Golf MK3 ABU Семеринг от 2 лв. съсипа скоростите

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Golf MK3 ABU Семеринг от 2 лв. съсипа скоростите

Мнениеот stefarata » Пон 26 мар 2012 19:43


Колата е Голф 3 АБУ
Темата я пускам най-вече като предупреждение към колегите като мен с малко шофьорски опит и бегли технически познания по автомобила си. А и просто исках да споделя неволята си :( Преди около година забелязах, че е леко омаслена отдолу скоростната кутия. Отидох в някакъв случаен сервиз да видя за какво иде реч и ми казаха "карай и се не бой, има гарнитура на кутията,която е изпуснала и се сменя със смяната на съединителя,щом не тече няма проблем". Било нормално явление :screwy . че и аз умен та повярвах. И така- тръгвам Монтана-София,оставям колата ,върша си работата и като палнах усетих че има някакво свирене. Тръгвам а на втора и трета вие та се не трае. Карах доста внимателно до Монтана (ама все пак са си 200 км) и в сервиз,дигаме колата и майстора(този път друг) веднага се насочи към маслото на кутията -нямаше грам :horror: . умрях от яд,псуване и т.н. "Виеща може да изкара 50 и 50 000км"-това бяха думите му. Казах му да я напълни с масло и си я прибрах виеща на 2-ра и 3-та ,само скоростите влизат по-добре. От форума разбрах че се сменя семеринг на привода на скоростния лост,от магазин за такива си го купих за 2 лв. и си го смених сам за 5 мин. Сега кутията е суха,ама скапана :043: . Всеки момент я чакам да се спомине. Моя е вината че не се отнесох критично още лъм първия майстор, ама си викам "човека не му е първа кола това дето гледа"...




lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости

Мнениеот lion_heart002 » Пон 26 мар 2012 19:49


Отвори кутията и си смени лагерите,преди да са се пръснали тежестите от тях по зъбните колела! Грешката е била и твоя-трябвало е да се поинтересуваш повечко,не всеки може и трябва да разбира от коли,но никой не трябва да вярва на този и онзи без да иска второ мнение! Не им се е занимавало да ти сменят семеринга-ПЪЛНИ ИДИОТИ,видяли са,че няма да изкарат пари от теб и така... :|


Потребителски аватар
mario1
Мнения: 51
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 17:27
Автомобил: VW GOLF 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: sliven

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости

Мнениеот mario1 » Пон 26 мар 2012 20:03


малееее и при мен къпе малко масло от скоростната кутия двигателят е същия 1.6 mi abu и все отлагам ремонта нямам проблем с скоростите нито вият нито трудно влизат не съм гледал как е маслото но просто не си заслужава за 2 лв после da dam 200 в неделя ще погледна за какво става въпрос и почвам ремонта


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости

Мнениеот stefan4o » Пон 26 мар 2012 20:05


Ако капането е откъм, където влиза щангата на скоростите в кутията - не отлагай.


Потребителски аватар
mario1
Мнения: 51
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 17:27
Автомобил: VW GOLF 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: sliven

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости

Мнениеот mario1 » Пон 26 мар 2012 20:09


не съм на 100% сигурен но май не е от тъм а от гарнитурата ще проверя и ще пиша от къде е


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости

Мнениеот stefarata » Пон 26 мар 2012 20:11


mario1 написа:малееее и при мен къпе малко масло от скоростната кутия двигателят е същия 1.6 mi abu и все отлагам ремонта нямам проблем с скоростите нито вият нито трудно влизат не съм гледал как е маслото но просто не си заслужава за 2 лв после da dam 200 в неделя ще погледна за какво става въпрос и почвам ремонта

търсиш семеринг с размери 14/24/7. По принцип трябва да е 15,но 14 уплътнява по-добре :beer


Потребителски аватар
mario1
Мнения: 51
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 17:27
Автомобил: VW GOLF 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: sliven

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости

Мнениеот mario1 » Пон 26 мар 2012 20:16


мерси колега ще го имам на предвид ако е от семеринга :077: :beer


Потребителски аватар
vrangel
Мнения: 82
Регистриран на: Съб 18 ное 2006 12:45
Автомобил: vw golf3
Двигател: ABU
Местоположение: Чирпан

