения: 74
Регистриран на: Съб 19 юни 2010 9:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот ico89 » Сря 01 фев 2012 19:30


Колега и на мен ми се случи миналия ден нее сериозно спокойно ! ! ! ! Свалихме кутията която се държи на 3-болта(за пояснение към ваздушния филрър ти влиза от ляво един маркуч от страни,та проследиго по-надоло е и там е тази кутия за кочто ти говоря),от там до печката леда се разтопи,промихме с бензин доволно няколко пъти,изпадаха Л**** от вътре достатъчно,зглобихме и всичко се оправи за 1 час работа . . . . Направо и маслото си смених аз,иначе и моя е голф 4 1,4 16В


Потребителски аватар
luboveliki
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 11 дек 2006 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот luboveliki » Сря 01 фев 2012 19:34


колеги чета за тази картерна вентилация и направо не мога да повярвам ,днес и един колега с поло мисля че 1000 кубика беше пак картерна вентилация и дойде с колата на баща си...не мога да разбера как са го измислили тия германци,може би само в африка да ги караме тия голфове...егати недомислицата


Потребителски аватар
ico89
Мнения: 74
Регистриран на: Съб 19 юни 2010 9:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот ico89 » Сря 01 фев 2012 19:37


Ами колега просто то е една кутия пластмасова и когато двигателят е топъл и загасиш и колата изтине се получава конденз и то доста голям и като е затворено няма къде да се изпари и замръзва. . .


Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот snupeca » Сря 01 фев 2012 19:39


luboveliki написа:...


Ами колега, ако се съди по тенденцията, че по-голямата част от Вагените сме на газ, е нормално да има проблеми с вентилацията, от повечето конденз.. особено сега в рекордния студ, и ако не е обръщано внимание на конкретната.. :roll:


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот stefan4o » Сря 01 фев 2012 19:40


luboveliki написа:колеги чета за тази картерна вентилация и направо не мога да повярвам ,днес и един колега с поло мисля че 1000 кубика беше пак картерна вентилация и дойде с колата на баща си...не мога да разбера как са го измислили тия германци,може би само в африка да ги караме тия голфове...егати недомислицата

Ти да не мислиш, че конденз има само при ФВ??? mhihi


Потребителски аватар
ico89
Мнения: 74
Регистриран на: Съб 19 юни 2010 9:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот ico89 » Сря 01 фев 2012 19:42


не но ако се направи профилактиката за която написах и описах,няма да го има проблема,а и можеби от както са станали вагини нее отваряно никога 100% и за това ражда. . .


Потребителски аватар
luboveliki
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 11 дек 2006 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот luboveliki » Сря 01 фев 2012 19:43


имам предвид ,че само на Фауветата се случва(слава богу на мен още не,но очаквам),егати, карал съм всякакви коли и няма такова животно (запушване на картерна вентилация).....две Фаувета сме на работа от 30 коли и на колегата с полото се случи,на мен не ,щото ходя с друга кола(иначе да съм изревал и аз).....но следя тази пяна зимата под капачката на маслото(нея я имаше и на опела) но до тук......не мога всеки път да свалям и да гледам тази карерна вентилация(недопустимо и немислимо на що годе модерна кола facepalm )


Потребителски аватар
ico89
Мнения: 74
Регистриран на: Съб 19 юни 2010 9:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот ico89 » Сря 01 фев 2012 19:53


проверявате дали е замръзнало или запушено като свалите маркуча от ваздушния филтър и духнете трябва свободно да преминава въздуха но като махнете капачката на маслото . . .


Потребителски аватар
VAAL
Мнения: 77
Регистриран на: Пет 13 юли 2007 22:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот VAAL » Чет 02 фев 2012 17:34


luboveliki написа:имам предвид ,че само на Фауветата се случва(слава богу на мен още не,но очаквам),егати, карал съм всякакви коли и няма такова животно (запушване на картерна вентилация).....две Фаувета сме на работа от 30 коли и на колегата с полото се случи,на мен не ,щото ходя с друга кола(иначе да съм изревал и аз).....но следя тази пяна зимата под капачката на маслото(нея я имаше и на опела) но до тук......не мога всеки път да свалям и да гледам тази карерна вентилация(недопустимо и немислимо на що годе модерна кола facepalm )

Колега,тази така наречена кутиика е филтар за картерните газове и хората конструирали този(що годе модерен автомобил)в Германия са преценили,че на определен пробег трябва да се подмени с нов.Сервизните инспекций по километри и месеци не са измислени случайно.Ти твоя филтар за картерни газове кога го подмени с нов за последно.Така че да не се оплакваме,защото сами сме си виновни.Не се заяждам с тебе това си важи за всички нас!Поздрави!!!


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот vaiper 1 » Чет 02 фев 2012 17:52


Мисля,че сам го казвал много пати тия коли неса направени дасе карат по 5,6 км,на газ конденза е много на бензин по малко,на каси разтояния на бенз е по добре а наи добре е пещ :Mr Green Fun


Потребителски аватар
xploid91
Мнения: 180
Регистриран на: Съб 09 окт 2010 19:38
Автомобил: Golf 4
Двигател: AGU 2002
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот xploid91 » Чет 02 фев 2012 18:06


И на мен вчера ми изхвърли маслото през щеката. Айде 100лв за масло... сега ме е страх да я паля сутрин :D :049:


alex307
Мнения: 12
Регистриран на: Чет 10 мар 2011 22:48
Автомобил: Голф 4
Двигател: АТД 2002
Местоположение: Пещера

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот alex307 » Съб 04 фев 2012 17:45


Колеги при мен също се прояви това онзи ден в студовете, само че на ауди а2 със същия мотор 1.4 16в АУА. Колата стоя 2 дни в гараж и явно се е разтопил леда, преди малко я палнах проблема беше изчезнал. Но така и не можах да намеря тази кутия, нейния въздушен филтър се намира долу в ляво пред лявия калник, огледах и не можах да намеря друг маркуч който да влиза там. Някой може ли да ми помогне със снимка или няква схема. Благодаря ви предварително!


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот vaiper 1 » Нед 05 фев 2012 15:56


Всичко идва от малките блокове :Mr Green Fun Но не е опасно грижи иска :wink:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: railfan и 251 госта