Голф 4 1.4 16V - Проблем с масло

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
ceko84
Мнения: 264
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 23:09
Автомобил: Passat B5 AFN Synhro
Двигател:
Местоположение: Видин

Голф 4 1.4 16V - Проблем с масло

Мнениеот ceko84 » Пон 13 фев 2012 22:18


Здравейте колеги,колата е Голф 4 1.4 16V, маслото ми стана на боза,първо беше капачката сега е цялото масло е на боза.Антифриза е чист,не ми надува маркучите,колата работи добре.Маслото е Фукс 10W40.Постоянно я карам на къси разтояния,рядко загрява нормален тепературен режим.Дали е възможно от конденс да се пресече цялото масло?Благодаря.




ceko84
Мнения: 264
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 23:09
Автомобил: Passat B5 AFN Synhro
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Проблем с масло

Мнениеот ceko84 » Пон 13 фев 2012 23:57


Мирише като на изгорели газове,нивото може би малко се е вдигнало,антифриза ми е чист и може би малко е спаднал за 8 месеца откакто го смених но с 1 см. да е спаднал.Скоро смених дроселова клапа,незнам дали има нещо общо,а преди 8 месеца бутала,сегменти,гумички,биелни лагери и гарнитура,досега съм нямал проблеми докато не стана студено.


Потребителски аватар
toni82
Мнения: 515
Регистриран на: Пет 27 ное 2009 16:33
Автомобил: golf4 1.6 16v
Двигател: azd
Местоположение: italia

Re: Голф 4 1.4 16V - Проблем с масло

Мнениеот toni82 » Вто 14 фев 2012 13:51


можеби сега в студеното се е проявил проблема.този 1см антифриз сега ли го е дръпнала или постепенно.има ли газ колата.по стеката и под капачката на маслото как е.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Голф 4 1.4 16V - Проблем с масло

Мнениеот muns61 » Вто 14 фев 2012 14:13


ceko84 написа:Здравейте колеги,колата е Голф 4 1.4 16V, маслото ми стана на боза,първо беше капачката сега е цялото масло е на боза.Антифриза е чист,не ми надува маркучите,колата работи добре.Маслото е Фукс 10W40.Постоянно я карам на къси разтояния,рядко загрява нормален тепературен режим.Дали е възможно от конденс да се пресече цялото масло?Благодаря.

По това се различават калпавите от добрите масла. В калпавите конденза се разпенва и се получава характерен бозав цвят. Добрите масла отделят конденза като налеп - майонеза и остават сравнително чисти.


Потребителски аватар
badbull
Мнения: 32
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Голф 4 1.4 16V - Проблем с масло

Мнениеот badbull » Вто 14 фев 2012 16:52


Здравей колега.Аз имам същия автомобил минал съм по същия път като теб. Проблемът ти е в една пласмасова кутия под въздушния филтър - отдушник или сепаратор на картерите газове се води. Там с течение на времето се събира вода от конденз получен в резултат на студеното време.ефекта се засилва като се кара на къси разстояния и на газ. С течение на времето при наличие на вода маслените пари се пресичат в маркуча и в този отдушник и се наслагва една гадост като тази под капачката за маслото. И когато се насъбере достатъчно такава маса и в съчетание на температури под -10 градуса маслото се пресича и даже се стига до изхвърляне на масло през щеката.Решението е почистване ежегодно преди падане на температурите и евентуално каране на по дълги разстояния.И аз търся кардинално решение на проблема, ако някой го е намерил нека сподели.


ceko84
Мнения: 264
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 23:09
Автомобил: Passat B5 AFN Synhro
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Голф 4 1.4 16V - Проблем с масло

Мнениеот ceko84 » Вто 14 фев 2012 20:41


Не,нямам газ но карам колата на къси разтояния.Тук във Видин температурите бяха доста ниски,и по капачката има от тази боза.


Потребителски аватар
boyan.chav
Мнения: 847
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 23:26
Автомобил: VW Golf IV 1998
Двигател: 1.4 16v 75hp AHW
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Голф 4 1.4 16V - Проблем с масло

Мнениеот boyan.chav » Сря 15 фев 2012 16:04


Свали капака на филтъра и откачи маркуча за картерните газове. Запали и виж дали духа през този маркуч, ако не духа, значи се е затлачил с въпросната гадост. Провери също с един шонпул с парцал дали не е затлачен и канала на филтърния капак, в който влиза маркуча.


ceko84
Мнения: 264
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 23:09
Автомобил: Passat B5 AFN Synhro
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Голф 4 1.4 16V - Проблем с масло

Мнениеот ceko84 » Сря 15 фев 2012 22:03


boyan.chav написа:Свали капака на филтъра и откачи маркуча за картерните газове. Запали и виж дали духа през този маркуч, ако не духа, значи се е затлачил с въпросната гадост. Провери също с един шонпул с парцал дали не е затлачен и канала на филтърния капак, в който влиза маркуча.

Чистих го миналата зима към края,че ми изби маслото през пръчката тогава,май пак се е затлачило.В Неделя ще смена маслото,че тази седмица нямах време и ще вида какво ще стане.


ceko84
Мнения: 264
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 23:09
Автомобил: Passat B5 AFN Synhro
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Голф 4 1.4 16V - Проблем с масло

Мнениеот ceko84 » Нед 19 фев 2012 18:40


Смених маслото и се оправи,било е конденз мамицата му,засега нямам проблеми.


Потребителски аватар
tanoman
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 13:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 1.4 16V - Проблем с масло

Мнениеот tanoman » Нед 19 фев 2012 22:31


badbull написа:Здравей колега.Аз имам същия автомобил минал съм по същия път като теб. Проблемът ти е в една пласмасова кутия под въздушния филтър - отдушник или сепаратор на картерите газове се води. Там с течение на времето се събира вода от конденз получен в резултат на студеното време.ефекта се засилва като се кара на къси разстояния и на газ. С течение на времето при наличие на вода маслените пари се пресичат в маркуча и в този отдушник и се наслагва една гадост като тази под капачката за маслото. И когато се насъбере достатъчно такава маса и в съчетание на температури под -10 градуса маслото се пресича и даже се стига до изхвърляне на масло през щеката.Решението е почистване ежегодно преди падане на температурите и евентуално каране на по дълги разстояния.И аз търся кардинално решение на проблема, ако някой го е намерил нека сподели.


10x на колегата - същото и при мен /Агрегат 1,4 AHW/ 1 към 1.Почистване на отдушника.


Потребителски аватар
aladin
Мнения: 37
Регистриран на: Нед 21 ное 2004 8:48
Автомобил: Mercedes CLK 192 ps
Двигател: M 111 944 1998 cm3
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 4 1.4 16V - Проблем с масло

Мнениеот aladin » Съб 02 окт 2021 15:20


Възможно ли е от запушена картерна вентилация да надува и да дими колата ?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 312 госта