Golf MK4 1.4 Проблем,повръща масло през щеката

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
ShwangShwing
Мнения: 15
Регистриран на: Чет 21 юли 2011 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот ShwangShwing » Нед 05 фев 2012 20:57


Аз съм със същия двигател, с газова уредба и на мен ми се случи същото. Изтекло е много масло и ми светна лампата за маслото. Наложи се да се сменят някякви уплътнения на пръчката, защото се бяха прецакали. Причината беше заледяване на маркуча, който излиза от сепаратора. Майстора почисти сепаратора и маркуча. На маркуча му сложи някяквя термоизолация и каза "Няма да замръзва повече". Не съм много сигурен дали тази интервенция ще предотврати замръзването.




osev
Мнения: 65
Регистриран на: Съб 13 сеп 2008 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот osev » Нед 05 фев 2012 23:16


ShwangShwing написа:Аз съм със същия двигател, с газова уредба и на мен ми се случи същото. Изтекло е много масло и ми светна лампата за маслото. Наложи се да се сменят някякви уплътнения на пръчката, защото се бяха прецакали. Причината беше заледяване на маркуча, който излиза от сепаратора. Майстора почисти сепаратора и маркуча. На маркуча му сложи някяквя термоизолация и каза "Няма да замръзва повече". Не съм много сигурен дали тази интервенция ще предотврати замръзването.

И аз съм със същия проблем, но колата е все още в сервиза. Колко ти струва ремонта?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот stefan4o » Пон 06 фев 2012 0:38


osev написа:
ShwangShwing написа:Аз съм със същия двигател, с газова уредба и на мен ми се случи същото. Изтекло е много масло и ми светна лампата за маслото. Наложи се да се сменят някякви уплътнения на пръчката, защото се бяха прецакали. Причината беше заледяване на маркуча, който излиза от сепаратора. Майстора почисти сепаратора и маркуча. На маркуча му сложи някяквя термоизолация и каза "Няма да замръзва повече". Не съм много сигурен дали тази интервенция ще предотврати замръзването.

И аз съм със същия проблем, но колата е все още в сервиза. Колко ти струва ремонта?

Кви ремонти бе, колеги. Имате два болта и две скоби да махнете. :screwy Не се иска висше за тая работа, искат се само две ръце, дето не са пъхнати там де не огрява слънцето. Всеки средноинтелигентен и малко технически грамотен би се справил.


Потребителски аватар
golf_III_2e
Мнения: 965
Регистриран на: Вто 13 май 2008 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот golf_III_2e » Пон 06 фев 2012 1:11


Koлега пробваи при отворена капачка (тази през която наливаш маслото) дали пак хвърля през штеката.При пробито или издухано бутало признаците са съштите.


Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот Lifeguard » Пон 06 фев 2012 1:28


stefan4o написа:
osev написа:
ShwangShwing написа:Аз съм със същия двигател, с газова уредба и на мен ми се случи същото. Изтекло е много масло и ми светна лампата за маслото. Наложи се да се сменят някякви уплътнения на пръчката, защото се бяха прецакали. Причината беше заледяване на маркуча, който излиза от сепаратора. Майстора почисти сепаратора и маркуча. На маркуча му сложи някяквя термоизолация и каза "Няма да замръзва повече". Не съм много сигурен дали тази интервенция ще предотврати замръзването.

И аз съм със същия проблем, но колата е все още в сервиза. Колко ти струва ремонта?

Кви ремонти бе, колеги. Имате два болта и две скоби да махнете. :screwy Не се иска висше за тая работа, искат се само две ръце, дето не са пъхнати там де не огрява слънцето. Всеки средноинтелигентен и малко технически грамотен би се справил.

