голф 3 1.6 75к.с. абу Смяна гарнитура на глава въпрос?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
terek
Мнения: 423
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 15:14
Автомобил:
Двигател:

голф 3 1.6 75к.с. абу Смяна гарнитура на глава въпрос?

Мнениеот terek » Чет 17 май 2012 18:10


Колата е голф 3 1.6 75к.с. абу мотор,ще сменям гарнитурата на капака и на главата защото се стича масло по двигателя,
въпроса ми е да сменя ли и гумичките на клапаните и без това се отваря двигателя?
Майстора ми каза че щом не ми гори масло нямало смисъл да разбутвал клапаните,пък и не се знаело какви гумички ще вземем може да са менте,колата е на 150 000км дайте съвет кои е по добрия вариант смяна или не?




Потребителски аватар
Ivo 1983
Мнения: 502
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 12:02
Автомобил: Golf 3
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Враца

Re: Смяна гарнитура на глава въпрос?

Мнениеот Ivo 1983 » Чет 17 май 2012 18:12


Взимаш Виктор Рейнц и си ги сменяш - така или иначе сте разчастили. Със сигурност няма да навреди смяната.


Потребителски аватар
chakarov_force
Мнения: 109
Регистриран на: Пон 16 май 2005 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стамболийски

Re: Смяна гарнитура на глава въпрос?

Мнениеот chakarov_force » Чет 17 май 2012 18:18


Не само че е хубаво да ги смениш,а и е добре да ти претрие и клапаните с паста,защото задължително ще имат много нагар


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19148
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Смяна гарнитура на глава въпрос?

Мнениеот stefan4o » Чет 17 май 2012 18:22


Така и така се сваля главата, направи й пълна профилактика поне да знаеш, че си свършил нещо. Гумичките са ти сигурно 10 лева. Ако майсторът ти се съмнява в качеството купи си оригинални. За твое сведение съм навъртял сигурно вече 50 000км откак съм сменил моите - купени за 8 лева, не помня В.Рейнц ли бяха и колата е ОК :Mr Green Fun


Потребителски аватар
cheatereye
Мнения: 428
Регистриран на: Пон 30 яну 2012 16:33
Автомобил: VW Golf III 1.6
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Бургас

Re: Смяна гарнитура на глава въпрос?

Мнениеот cheatereye » Чет 17 май 2012 18:23


Подкрепям колегата, от горнивт пост ! Така и така даваш пари за отваряне на главата, едно почистване нищо не губиш! При мен почистиха главата, клапаните, всичко лъсна, смениха гумичките, провекна на елементите и тяхната структора! Хубаво е да си там, при огледа, защото много пъти, майсторите си затварят очите :evil:

Искам само да подчертая, че това, което казваш, че не гори масло можеш, само ти да вярваш на тази теза! Ти ли си го наливал с точност, и ти ли си го източвал и мерил ?

Последна промяна от cheatereye на Чет 17 май 2012 18:38, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
Ivo 1983
Мнения: 502
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 12:02
Автомобил: Golf 3
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Враца

Re: Смяна гарнитура на глава въпрос?

Мнениеот Ivo 1983 » Чет 17 май 2012 18:34


stefan4o написа: В.Рейнц ли бяха и колата е ОК :Mr Green Fun

7.80 :mrgreen:


Потребителски аватар
terek
Мнения: 423
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 15:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна гарнитура на глава въпрос?

Мнениеот terek » Чет 17 май 2012 18:53


Благодаря за бързите отговори така и ще постъпя ще му кажа да смени и гумичките.
А гарнитурите и те ли да са на Виктор Рейнц,ако можете и да ми кажете на каква цена са,
майстора каза че всичкото ще ми струва към 200 лева.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Смяна гарнитура на глава въпрос?

Мнениеот ktamen » Чет 17 май 2012 18:53


Бе само на мен ли ми се струва, че човека иска да си смени само гарнитурата на капака на главата, какви клапани да пасва :roll:
Майстора правилно ти е казал (интересен майстор, за разлика от повечето си колеги не се опитва да те набута с излишни ремонти), не пипай гумичките щом не ти гори масло. Като започне да гори тогава ще ги сменяш. Не е въпроса дали са 5 - 10лв. Ама щом нещо си работи добре защо да го пипаш.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19148
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Смяна гарнитура на глава въпрос?

Мнениеот stefan4o » Чет 17 май 2012 19:16


ktamen написа:Майстора правилно ти е казал (интересен майстор, за разлика от повечето си колеги не се опитва да те набута с излишни ремонти), не пипай гумичките щом не ти гори масло. Като започне да гори тогава ще ги сменяш. Не е въпроса дали са 5 - 10лв. Ама щом нещо си работи добре защо да го пипаш.

