Не включва перката на радиатора и надува моркучите

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
bero1
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 22 апр 2015 19:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Не включва перката на радиатора и надува моркучите

Мнениеот bero1 » Чет 23 апр 2015 8:20


хмм как мога да разбера дали е имало въздушна възглавница или какво мога да направя за да разбера от какво е станало . Имам си кабел за диагностика днеска мисля да го закача и да проверя дали отчита правилно в таблото. Благодаря ви за отговорите




lubopa4kata
Мнения: 415
Регистриран на: Съб 29 май 2010 10:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lom

Re: Не включва перката на радиатора и надува моркучите

Мнениеот lubopa4kata » Чет 23 апр 2015 9:24


гарнитурата на главата с тези 120 градуса....... :mhihi ,а то и маркучите дърви.....,демек гарнитурата с сигурност е малко пътник... :mhihi


bero1
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 22 апр 2015 19:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Не включва перката на радиатора и надува моркучите

Мнениеот bero1 » Чет 23 апр 2015 10:34


еми днеска проверих маслото и си е наред, проверих тия предпазители дето са отгоре на акумулатора в черната кутия там всичко е наред, само че водата ми беше малко над минимум а дали е станало от това .


Потребителски аватар
4i4o-dido
Мнения: 826
Регистриран на: Пет 02 юни 2006 17:40
Автомобил: POLO 1.6 6N
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Не включва перката на радиатора и надува моркучите

Мнениеот 4i4o-dido » Чет 23 апр 2015 11:33


bero1 написа:еми днеска проверих маслото и си е наред, проверих тия предпазители дето са отгоре на акумулатора в черната кутия там всичко е наред, само че водата ми беше малко над минимум а дали е станало от това .

Маслото в случая няма нищо общо. Като пишеш вода,дано не караш с вода. Ако си с антифриз, нивото е нормално, защото той се разширява при загряване и увеличава обема си.
И защо не я закараш при някой който разбира/не искам да те обидя/


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Не включва перката на радиатора и надува моркучите

Мнениеот anonym0us » Чет 23 апр 2015 11:56


Колега, лесно се проверява дали има въздух в системата. Когато колата е студена, примерно сутрин, палиш я и отваряш капачката на антифриза и ако там избълбука или изхвърли въздух значи е имало възглавница (особено ако избълбука). Ако не направи това, значи не е имало въздух а може термостата да е забил. Може и водната помпа да не върти водата, нея също можеш да провериш като погледнеш в казанчето (При студен мотор) дали през малкия маркуч който влиза от горната страна на казанчето циркулира антифриз/вода. Останалото колегите са ти го казали.


bero1
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 22 апр 2015 19:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Не включва перката на радиатора и надува моркучите

Мнениеот bero1 » Чет 23 апр 2015 17:09


хмм имах предвид антифриза, от бързина съм написал вода.

мерси много колега. мисля че сигурно е имало въздушна възглавница защото веднага като се измъкнах от задръстването и спрях за да проверя водата като отворих капака на казанчето то нещо избълбука. Но беше при горещ двигател това че избълбука да го смятам ли че е бил въздушна възглавница. па за водната помпа ще проверя


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Не включва перката на радиатора и надува моркучите

Мнениеот anonym0us » Чет 23 апр 2015 17:35


Да въздушна възглавница е, на мен ми го направи същото след смяна на термостат. По-точно 5 дни след смяната. И когато отворих капачката на казанчето при загрял мотор, избълбука нещо (но после не съм доливал антифриз) и на другия ден нямаше проблем. Маркучите не бяха надути и всичко беше ток и жица. Наблюдавай колата, че да не я прегрееш.


bero1
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 22 апр 2015 19:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Не включва перката на радиатора и надува моркучите

Мнениеот bero1 » Пет 24 апр 2015 8:36


мерси много колега със сигурност е бил въздушна възглавница . проверил съм водната помпа при студен двигател както си описал работи си проверих и вентилаторите с диагностика , не ми даваше никаква грешка никъде и при 97 градуса са вкл вентилаторите и при 94 изкл :) мисля че всичко е нормално . безаварийно пътуване колеги



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dtony, xri666 и 219 госта