Шум от таблото

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
hop
Мнения: 100
Регистриран на: Чет 25 май 2006 16:00
Автомобил: VW Touran 2005
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Шум от таблото

Мнениеот hop » Чет 04 яну 2007 16:48


Или по-точно - иде някъде иззад километража. И звучи, като че ли някакви дребнички пластмасови зъбни колелца са се разхлопали и стържат. Не е постоянно, а само при определени скорости и обороти.
Та, предполагам, че нещо по зъбчатките, каквито вероятно се намират в скоростомера и оборотомера ама се чудя дали е разглобяемо туй чудо. Открих тук, как се вади от таблото джаджата с тия всичките стрелки по нея, ама тя, самата, дали е разглобяема...? И какво (и дали изобщо може) да се направи, че да спре досадното стържене...?




Потребителски аватар
Scarchu
Мнения: 687
Регистриран на: Пон 29 май 2006 10:21
Автомобил: Black
Двигател: with internal combustion
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Scarchu » Чет 04 яну 2007 16:53


Баща ми имаше този проблем и се оказа че не е легнало хубаво жилото в леглото на километража. Това се случи след сваляне на таблото на пасата му за смяна на топлообмника.

Свалих таблото, откачих жилото откъм скоростната кутия, монитрах таблото и след това монтирах жилото към скоростната кутия и вече го няма този шум.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Чет 04 яну 2007 17:03


Scarchu написа: и се оказа че не е легнало хубаво жилото в леглото на километража.
Свалих таблото, откачих жилото откъм скоростната кутия, монитрах таблото и след това монтирах жилото към скоростната кутия и вече го няма този шум.

:да:
Има някаква вероятност да е от пречупен кожух и там да трие, но малка, според мен.


Потребителски аватар
rexpitbul
Мнения: 1758
Регистриран на: Вто 07 ное 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мелмак

Мнениеот rexpitbul » Чет 04 яну 2007 18:07


При мене се получава същото,но само зимата,когато е много студено пак при определена скорост(80км/ч),когато е по-топло няма ядове


Потребителски аватар
DAXC
Мнения: 1219
Регистриран на: Съб 29 апр 2006 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свищов

Мнениеот DAXC » Чет 04 яну 2007 18:52


Вентото няма жило на километража.


Потребителски аватар
steli
Мнения: 166
Регистриран на: Съб 02 сеп 2006 13:48
Автомобил: Голф2
Двигател: ЕZ 1989
Местоположение: Pleven

Мнениеот steli » Чет 04 яну 2007 18:52


Това стържене е много вероятно да се получава от закъсано жило и прекъснати телчета да се жулят в бронята.


Потребителски аватар
iurimil
Мнения: 244
Регистриран на: Пет 20 окт 2006 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен
Контакти:

Не съм сигурен,но....

Мнениеот iurimil » Чет 04 яну 2007 19:00


Скоро отворих моя километраж ГОЛФ 3 ГТИ 95г.
При мен е по същия начин-като дадеш на контакт и същия звук.
Обяснението ми е,че това са стъпковите моторчета на уредите.
Не мисля че е проблем.
Мисля че шумът е най-голям от уреда на бензиномера - колкото по-голямо количество бензин толкова по - голям ход на стелката = по продължителен шум.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Чет 04 яну 2007 23:16


Andrian_VT написа:Вентото няма жило на километража.