и често смяна на маслото понеже от конденза се пресича ...ония ден на жена ми голфа-1,4 моно АБД така стана.в студа картерната вентилация дето не е чистена не знам от кога замръзна и целия двигател беше в масло...дори с точност не мога да разбера от къде е избило--като гледам май не от едно място :? тия дни ще я правя...съмнявам се,че скапания термостат е допринесъл също за белята--все стъдена я кара,но и явно при малките двигатели се получава по-често--мойто 2Е за сега 5 зими се държи.


osev
Мнения: 65
Регистриран на: Съб 13 сеп 2008 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот osev » Пон 06 фев 2012 8:23


stefan4o написа:
osev написа:
ShwangShwing написа:Аз съм със същия двигател, с газова уредба и на мен ми се случи същото. Изтекло е много масло и ми светна лампата за маслото. Наложи се да се сменят някякви уплътнения на пръчката, защото се бяха прецакали. Причината беше заледяване на маркуча, който излиза от сепаратора. Майстора почисти сепаратора и маркуча. На маркуча му сложи някяквя термоизолация и каза "Няма да замръзва повече". Не съм много сигурен дали тази интервенция ще предотврати замръзването.

И аз съм със същия проблем, но колата е все още в сервиза. Колко ти струва ремонта?

Кви ремонти бе, колеги. Имате два болта и две скоби да махнете. :screwy Не се иска висше за тая работа, искат се само две ръце, дето не са пъхнати там де не огрява слънцето. Всеки средноинтелигентен и малко технически грамотен би се справил.


Не е до двата болта и двете скоби, ако имах време и условия бих си я оправил сам, но в двора ми има половин метър сняг, нямам гараж и канал. Маслото е за смяна, като я закарам в сервиза ще оправят проблема с течовете, ще погледнат и за други проблеми :)


Потребителски аватар
boyan.chav
Мнения: 847
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 23:26
Автомобил: VW Golf IV 1998
Двигател: 1.4 16v 75hp AHW
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот boyan.chav » Вто 07 фев 2012 15:46


snupeca написа:Замръзнала картерна вентилация.. scare За жалост много модерно последната седмица.. :banghead:

Да, аз също спадам към тая мода. Преди два дена ми се случи същата ситуация. Докато си карах и на едно кръгово като се наклони колата ми светна лапата за маслото и изпищя зумера, чак се стреснах :shock Слизам и гледам около щеката на маслото, че всичко е омаслено. Едно хубаво прочистване на маркуча и на тръбата, която се намира във филтърния отсек, доста мизерия подобна на боза изпадна след прочистването й със шонпул. Общо долях литър и половина масло. Като се пооправи времето ще измия маслото от двигателя с пароструйка.


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот stoi4o.d » Вто 07 фев 2012 18:10


boyan.chav написа:
snupeca написа:Замръзнала картерна вентилация.. scare За жалост много модерно последната седмица.. :banghead:

Да, аз също спадам към тая мода. Преди два дена ми се случи същата ситуация. Докато си карах и на едно кръгово като се наклони колата ми светна лапата за маслото и изпищя зумера, чак се стреснах :shock Слизам и гледам около щеката на маслото, че всичко е омаслено. Едно хубаво прочистване на маркуча и на тръбата, която се намира във филтърния отсек, доста мизерия подобна на боза изпадна след прочистването й със шонпул. Общо долях литър и половина масло. Като се пооправи времето ще измия маслото от двигателя с пароструйка.

Ей тва много гадно,аз още нямам този проблем,ама ще взема да изчистя тази кутия!
Малко промиване за по сигурно,че 100лв масло на земята scare
Добре,че описахте как става :beer


osev
Мнения: 65
Регистриран на: Съб 13 сеп 2008 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот osev » Съб 11 фев 2012 21:30


Закарах колата в сервиза, един ден я оправяха. Взеха ми 137 лв, като на приятел. Маслото с филтрите струва 60 лв последния път като го сменях. Днес, шест дни по-късно, пак изтече малко. Веднага тръгнах към сервиза, но по телефона ми казаха, че било затворено. Не помня точно разговора, но човека ми каза, че сигурно маркучите са ми запушени!? Запазих спокойствие, нищо не казах, последва съвет да не я карам на газ. Затворих. Не искам конфликти, но нали закарах колата за да опрявят проблема, да се почисти каквото трябва.

