Golf MK3 ABU Семеринг от 2 лв. съсипа скоростите

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
D@nkata
Мнения: 44
Регистриран на: Сря 04 мар 2009 19:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: PSt

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости Голф 3 АБУ

Мнениеот D@nkata » Съб 20 юли 2013 12:55


djshomi написа:А някои слизал ли в канала под колата за да погледне. Шестограм Н17 точи се маслото .Ключе 10 за да се развие ябалката ,отверка и чук вадите стария и се набива новия като се ползва стария за да се чука по него .Само не знам дали може да се мине без точене на масло аз винаги съм го точил .

Благодаря на колегата. В най-скоро време :k050




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости Голф 3 АБУ

Мнениеот muns61 » Съб 20 юли 2013 13:00


Не двулевовият семеринг е прецакал кутията, а безгрижието...


Потребителски аватар
D@nkata
Мнения: 44
Регистриран на: Сря 04 мар 2009 19:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: PSt

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости Голф 3 АБУ

Мнениеот D@nkata » Пет 16 авг 2013 6:52


Колеги, процедурата вече е извършена. Не е необходимо да се източва маслото, а просто бързо да сложите новия семеринг. Аз сложих 14/24/7(някакъв италиански) тъй като имаше износване на оста.
Смяната е следната:
1. С ключ 10 се сваля ябълката от избирача.
2. С тънка отверка се изкарва стария семеринг.
3. Поставя се новия семеринг и се набива(аз използвах къса тръбичка около 5-6 см. с диаметъра на семеринга)
4. И това е.
Желателно е да се изчака известно време, за да се види дали дали не сълзи.
Маслото което долях беше около 500 мл. Още малко и аз щях да си съсипя скоростите за "2 лв."


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости Голф 3 АБУ

Мнениеот stefarata » Пет 16 авг 2013 12:17


muns61 написа:Не двулевовият семеринг е прецакал кутията, а безгрижието...
Безгрижието -друг път. Баш семеринга си я съсипа и си бях доста загрижен на всичкото отгоре.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости Голф 3 АБУ

Мнениеот stefan4o » Пет 16 авг 2013 12:27


Аз също съм карал с такава кутия. Моят семеринг и той течеше в началото, когато я монтирах на колата заедно с мотора. Правеше малко гьолче отдолу. Обърнах внимание, смених го предполагам навреме и проблеми не съм имал. Тоя семеринг първо прокапва, не шурва изведнъж. За мен, както е казал и колегата Мунс - това е недоглеждане на собственика или безгрижие... От семеринг можеш да изгубиш някакво количество минимално масло, което няма как да ти скапе кутията, ако го хванеш навреме. Така че прокапал, пък ти бил скапал кутията е така от раз, хайде да не си говорим глупости :screwy


Потребителски аватар
victory1983
Мнения: 263
Регистриран на: Съб 28 юли 2007 13:06
Автомобил: vw golf 3 1993
Двигател: ABF
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости Голф 3 АБУ

Мнениеот victory1983 » Пет 16 авг 2013 18:26


Ами безгрижие си е,не само,че не се обръща внимание на теч(дори малък),а и се кара виеща кутия 200 километра!Имах случей на счупване на корпуса на кутия,спрях и гледам тече маслото,но викам за 10 км нищо няма да стане!И така си беше,прибрах колата и все пак малко преди вкъщи започна да се чува леко виене,но всичко в скоростите след разглобяване си беше добре!Просто е недопустимо да караш 200 км с виещи скорости и да ти е виновен семеринг за 2 кинта!


Потребителски аватар
Mustang GT-R
Мнения: 462
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости Голф 3 АБУ

Мнениеот Mustang GT-R » Съб 17 авг 2013 10:47


Некоректно ти е заглавието на темата. Така написано се разбира, че си сложил семеринг за 2 лв. и той се скапал и ти без да разбереш ти е изтекло маслото от скоростите заради него и са се строшили за секунди, без да можеш да реагираш.
Както виждам не се е случило това, така че няма за какво да обвиняваш семеринга от двата лева, който си монтирал след като се е прецакала вече кутията. :wink
Просто като си чул как вие е трябвало да спреш колата и да извикаш пътна помощ. Друг е въпроса, кое излиза по-евтино, пътна помощ София - Монтана или скоростна кутия втора употреба. :smile :beer


