Golf MK4 - Теч от казанчето за чистачки

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Naykon
Мнения: 47
Регистриран на: Съб 08 авг 2009 19:34
Автомобил:
Двигател:

Golf MK4 - Теч от казанчето за чистачки

Мнениеот Naykon » Съб 18 фев 2012 21:02


Колеги, явно има теч някъде около казанчето с вода за чистачките, прави локва под него буквално ...

Четох из форума, че проблема може да е в някое от гумените уплътнения на помпичките ...
Решил съм да пробвам да го сваля ( казанчето ) за по-обстоен преглед, но искам да попитам някой знае ли тая дивотия на колко места е захваната и лесно ли се маха ?

Колата е Г4,2003 ...




Потребителски аватар
Cern Swiss
Мнения: 397
Регистриран на: Пон 15 ное 2010 18:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Теч от казанчето за чистачки

Мнениеот Cern Swiss » Съб 18 фев 2012 21:38


Ако си карал с вода, може да се е спукало от минусовите температури. Може и гумичките да са - 22 да е паднала или 5 да се е нацепила.
Дано по схемата се ориентираш къде е закрепено.
http://ci.catcar.info/audivw/vw/194/194955100.png


Naykon
Мнения: 47
Регистриран на: Съб 08 авг 2009 19:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Теч от казанчето за чистачки

Мнениеот Naykon » Съб 18 фев 2012 23:08


Да, може да си прав за водата, щото аз малко късно налях течност за чистачки ( уж където не замръзва ) ..... и тя си изтече цялата.
Благодаря за схемата, ще я разгледам и действам ! :)


Потребителски аватар
Ivan4u
Мнения: 460
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Теч от казанчето за чистачки

Мнениеот Ivan4u » Съб 18 фев 2012 23:45


Колегата ти е дал вариант за гумичките , аз ще ти кажа и за течащото моторче ... Аз имах такъв проблем - тъй като оригиналното е разглобяемо , пластмасата в основата се нацепва и пропуска на 1-2 места/ако не съм хвърлил старото ще ти го снимам / , новите /поне Топран-ските/ са капсуловани и могат да се залепят ,но оригиналното не може да се залепи . Ако проблем се окаже моторчето - 12 лева и някакви стотинки го купувах от А+ миналата година, предполагам продават и ремонтен комплект гумички :да:

П.С.Всяка зима поне по 3-4 пъти хубаво ми замръзва казанчето и то прилично пълно , и до сега никога не се е пукало , евала на Ханс mhihi :Mr Green Fun

П.С.2. Колега извинявам се , не съм прочел , че е Г4 :oops:

Последна промяна от Ivan4u на Нед 19 фев 2012 15:20, променено общо 1 път.


Naykon
Мнения: 47
Регистриран на: Съб 08 авг 2009 19:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф4 - Теч от казанчето за чистачки

Мнениеот Naykon » Нед 19 фев 2012 15:09


Днес гледам в казанчето една гумичка се шлаяе на дъното свободно ( уплътнение предполагам ) ...
Мисля, че е една от тези : 6 или 5 от снимката ...
Изображение

Около казанчето виждам май само 2 помпички, едната е отпред (5) ( ако стоим срещу колата :) ), а другата отзад (6), един вид на гърба на кзанчето, и май даже е под ъгъл ...

Има ли други, май тази гумичка е падналата докато са "помпели" водата от кладенеца ? :)


Потребителски аватар
Dorian
Мнения: 1344
Регистриран на: Нед 18 мар 2007 19:57
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: Голф4 - Теч от казанчето за чистачки

Мнениеот Dorian » Пон 20 фев 2012 15:47


Казанчето се държи на 2 пластмасови гаики,еднате е към калника,другата надолу към рога.Тъй като и аз се бях филмирал малко с теч от казанчето да ти дам съвет.Като свалиш казанчето и извадиш гумичката я сложи задължително на ''пишката'' на помпичката която се нанизва в казанчето,ако сложиш гумичката на казанчето като натиснеш помпичката да влезе вътре и избутва гумичката и пада пак в казанчето.Дори първият път мислех че съм я изгубих и ходих да търся друга от моргата и нея я сложих по неправилния начин и после ги намерих и двете гумички вътре в казанчето mhihi


Потребителски аватар
viniliran
Мнения: 62
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 20:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Голф4 - Теч от казанчето за чистачки

Мнениеот viniliran » Нед 04 мар 2012 0:25


Колеги, да не пиша нова тема ще питам тук, с какви ключета/инстромент могат да се развият гайките на казанчето за чистачките на голф 4 AHF 99, че днес ги огледах maikomila не мога да измисля с какво да стигна до тях, долните две най вече.