Ако е направено всичко както трябва възможно ли е за шест дни да се запушат тръбите и одушника и пак да протече?
Вдигнах щеката, масло има поне половин литър повече, веднага проверих антифриза, но си беше на мястото. Във въпросния сервиз опряват предимно френски коли, предполагам, че не знаят колко масло побира моята и са сложили повече.
Не знам какво да правя, рекламация, друг сервиз или нещо друго???


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот stefan4o » Съб 11 фев 2012 21:32


Какво толкоз са й правили за 137 лева??? Масло и филтър, както казваш ти са 60 лева примерно. За останалите 70 са ти почистили маркуча и са ти сменили маслото ли?? :screwy


Потребителски аватар
martom
Мнения: 438
Регистриран на: Сря 08 юни 2011 20:39
Автомобил: Polo
Двигател: 1.4AEX
Местоположение: Sofia

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот martom » Съб 11 фев 2012 21:52


Аз като ходих да питам дали могат да ми свалят сепаратора понеже нямам канал имаше един голф4 със същият проблем.Казаха,че на него мъкруча бил за смяна и го имало само оригинален на цена над 100лв.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот ktamen » Съб 11 фев 2012 21:54


stefan4o написа:Какво толкоз са й правили за 137 лева??? Масло и филтър, както казваш ти са 60 лева примерно. За останалите 70 са ти почистили маркуча и са ти сменили маслото ли?? :screwy

Не, за останалите 70 са сипали още една тубичка масло mhihi
Много са ми странни шофьори, които не си отварят капака на двигателя с аргумента, че щом не разбират по-добре да не пипат да не прецакат нещо. А защо смятат, че тези в сервизите разбират повече :screwy
Дори да прецакате нещо поне ще се научите и следващия път ще знаете как се прави.
Ако не можеш да изсмучеш маслото развий пробката и източи колкото е нужно, събери го в чист съд и ако си източил твърде много ще върнеш малко от същото масло в двигателя.
И пак си провери вентилацията. Топлоизолирането няма да попречи да замръзне, но ще намали кондензирането на вода във вентилацията и после няма да има какво да замръзва.
Какво може да му стане на маркуча, че да се налага смяна? Или смяната се прави само за скубане на парички от наивници? Аз съм чупил такъв маркуч, защото беше невероятно втвърден от годините и студа - залепих го с тиксо и пак го сложих, след няколко месеца като намерих с подходяща кривина го смених - 100лв за маркуч :screwy сигурно има компютър в него mhihi


Потребителски аватар
martom
Мнения: 438
Регистриран на: Сря 08 юни 2011 20:39
Автомобил: Polo
Двигател: 1.4AEX
Местоположение: Sofia

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот martom » Съб 11 фев 2012 22:11


Моя на Полото като го свалих за почистване направо се разпада от вътрешната страна.Рони се на парчета.За Поло6N AEX струва 36лв


osev
Мнения: 65
Регистриран на: Съб 13 сеп 2008 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот osev » Нед 12 фев 2012 0:46


60 лв струва 3,2 л масло и двата филтъра, осраналите 77 лв са за работа, нищо не е сменено. Можех и сам да си оправя проблема, но я закарах на хора на които това им е работата, но не са я свършили както трябва.
Въпросът ми беше дали, ако беше направено както трябва, щеше да се изтече маслото?


Христо Стайков
Мнения: 224
Регистриран на: Пет 05 ное 2010 16:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: казанлък

Re: Проблем VW Golf4 1.4 повръща масло през щеката

Мнениеот Христо Стайков » Нед 12 фев 2012 10:31


[quote="osev"]60 лв струва 3,2 л масло и двата филтъра, осраналите 77 лв са за работа, нищо не е сменено. Можех и сам да си оправя проблема, но я закарах на хора на които това им е работата, но не са я свършили както трябва.
Въпросът ми беше дали, ако беше направено както трябва, щеше да се изтече маслото?[/

Абе колега,да беше дал 20 лв.за газ да дойдеш до Казанлък да ти го сменят пак щяха да ти останат 50лв.далавера,понеже тук трудът си влиза в цената на маслото(Извинявай ама не издържах).Да вземеш да си смениш сервиза и по принцип първо се пита за цена и тогава решаваш.Как 77лв.за труд? :rocketwhore



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 165 госта