голф 3 1.6 75к.с. абу Смяна гарнитура на глава въпрос?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Ivo 1983
Мнения: 502
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 12:02
Автомобил: Golf 3
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Враца

Re: голф 3 1.6 75к.с. абу Смяна гарнитура на глава въпрос?

Мнениеот Ivo 1983 » Чет 17 май 2012 21:38


Stenly написа:Е тва да не свалиш главата и да сменяш гумички на клапани е доста неразумно нещо ....

За случая на колегата не знам, но за моя случай смених повдигачи на голфа и реших, та смених и гумичките и не смятам, че беше неразумно това, че не разглабях добре работещия иначе двигател да му шлайфам главата.
Иначе аудито си мина зимата /за проклетия се счупи и го правихме при -25 maikomila /по каналния ред, клапани се смениха, напасваха, глава се шлайфа - добре, че са ни евтини рез.части :beer :D 200-250 лв тотал. Та и колегата да не се притеснява, не са фрапиращи нещата :D




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: голф 3 1.6 75к.с. абу Смяна гарнитура на глава въпрос?

Мнениеот ktamen » Чет 17 май 2012 22:01


Stenly написа:Е тва да не свалиш главата и да сменяш гумички на клапани е доста неразумно нещо ...и някой хора си мислят,че спестяват пари така... Вържи си гащите свали главата занеси я на шлайфистите да сменят водачите ако има такива за смяна а съшо така и някой клапан въпреки,че изглеждат идеални. Идеално измиване на главата,напасване на клапаните и монтаж по каналния ред.

Какво по-точно рискувам, ако не сваля главата? Аз ги смених преди 4 години без да свалям главата и смятам, че свалянето на главата е само за да вземе майстора повече пари.


Потребителски аватар
Stenly
Мнения: 1967
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София VW Golf mk1 1600GTI EG
Контакти:

Re: голф 3 1.6 75к.с. абу Смяна гарнитура на глава въпрос?

Мнениеот Stenly » Пет 18 май 2012 8:21


A vodachite kak ste smenish prez kapaka na klapanite stoto ako hlopa klapana kel faida che si smenil gumichki. Sorry za maimunitzata...


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: голф 3 1.6 75к.с. абу Смяна гарнитура на глава въпрос?

Мнениеот ktamen » Пет 18 май 2012 9:26


Като се махнат пружините може да се прецени колко се клатят клапаните и дали имат нужда от смяна и тогава, ако е нужно се сваля главата. Ама просто ей така профилактично да сваля главата :screwy - няма начин. Двигателя, на който смених гумичките спря да гори масло, след ремонта минах още 50 000 и голфа го паркирах за постоянно, но двигателя му все още си е в отлично състояние.


Потребителски аватар
belia_85
Мнения: 15
Регистриран на: Чет 28 мар 2013 3:01
Автомобил: GOLF 3
Двигател: 1.6 mn
Местоположение: Dimitrovgrad

Re: голф 3 1.6 75к.с. абу Смяна гарнитура на глава въпрос?

Мнениеот belia_85 » Сря 28 май 2014 8:33


на старата таратаика сменях гумичките без да ми свалят главата така каза маистора сега обаче и за мен е актуална темата с губене и течове на масло та се чудя дали и на тази таи или да я свалят


Потребителски аватар
javor_bg
Мнения: 722
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: голф 3 1.6 75к.с. абу Смяна гарнитура на глава въпрос?

Мнениеот javor_bg » Сря 28 май 2014 9:58


Ако ще сваляш само капака на клапаните според мене е редно да смениш и гумичките на клапаните. Моите бяха в трагично състояние. Бях взел на Виктор Рейнц, но майстора ги видя и каза, че не са подходящи за моята кола, защото били широки и ми беше взел на Елринг и си паснаха идеално. Смени ги без да сваля главата - никакъв проблем.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 81 госта