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости Голф 3 АБУ

Мнениеот vrangel » Нед 08 апр 2012 19:40


Аз отдавна го имах този проблем. Течеше масло от към щангата за включване на скоростите първата семеринга беше Българска и нестана и се наложи втори път да я сменям със силиконова за 3лв но вече 5 години не е протекла. Лесна е смяната за около 15 минути стига да имаш канал.


icorainbow
Мнения: 203
Регистриран на: Чет 30 дек 2010 11:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости Голф 3 АБУ

Мнениеот icorainbow » Нед 08 апр 2012 22:12


За това е хубаво от време на време да се гледа нивото на маслото. Особено ако се чува вие- това масло смазва и диференциала освен скоростите. И мен ми е текъл семеринга откъм съединителя, при смяната на този смениха и семеринга, това и аз не го знаех, майсторът ми каза, че е добре да се направи, така и така е свалена кутията, но виж преди това един съсед ме светна за нивото на маслото. Там нещата стоят така - отвива се пробката, която е на кутията откъм предно ляво колело. Нивото на маслото трябва да е до ръба на пробката, при мен след като нивото е на ръба на пробката се долива още 0,5л., т.е. общо 2л. масло ми побира кутията. За всеки е различно според вида на скоростната кутия. Та хубаво е да се следи и нивото, виенето ако го задължително се проверява нивото.


Потребителски аватар
D@nkata
Мнения: 44
Регистриран на: Сря 04 мар 2009 19:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: PSt

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости Голф 3 АБУ

Мнениеот D@nkata » Пет 21 юни 2013 11:38


Ако някой колега може да даде по-подробна информация как се сменя този семеринг ще му бъда много благодарен.


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости Голф 3 АБУ

Мнениеот bmwww » Пет 21 юни 2013 23:58


И аз да питам от името на един приятел ... ами ако си имаме масло в скоростите и немаме течове и всичко е сухо и чисто по целия двигател обаче на скорост като сме особено на по-голяма се чува едно като виене като звук на двигател на реактивен самолет,но много по тихо естествено .... какво означава това ? Голф 3 1.6 АЕК 100 коня !


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости Голф 3 АБУ

Мнениеот stefarata » Нед 23 юни 2013 8:29


bmwww написа:И аз да питам от името на един приятел ... ами ако си имаме масло в скоростите и немаме течове и всичко е сухо и чисто по целия двигател обаче на скорост като сме особено на по-голяма се чува едно като виене като звук на двигател на реактивен самолет,но много по тихо естествено .... какво означава това ? Голф 3 1.6 АЕК 100 коня !

Може да означава, че някога кутията е била без масло


Потребителски аватар
D@nkata
Мнения: 44
Регистриран на: Сря 04 мар 2009 19:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: PSt

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости Голф 3 АБУ

Мнениеот D@nkata » Пон 24 юни 2013 9:18


bmwww написа:И аз да питам от името на един приятел ... ами ако си имаме масло в скоростите и немаме течове и всичко е сухо и чисто по целия двигател обаче на скорост като сме особено на по-голяма се чува едно като виене като звук на двигател на реактивен самолет,но много по тихо естествено .... какво означава това ? Голф 3 1.6 АЕК 100 коня !

Или някой лагер. При мен от 60 до 80 км/h се чува такова виене ама е от лагер на задния барабан.


mastersvn
Мнения: 184
Регистриран на: Пон 21 дек 2009 17:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости Голф 3 АБУ

Мнениеот mastersvn » Сря 17 юли 2013 18:37


D@nkata написа:Ако някой колега може да даде по-подробна информация как се сменя този семеринг ще му бъда много благодарен.


и аз ще съм благодарен за някакви материали по смяната семеринга на превключвателя на скоростната к-я.


Потребителски аватар
djshomi
Мнения: 1201
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СО

Re: Семеринг от 2 лв. съсипа скорости Голф 3 АБУ

Мнениеот djshomi » Пет 19 юли 2013 21:33


А някои слизал ли в канала под колата за да погледне. Шестограм Н17 точи се маслото .Ключе 10 за да се развие ябалката ,отверка и чук вадите стария и се набива новия като се ползва стария за да се чука по него .Само не знам дали може да се мине без точене на масло аз винаги съм го точил .



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Zdravkov94, КОРАТА и 267 госта