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости Голф 3 АБУ

Мнениеот stefarata » Съб 17 авг 2013 20:11


Темата е информативна и цели взаимопомощ, т.е. ако на някой му се случи нещо подобно да намери информация тук. Вече помогнах на няколко човека да си сменят въпросния семеринг и бих помогнал на всеки. Не си чешете езиците, няма смисъл. Моя работа си е дали ще карам с масло или без в кутията, в двигателя или където и да било.
п.с. само за сведение- карах колата с виеща кутия още 10 хил км. и я продадох така, без човека да се усети че вие. :smile . И друго- заглавието на темата си остава семеринг от 2 лв. съсипа скорости..... .
:beer


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости Голф 3 АБУ

Мнениеот stefan4o » Съб 17 авг 2013 20:16


stefarata написа:Моя работа си е дали ще карам с масло или без в кутията, в двигателя или където и да било.
п.с. само за сведение- карах колата с виеща кутия още 10 хил км. и я продадох така, без човека да се усети че вие. . И друго- заглавието на темата си остава семеринг от 2 лв. съсипа скорости..... .

Браво. Набутал си го на някой. После ще се появяват такива теми с чудещи се, как аджеба един въшкав семеринг за 2 лева може да прецака скоростна кутия. Незнанието не е оправдание. Освен това само технически неграмотен човек би повярвал, че няма проблем от скоростите да капе масло :Mr Green Fun То действително проблем няма, докато не свърши маслото :mrgreen


Потребителски аватар
Mustang GT-R
Мнения: 462
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости Голф 3 АБУ

Мнениеот Mustang GT-R » Пет 23 авг 2013 12:35


stefarata написа:Темата е информативна и цели взаимопомощ, т.е. ако на някой му се случи нещо подобно да намери информация тук. Вече помогнах на няколко човека да си сменят въпросния семеринг и бих помогнал на всеки. Не си чешете езиците, няма смисъл. Моя работа си е дали ще карам с масло или без в кутията, в двигателя или където и да било.
п.с. само за сведение- карах колата с виеща кутия още 10 хил км. и я продадох така, без човека да се усети че вие. :smile . И друго- заглавието на темата си остава семеринг от 2 лв. съсипа скорости..... .
:beer

Значи пусна темата да помагаш, ама набута на някой кола с прецакани скорости. :screwy :thumb_down


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1382
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости Голф 3 АБУ

Мнениеот dontaskdontsay » Вто 17 сеп 2013 11:26


Да попитам и аз нещо... тука от 2-3 дена започна да ми вие нещо ама не мога да разбера какво е :confused
Започвам да го чувам от 2000оборота и колкото повече вдигам оборотите толкова по силно се чува.
Това го чувам само когато е на скорост. Пробвах на неутрална и не го чувам... означава ли че е кутията ?

отново 1.6 абу


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости Голф 3 АБУ

Мнениеот stefarata » Вто 17 сеп 2013 16:53


dontaskdontsay написа:Да попитам и аз нещо... тука от 2-3 дена започна да ми вие нещо ама не мога да разбера какво е :confused
Започвам да го чувам от 2000оборота и колкото повече вдигам оборотите толкова по силно се чува.
Това го чувам само когато е на скорост. Пробвах на неутрална и не го чувам... означава ли че е кутията ?

отново 1.6 абу

аксиален лагер на съединителя


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1382
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости Голф 3 АБУ

Мнениеот dontaskdontsay » Вто 17 сеп 2013 20:26


Имаше един тест... като се натисне съединителя и спираше да бучи.
Това за този лагер ли беше или го бъркам с нещо друго ?


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости Голф 3 АБУ

Мнениеот genov1 » Пет 12 сеп 2014 8:40


И моя семеринг е протекъл, само че този от към съединителя. Ще долея масло засега, щото не ми се сваля скоростна кутия и полуоски заради него


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости Голф 3 АБУ

Мнениеот freelancer » Пет 12 сеп 2014 14:50


Да е жив и здрав Стефан, механик от Казанлък, който ми смени прочутия семеринг, на цена 5 лв. и така ми спаси скоростната кутия, беше ми изтекло към литър масло. Преди да отиде колата при него бях правил пълно обслужване, изръсих се доста пари, но не получих адекватно обслужване за съжаление. Образа, който ми обслужи колата ми вика : "Тука тече, ама ти така и така ще я сменяш тази скоростна кутия, няма смисъл да се занимаваш" :mhihi
Тогава не разбирах, бях още зелен. :c020
Проблема е, че голяма част от хората в сервизите са мърлячи и не ги интересува, само гледат да вземат парите!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 84 госта