Golf MK4 Въпрос за централно заключване,ключ и комфорт модул

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
tih
Мнения: 843
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич Golf IV 1.9TDI ALH 90++

Golf MK4 Въпрос за централно заключване,ключ и комфорт модул

Мнениеот tih » Нед 29 апр 2012 19:23


Търсих из доста теми, в някои питах, но така и не получих отговора който търсих, затова пускам отделна тема с надеждата някой да даде достатъчно компетентно мнение или носака, та проблема или въпроса ми е следния: колата е Г4, няма и не е имала фабрична аларма и съм само с един ключ от този тип
Изображение
съответно нямам централно от ключа, само ако заключвам със самия ключ, за всеки случай споделям и информация за комфорт модула ми, това му е номера и снимката - 1J0 959 799 H
Изображение
Мога ли да си купя оригинален сгъваем ключ за да го направя като втори и да му ползвам централното за да отключвам и заключвам колата или какво трябва да направя за да имам дистанционно централно заключване от такъв ключ??
Изображение

Последна промяна от ivostefanov на Пон 26 яну 2015 23:40, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
deversant
Мнения: 1229
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Въпрос за централно заключване, ключ и комфорт модул Голф 4

Мнениеот deversant » Нед 29 апр 2012 19:41


Първо тези ключове който си посочил са обикновенно на 434mhz.
Много са редки такива на 433mhz...защото са за коли с много къс прериод на пройзводство!
Не че в vw няма да намериш такъв,но това вече е друга тема!
Търси си ключ с номер:
1J0 959 753 B (3 бутонен)
1J0 959 753 N (3 бутонен)
1J0 959 753 P (3 бутонен + паник бутон)
1J0 959 753 F (3 бутонен + паник бутон)
Това са ключовете който са съвместими с по старите vw golf 4 2001,с изглед като по новите!
Двубутонни съответно:
1J0 959 753 A (2 бутонен)
1J0 959 753 N (2 бутонен)
И комфорт модул,с буква AH те съветвам.
Лошото е че като избираш комфорт модул,може да се наложи да смениш моторчетата на ел.стъклата... (там се намират платките за управление).Та незнам,може да извадиш късмет и да не ги сменяш което мен лично ме съмнява.
Та няма да е лесна,тази дето си я намислил...
Вероятно ще ти трябват и други неща за който аз не се сещам (или по скоро незнам,защото не съм правил тази процедура),просто всичко ми беше на готово по този въпрос.Все още съм със старият ключ (старата визия),но някой ден ще взема че мисля да си активирам багажник и да си направя прибиращи огледала.Затова ключът ще си го взема даже и с допълнителен канал "паник бутон",той ще се препрограмира да прибира огледалата!


Потребителски аватар
tih
Мнения: 843
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич Golf IV 1.9TDI ALH 90++

Re: Въпрос за централно заключване, ключ и комфорт модул Голф 4

Мнениеот tih » Нед 29 апр 2012 20:21


TiL написа:А аларма нямаш ли? Ако имаш тя не е ли вързана и към централното?


Аларма нямам и не съм имал никога, писал съм го горе.

Иначе снимките на ключевете горе съм ги сложил за да се добие само визуална представа за това какво е положението в момента и към какво искам да се промени, без значение 2 или 3 бутна, както и паник бутон. Най-лесния начин предполагам е да си сложа някоя обикновена аларма и да управлява централното от нейното дистанционно, но искам да е от самия ключ, но ако наистина се налага да сменям и машинките на стъклата, ще се откажа. Скоро взех ключ и модул от една кола, на 433mhz, но имаше проблем и с двете, ключа така и неможах да го отворя за да му сменя батерията защото имах съмнения че не работи, беше залепен с лепило, а модула не работеше коректно и даваше постоянни грешки и се наложи да ги върна на продавача, просто си мислех че смяната на модула в комлект с ключ от една и съща кола(донор) ще е достатъчно, но така и неможах да разбера дали е така :?


Потребителски аватар
krisbul
Мнения: 65
Регистриран на: Вто 08 яну 2008 9:43
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: BCB
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за централно заключване, ключ и комфорт модул Голф 4

Мнениеот krisbul » Нед 29 апр 2012 21:16


Колега, проверил ли си че нямаш аларма наистина? - заключваш се вътре (в твоя случай, с този ключ някой трябва да те заключи отвън), както си вътре изчакваш 30сек. и отваряш предния капак. Ако има аларма започва да свири с клаксона... малко странно но така го е направил немеца. Извинявай ако вече си проверил и си сигурен че нямаш, дано е от полза на други. Не е задължително наличието на дистанционно с ключа за да пускаш алармата (ако има), тя си се включва автоматично щом заключиш с ключ като твоя направо от ключалката. Респективно сваляш алармата дори и да си заключил с дистанционен ключ щом отключиш от ключалката с ключ без дистанционно. Разликата е че в единия случай си цъкаш от разстояние, а в другия отключваш/заключваш механично. Това ще рече че не е някаква драма с какъв ключ си всъщност и да, може да се добави дистанционен ако нямаш. Това инфо почерпих тези дни при направата на втори ключ от Влади. :bowdown


Потребителски аватар
tih
Мнения: 843
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич Golf IV 1.9TDI ALH 90++

Re: Въпрос за централно заключване, ключ и комфорт модул Голф 4

Мнениеот tih » Пон 30 апр 2012 9:18


Няма проблеми, пак ще кажа че аларма нямам и не съм имал никога, дори снимката на комфорт модула ми го доказва или по точно това че е само с една букса, при колите с фабрични аларми, модулите им имат 2 букси, от които едната е за алрмата, а моят модул е само с една букса. Иначе и аз бях писал на Владко по този въпрос, като цяло отговора му беше че модула ми трябва да има приемник, за сигнала от ключа, на другите ми въпроси не е отговарял, предполагам е зает човек, а и аз не съм настоявал и упорствал, защото не смятам че е редно да го правя.


