Golf MK3 1.6i 75hp 97г. проблем с оборотите

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
joker_as
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 23 мар 2012 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: asenovgrad

Golf MK3 1.6i 75hp 97г. проблем с оборотите

Мнениеот joker_as » Пет 23 мар 2012 21:59


Имам проблем с оборотите на празен ход,колата ми е Golf 3 1.6i 75H 1997.При загряла на 90 градуса,колата ми държи 630 до 670 оборота.Също така при потегляне аванса "тропа" независимо с какъв бензин я карам.Според мен това се дължи на ниските обороти на празен ход.Вече 3 год. ходя по майстори и давам пари на празно за да ми кажат,че няма проблем и компютърът на колата не отчита грешки.Моля ви някой,ако се е сблъскал с такъв проблем като моя да го сподели с мен!Благодаря предварително!




Потребителски аватар
balamata
Мнения: 507
Регистриран на: Пон 28 май 2007 20:46
Автомобил: Renault Laguna
Двигател: F3P720
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с оборотите Golf 3 1.6i 75H 1997

Мнениеот balamata » Съб 24 мар 2012 17:10


Ако кода на двигателя ти е АЕЕ,то оборотите ти на празен ход са заводски такива.И няма причини да се притесняваш!


joker_as
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 23 мар 2012 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: asenovgrad

Re: Проблем с оборотите Golf 3 1.6i 75H 1997

Мнениеот joker_as » Нед 25 мар 2012 18:00


Да двигателя е с код АЕЕ,но когато загрее до нормалната работна температура на празен ход в купето става ад.
Вибрации от които може да ти паднат зъбите.От време на време оборотите падат за 2/3 сек. и под 630,като се чуди дали да загасне или не.След това пак си ги нормализира.
Проблема е отвратителен,вече ми писна.имам наблюдения,че при влажно време работи по-добре и не тресе толкова,колкото и странно да звучи това.А през студено време вибрациите в купето значително се увеличават.
Пробвал съм с кабели,свещи,бубина,бензинова помпа,ландосонда,датчик за температурата,дросел и нищо същата работа.Остана да сменя и трите тампона на двигателя,всъщност като се замисля съм виждал абсолютно същия модел, като моя преди време.Само си спомням,че когато пипнах двигателя се клатеше като люлка без много физическо усилие.А при моя Голф положението не е същото.Двигателят ми стои наклонен към скоростната кутия до колкото съм осведомен малкия тампон(на скоростната кутия) трябва да е маслен,а моя не знам дали е такъв.
Много ще съм благодарен на всеки който ми помогне да разреша по някакъв начин моя проблем!


valio_9b
Мнения: 18
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 15:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с оборотите Golf 3 1.6i 75H 1997

Мнениеот valio_9b » Нед 25 мар 2012 21:23


Колега да ти кажа моя голф също е двигател 'АЕЕ' правеше ми същият номер ходих при различни майстори и всеки казваше различно ! Чистих грешки и други глупости но не се опрви накрая един ми изчисти дроселната клапа както трябва и всичко се оправи оборотите се нормализираха и сега няма проблем. Надявам се да съм ти полезен с тази информация


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с оборотите Golf 3 1.6i 75H 1997

Мнениеот baracuda681 » Пон 26 мар 2012 1:56


Отиваш някъде, чистят ти дросела, после ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, се настройва с комютър. Най-вероятно дросела ти е за смяна, но ще крета още с чистенето ;) Ако ти кажат, че с махане на клемата на акумулатора ще се оправи, не им вярвай ;) Отиди някъде да го закачат на компютър и да изчистят натрупаната грешка, защото чистенето е безмислено без настройката ;)


spascho906
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 27 юли 2014 12:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с оборотите Golf 3 1.6i 75H 1997

Мнениеот spascho906 » Пон 13 окт 2014 11:23


Приятел ако си го оправил кажи ми как, защото проблема ми е абсолютно същия както и мотора на колата...



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 183 госта