Все едно да смениш термостат, а да не смениш о-пръстена на фланеца му :screwy Баси якия ремонт да се сменят тия гумички за 10 лева. Ти го изкара все едно струват 100лв. Така и така е свалена главата не мисля, че е излишно да се сменят. Ако колата започне да пуши като трабант след два-три месеца тогава? Рано или късно ще станат за смяна, ако колегата никога не ги е сменявал сега е идеалният момент да го стори. :lol:


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Смяна гарнитура на глава въпрос?

Мнениеот kris11 » Чет 17 май 2012 19:31


ktamen написа:Бе само на мен ли ми се струва, че човека иска да си смени само гарнитурата на капака на главата, какви клапани да пасва :roll:
Майстора правилно ти е казал (интересен майстор, за разлика от повечето си колеги не се опитва да те набута с излишни ремонти), не пипай гумичките щом не ти гори масло. Като започне да гори тогава ще ги сменяш. Не е въпроса дали са 5 - 10лв. Ама щом нещо си работи добре защо да го пипаш.

Не е само на теб , ама си затраих. Правилно ти е мнението а не се пипа гарнитурата на главата.


Потребителски аватар
tjrz
Мнения: 32
Регистриран на: Чет 30 апр 2009 12:57
Автомобил: VW Golf 4 2.3 V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Разград

Re: Смяна гарнитура на глава въпрос?

Мнениеот tjrz » Чет 17 май 2012 19:34


Сменяй че после да ти е мирна главата. Аз на мойта го правих това преди седмица и цените бяха гарнитура глава В.Рейнц = 20лв, гарнитура капак (няква смотана ама гумена ) =18 лв, гумички В.Рейнц = 8лв, шлайв на главата = 10 лв, семеринг на разпределителния вал (елринг) = 5 лв, напасване на клапаните и всичкия труд 40 лв . Удоволствието да караш безценно :P :P :P


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19148
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Смяна гарнитура на глава въпрос?

Мнениеот stefan4o » Чет 17 май 2012 19:37


kris11 написа:Не е само на теб , ама си затраих. Правилно ти е мнението а не се пипа гарнитурата на главата.

По принцип уважавам твоето и ктамен мнения по много въпроси, ама някак не мога да схвана смисъла да НЕ смениш нещо за 10 лева, при цена на труд за качване и сваляне на глава от порядъка на 100 лева. Всички знаем, че тия стари коли си похапват масълце понякога, личи си и по темите пускани в техн.раздел. За мен лично инвестицията от цели 10 лева - колкото две шопски салати е изцяло оправдана във времето и със сигурност би спестила по-нататъшни разходи на колегата. Сигурно гумичките му са се одървили порядъчно и чакат подходящ момент да се разпаднат mhihi


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Смяна гарнитура на глава въпрос?

Мнениеот ktamen » Чет 17 май 2012 19:37


Като писах предишния си пост мислех, че главата няма да се сваля, щом ремонта струва 200лв, явно няма да е само за гарнитурата на капака.
terek написа:Колата е голф 3 1.6 75к.с. абу мотор,ще сменям гарнитурата на капака и на главата защото се стича масло по двигателя,

Колегата е трябвало да напише гарнитурите (мн. число) и нямаше да го разбера погрешно. А и май не съм единствен дето така е разбрал :beer


Потребителски аватар
Ivo 1983
Мнения: 502
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 12:02
Автомобил: Golf 3
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Враца

Re: голф 3 1.6 75к.с. абу Смяна гарнитура на глава въпрос?

Мнениеот Ivo 1983 » Чет 17 май 2012 21:22


Още повече, че дори и да не се сваля главата пак може да се сменят гумичките. :012:


Потребителски аватар
Stenly
Мнения: 1967
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София VW Golf mk1 1600GTI EG
Контакти:

Re: голф 3 1.6 75к.с. абу Смяна гарнитура на глава въпрос?

Мнениеот Stenly » Чет 17 май 2012 21:29


Е тва да не свалиш главата и да сменяш гумички на клапани е доста неразумно нещо ...и някой хора си мислят,че спестяват пари така... Вържи си гащите свали главата занеси я на шлайфистите да сменят водачите ако има такива за смяна а съшо така и някой клапан въпреки,че изглеждат идеални. Идеално измиване на главата,напасване на клапаните и монтаж по каналния ред.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: BobbyTarantino и 205 госта