голф4 - Смяна на накладки

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Jonkata_v
Мнения: 266
Регистриран на: Вто 24 яну 2006 10:55
Автомобил: VW GOLF MK4 Variant+MK4 HatchBac
Двигател: 1.9TDI-90 AGR + 1.9TDI-90 AGR
Местоположение: София

Re: голф4 - Смяна на накладки

Мнениеот Jonkata_v » Пон 14 май 2012 9:58


zfa159 написа:Тампона на стаб. щангата,ако е заводския,вътре има едно като текстил,което по принцип си е грапаво,за да не жули щангата по гумата и да не скърца.Там и да не искаш,само медната смазка решава проблема,защото другите греси се отмиват от водата и нищо не остава от тях и след месец-два,пак скърца :) Медната там не е толкова опасна,защото тампона на стаб. щангата не се нагрява жестоко,както този на спир. апарат,а също така и тесктила го пази от изяждане от грестаа, и те са леко консумативни при нашите пътища и греста няма да има време да му види сметката :)
За смяната на накладките -точно в тези неща е магията,всеки може да махне старите и да нахака новите,ама точно в профилактиката на водачите и на супорта се крие магията на хубавото спиране и равномерното и правилно износване на накладките и дисковете :)
:beer

zfa159 пич си,както винаги си много изчерпателен :beer




Потребителски аватар
flameman5
Мнения: 385
Регистриран на: Пет 19 яну 2007 21:10
Автомобил: Polo + Leon TDI
Двигател: AHW 2000 + ALH 2004
Местоположение: Варна

Re: голф4 - Смяна на накладки

Мнениеот flameman5 » Вто 12 мар 2013 14:07


Jonkata_v написа:
vankicha написа:pedalchobaba благодаря ти.Предните ще си ги сменя сам а задните в сервиз.Ако правилно съм разбрал zfa159 накладките са към 150лв.Значи със смяната трябва да се спра до 200лв.


Ако не позлваш отстъпки някъде,ще ти стъпят над двеста лв за задни и предни накладки,по спомен аз преди месец сменях предни накладки и взех "TRW" на цена от около 90лв за един бр предна накладка.
И малко подробности от мен за смяна на предни накладки:
там където лягат накладките(супорта) минаваш с малко шкурка или пила,финно и леко без да прекаляваш за да падне ръждата и боклуците,за да може да се движи по гладка повърхност новата накладка,след това водачите също с малко шкурка ако имат наслоени боклуци по тях и ги намазваш с малко грес или медна паста....и накрая още нещо важно,да внимаваш с навиването на водачите,ще гледаш да не тръгнат да се навиват на криво и да не ги стягаш супер силно за да не преварти резбата,както се получи при мен.
Успех.

Как реши проблема с пренавиването на водачите, че при мен единия превъртя???


serjanta_78
Мнения: 48
Регистриран на: Пон 14 яну 2013 18:55
Автомобил: VW BORA
Двигател: AZD
Местоположение: stara zagora
Контакти:

Re: голф4 - Смяна на накладки

Мнениеот serjanta_78 » Пет 25 окт 2013 21:33


Поздравления-zfa159 за точните съвети ,
направо ме кефиш,и аз като теб държа всичко да се извършва издържано,може да ме сметнеш за маниак ,но когато трябваше да сменя предните накладки си поръчах чак от USA по Ebay -силиконова смазка за водачите и една друга с вид на бронз срещу корозия на супорта където се движат накладките ,защото тук да не кажа изобщо даже не са чували за тези смазки ,благодарности и на форума тук,и така добре свършена работа съм доволен :love.vwclub ,
жив и здрав и все така специалист :)


Потребителски аватар
maerto
Мнения: 530
Регистриран на: Съб 16 окт 2010 15:51
Автомобил: VW Golf 4 2001
Двигател: 1.6 16V AUS
Местоположение: sofia/silistra

Re: голф4 - Смяна на накладки

Мнениеот maerto » Сря 09 май 2018 15:10


Колеги искам да поопитам може ли да се сменят накладките, без после да се обезвъздушават?


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: голф4 - Смяна на накладки

Мнениеот vanesto » Сря 09 май 2018 15:18


Накладките не се обезвъздушават, нито спирачната системата, нито каквото и да било, при смяната им.


Liminat
Мнения: 423
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: голф4 - Смяна на накладки

Мнениеот Liminat » Нед 04 ное 2018 12:22


Здравейте колеги, за тази тема съм, макар и леко отлежала :)
Стърже ми задна накладка, и разбира се ме изненада, налага ми се да поостана в София, а имам комплект накладки във Варна... Та вариантите клонят към някоя употребявана на мястото на стържещата и после смяна всички във Варна, или прежалване на моите, и нови и смяна в София. Знам, различна, недобре легнала и т.н, отмина ми вроемето за състезания и не се състезавам, ще я докарам кротко до смяна Варна, ако се справя със смяната. Ъъъ... Вече купих и ключ за флекс...
Спира отлично, още има феродо, стърже метал в метал по ръба на диска, което май си е периодично, затова и купих комплекта, но при смяна предните майсторите не смениха задните, защото имаше още някакви километри в задните, а и бяха престанали да стържат, е, май им дойде реда :)
Приемам съвети откъде употребявани - две, или къде смяна в сервиз в София с нови.
Като ми се върти в главата и друго, последния път като търсих съвет за ремонт в сф на алтернатор, го демонтира и монтира читав човек около Раковска, може пак да го навестя.


Simeon1221
Мнения: 70
Регистриран на: Нед 21 юни 2015 8:26
Автомобил: VW golf 4
Двигател: AZD 105 2000г

Re: голф4 - Смяна на накладки

Мнениеот Simeon1221 » Нед 04 ное 2018 20:05


Откаде пазарувате ??? Какави са тия цени дето ги обаждате в тая тема ... 200 лв задни +предни накладки :) https://www.autopower.bg/%D0%BD%D0%B0%D ... 78261.html предни 72лв и https://www.autopower.bg/%D0%BD%D0%B0%D ... 41565.html задни 57лв и това е без отстъпки и не са от най-евтините ТРВ .Какви 200лв да не карате Голф 6 :)


Liminat
Мнения: 423
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: голф4 - Смяна на накладки

Мнениеот Liminat » Нед 04 ное 2018 20:35


Има и за около 200 лв Ate , предни+задни, а и спирачките си заслужават да ги погледнеш с двете, друго ако не, то по цял ден натискаме спирачки :)
А и на голф 4 си ги бива, при някои марки каквото и да правиш, не хващат добре и това е. Дори пасат б3 комби имах 1.9 tdi с неясен проблем по ABC, та го разкарах. Тежка кола и върви, а не спира. Тогава харесах 1.9TDI , но исках да е в по-малко купе, затова съм с голфа. С такъв може да стигнеш до млн км, кефи.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 85 госта