Потребителски аватар
krisbul
Мнения: 65
Регистриран на: Вто 08 яну 2008 9:43
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: BCB
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за централно заключване, ключ и комфорт модул Голф 4

Мнениеот krisbul » Пон 30 апр 2012 9:52


Според мен чуй се с Влади и отиди направо на място. 99% съм сигурен че може да си сложиш аларма, заедно с всичките и модули към нея и обучите сгъваем дистанционен ключ като тези които си показал който да я управлява, отключва/заключва и си палиш с него. При този вариант алармата ти ще се ускъпи със към 150лв защото самият ключ е там някъде. Другото е да си ползваш сегашният ключ за палене и си отключваш с фабричните дистанционни към алармата която ще сложиш. :beer


Потребителски аватар
tih
Мнения: 843
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич Golf IV 1.9TDI ALH 90++

Re: Въпрос за централно заключване, ключ и комфорт модул Голф 4

Мнениеот tih » Пон 30 апр 2012 10:04


Принципно няма лошо, бих го потърсил лично и на място, но той е от София, а аз съм от Добрич, разстоянието е около 500км в посока и 2дни - път+работа, нямам нито възможност да пътувам в момента, нито необходимото време което да отделя, а и до момента незнам със сигурност дали трябва задължително да имам аларма за да имам и дистанцинно централно заключване или може и без аларма.


Потребителски аватар
krisbul
Мнения: 65
Регистриран на: Вто 08 яну 2008 9:43
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: BCB
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за централно заключване, ключ и комфорт модул Голф 4

Мнениеот krisbul » Пон 30 апр 2012 10:23


Колега чак сега видях че не си от София. Сори за неуместното предложение от моя страна.:beer


Потребителски аватар
tih
Мнения: 843
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич Golf IV 1.9TDI ALH 90++

Re: Въпрос за централно заключване, ключ и комфорт модул Голф 4

Мнениеот tih » Пон 30 апр 2012 16:15


Казаха ми какъв трябва да ми е модула, не са ми казали че моя не става, дори и наистина да не става, точно затова съм направил снимка от вътре на самия модул, за да улесня хората които разбират от електроника, защото аз не съм от тях :)


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за централно заключване, ключ и комфорт модул Голф 4

Мнениеот van4ooo » Вто 01 май 2012 14:07


Подкрепям колегата TiL- смяна на комфорт модул(или преправяне),друг ключ и опроводяване и гаранция,че всичко е изправно и ще се сработи няма.Харесай някоя аларма която да управлява централното и стъклата(то май вече всички го могат)и обемни датчици ако има,хем и ще спиш малко по спокойно.


qskatavw
Мнения: 212
Регистриран на: Пон 30 сеп 2013 19:07
Автомобил: Audi
Двигател: AVF

Re: Въпрос за централно заключване, ключ и комфорт модул Гол

Мнениеот qskatavw » Пон 26 яну 2015 19:21


Да избършим прахта.та как мога да разбера дали колата работи с сгаваем ключ(в момента съм с обикновен. имам аларма. централно.)имамVVAG-COM ako е вазможно


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Въпрос за централно заключване, ключ и комфорт модул Гол

Мнениеот znainainai » Пон 26 яну 2015 20:40


Виж на диагностика номера на комфорта ако е като този на снимката няма да стане АН комфорта е със заводска аларма и ключ със транспондер. Има разлика и във окабеляването АН модулът е със две букси.


qskatavw
Мнения: 212
Регистриран на: Пон 30 сеп 2013 19:07
Автомобил: Audi
Двигател: AVF

Re: Въпрос за централно заключване, ключ и комфорт модул Гол

Мнениеот qskatavw » Пон 26 яну 2015 21:16


Кои модули(номера) от 1998г. Поддържат дистанционно управление, моята кола е взех само с един ключ(обикновен)и сега нз дали да й взема сгаваем защото нз заводски дали е имала


Потребителски аватар
tih
Мнения: 843
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич Golf IV 1.9TDI ALH 90++

Re: Golf MK4 Въпрос за централно заключване,ключ и комфорт м

Мнениеот tih » Пон 26 яну 2015 23:58


Ами колегата по-горе точно това ти е обяснил, закачи я на ваг-ком и там може да видиш номера на комфорт модула, ако нямаш ваг-ком най-лесно е да махнеш корите под волана и просо да се наведеш и да видиш модула ти дали е с една букса или с две, има вероятност колата ти да е била със сгъваем ключ/ове, но порави някаква причина да са ти отрязали заводската аларма и да са ти сменили ключа с обикновен.


qskatavw
Мнения: 212
Регистриран на: Пон 30 сеп 2013 19:07
Автомобил: Audi
Двигател: AVF

Re: Golf MK4 Въпрос за централно заключване,ключ и комфорт м

Мнениеот qskatavw » Вто 27 яну 2015 19:30


Номера на модула е 1JO 959 799 J



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 79 госта