Потребителски аватар
serjoe
Мнения: 66
Регистриран на: Съб 05 дек 2009 19:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: UK

Re: Голф4 - Теч от казанчето за чистачки

Мнениеот serjoe » Нед 04 мар 2012 0:46


за гайката отстрани става с гаечно ключе, а за тази долу гидория(незнам как се казва по друг начин) с дълго рамо и малко дъвка защото е пластмасова и може да падне някаде. Ваденето на самото казанче си е зор(поне за мен беше) и тъй като е 5.5лт. трябва да освободиш някои цхасти около него за да излезе( на моята с десен волан е така). На мен също ми течеше но се оказа спукан маркуч под казанчето.


Потребителски аватар
boqn92
Мнения: 324
Регистриран на: Нед 12 фев 2012 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Голф4 - Теч от казанчето за чистачки

Мнениеот boqn92 » Нед 04 мар 2012 1:25


Колега на един приятел голфа му имаше същия проблем но се оказа от пръскалите за фарове,бронята му беше сменена с обикновена и като стана студено тампончетата където са слагали да не пръска на фаровете са паднали.Но като слагаш вода и едновременно ако тече от долу ще имаш ядове и ние се помъчихме да свалим но се окача че много работа,даже мисля че предната броня се сваля.Успех/../


Потребителски аватар
serjoe
Мнения: 66
Регистриран на: Съб 05 дек 2009 19:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: UK

Re: Голф4 - Теч от казанчето за чистачки

Мнениеот serjoe » Нед 04 мар 2012 9:41


ако се свали борнята и фара филма по проверяването от каде е теча е по малък. Ето ти малко помощ за да не изпочупиш щипките. :!: http://www.youtube.com/watch?v=6Ow8CelcBmw


Потребителски аватар
Black Demon
Мнения: 200
Регистриран на: Пет 11 мар 2011 18:55
Автомобил: Vw Golf 4
Двигател: 1.8T AUM 2002
Местоположение: Варна,Разград

Re: Голф4 - Теч от казанчето за чистачки

Мнениеот Black Demon » Нед 04 мар 2012 11:50


И аз имах същия проблем колеги породен от карането с лятна течност.Просто бях забравил да заредя от зимната :D Значи при мен беше избило уплътнението на помпичката.С лепене от личен опит да кажа е абсурт.
Пробвах с всякакви еластични лепила но не се получи.След доста ходене по мъките най случайно както си ровех в гаража намерих подобно уплътнение което пасна.При мен течеше когато натисна да пръска на стъклото отдолу се образуваше локва.Значи според мен до износването на това уплътнение води не само оставянето на казанчето с лятна течност да замръзне, просто самото уплътнение се разбива при вибрирането на помпичката.


Потребителски аватар
terek
Мнения: 423
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 15:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф4 - Теч от казанчето за чистачки

Мнениеот terek » Чет 26 апр 2012 16:27


И при мен проблема е в уплътнението на помпичката ,старото е скъсано,залепих го с силикон но пак текна,
от къде може да се закупи ново уплътнение?


Потребителски аватар
brave
Мнения: 33
Регистриран на: Пет 18 апр 2008 0:29
Автомобил: Golf 4 1.9 TDi
Двигател: AHF 110 k.s.
Местоположение: Монтана / Лондон

Re: Голф4 - Теч от казанчето за чистачки

Мнениеот brave » Пет 27 апр 2012 8:41


Да и при мен проблема е в оплътнението на помпичката и от него пускаше вода, и го оправих като сложих силикон на VictorReinz (това е професионален силикон за гарнитури) продават го в AUTO+ и по другите авто магазини. Силикона е професионален и сега няма проблеми с теча от казанчето.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Голф4 - Теч от казанчето за чистачки

Мнениеот joker » Пет 27 апр 2012 12:03


Паднало ти е уплътнението...не го слагай на казанчето, първо го постави на помпата и тогава я монтирай към казанчето.Има и още едно подобно-на датчика за нивото на течността.Виж и него.


Потребителски аватар
gti_v
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 13 юли 2011 9:32
Автомобил: Vw Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI PD 116 hp
Местоположение: sofia

Re: Голф4 - Теч от казанчето за чистачки

Мнениеот gti_v » Чет 02 окт 2014 14:52


Колеги и аз го имам този проблем и виждам уплътнението в казанчето. Може ли линк със снимков материал точно къде се монтира, защото предният линк не го отваря. При мен изглежда, че е от страничната помпа, тази към мотора. Само с прикрепване на уплътнението ще стане ли, или ще трябва да търся нова помпа?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bayspiro, Google [Bot] и 156 госта