:banghead: Баси! Вярно е! Аз пак се обаждам, без да съм погледнал каква е точно колата...
Колега, да не се получава просто механичен резонанс от вибрациите на мотора?
Аз имам такъв резонанс при определени обороти в шейната на радиото и много дразни, като вземе да зъзнзъника


Потребителски аватар
Pavcho2
Мнения: 2008
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 15:11
Автомобил: Golf Mk4 GTI
Двигател: 1798 Т AGU custom intake
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pavcho2 » Чет 04 яну 2007 23:27


Колега не съм с Венто ами с Г2 и иамам едни неприятни скърцания ...провери си винтовете на таблото дали са завити всичките защото ако не са или някой липсва ще ти скърца .... говоря на сляпо защото при мене скърца гадно и ме дразни и днес раздвижих таблото на изключен мотор и скърцаше по същия начин а мен ми липсват болтове ...пробвай първо така и пиши за резултат :)


2 заека с 1 изтрел :)


Потребителски аватар
Scarchu
Мнения: 687
Регистриран на: Пон 29 май 2006 10:21
Автомобил: Black
Двигател: with internal combustion
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Scarchu » Пет 05 яну 2007 9:07


При мен (Г2) имам проблем с хидравликата - шум. Като е студено се получава един шум, който се чува откъм таблото (което ми е дигит.). Оказа се, че помпата ми е със заминал лагер и при студена кола шума от течността се предава по кормилната колона.

Малко вероятно това да е при теб - но го пиша за всеки случай ;)


Потребителски аватар
hop
Мнения: 100
Регистриран на: Чет 25 май 2006 16:00
Автомобил: VW Touran 2005
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот hop » Пет 05 яну 2007 11:59


radotom написа:
Andrian_VT написа:Вентото няма жило на километража.

:banghead: Баси! Вярно е! Аз пак се обаждам, без да съм погледнал каква е точно колата...
Колега, да не се получава просто механичен резонанс от вибрациите на мотора?
Аз имам такъв резонанс при определени обороти в шейната на радиото и много дразни, като вземе да зъзнзъника


Чува се точно от "кутията със стрелките" или някъде зад нея. Още не съм я свалял ама не знаех, че няма жило на километража. Имаше да се чудяааа... :banghead: къде е... :)
Стърже ( при по-висока скорост (80+) и най-вече, когато колата намалява - независимо със или без спирачки, т.е. когато двете стрелки тръгват към нулата) на пластмасови зъбчатки ама знае ли човек...?! Може и от резонанс да е. Преди няколко месеца (5-6)открих един винт да се търкаля под педалите - около 2-2,5 см. дълъг и не е за "плюсова" или "минусова" отвертка ами с "шестограмска" глава (май беше 8 ). Така и не разбрах от къде се е развил - не е някое видимо място. Прибрах го в пепелника и ... до днес бях забравил за него. :)
Абе ще взема тоя уикенд да разглобя т'ва дет' е между геврека и стъклото пък поне да видя какво има там (и че няма жило :) ).


Потребителски аватар
LD
Мнения: 106
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Мнениеот LD » Пет 05 яну 2007 12:31


Този шум има ли го само като дадеш на контакт без да си запалил дори и без да се движи колата?


Потребителски аватар
iurimil
Мнения: 244
Регистриран на: Пет 20 окт 2006 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен
Контакти:

ДА

Мнениеот iurimil » Пет 05 яну 2007 12:43


Да даваш на контакт и се чува едно "БЖЖЖЖЖЖЪТ" и после спира.Ако ти се занимава разглоби таблото и закачи само платката към конектора, без кутията на километража.Ще установиш че шумът е по-силен.


Потребителски аватар
LD
Мнения: 106
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Мнениеот LD » Пет 05 яну 2007 13:12


Гледам че колегата hop е с Венто и си мислех за вентилаторчето на датчика на thermotronika щото то е до таблото, но то се чува като дадеш контакт и не спира :!: :roll:


Потребителски аватар
bomber
Мнения: 4315
Регистриран на: Вто 13 дек 2005 17:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Софията

Мнениеот bomber » Пет 05 яну 2007 14:47


rexpitbul написа:При мене се получава същото,но само зимата,когато е много студено пак при определена скорост(80км/ч),когато е по-топло няма ядове

Абсолютно същото е и при мен :( Прави го само зимно време,но като се покара известно време и позагрее колата спира.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 91 госта