AIRBAG-A свети

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
ognjano
Мнения: 34
Регистриран на: Вто 23 окт 2007 7:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

AIRBAG-A свети

Мнениеот ognjano » Съб 02 юни 2012 21:46


Здравейте,

1 Fault Found:
00588 - Airbag Igniter; Driver Side (N95)
32-10 - Resistance too High - Intermittent

тази грешка отнася ли се и за "чувала" в седалката на шофьора или само за волана? Разглобих волана, свалих и спиралата с лентовия кабел(не съм я разглобявал), но я проверих за прекъсване в няколко положения на палеца и всичко си е ок. За съжаления нямах съпротивление( 3 ома ли се включва или 25 ома), за да проверя дали проблема е в "чувала" на волана.

Много Ви Моля да ми отговорите на по-горният въпрос. Разбира се ако знаете какъв е проблема, ще ви бъда много благодарен да го споделите.

Поздрави.




apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: AIRBAG-A свети

Мнениеот apolon » Нед 03 юни 2012 5:23


Поразбутай кабелите под седалката на шофьора.Ако имаш късмет,може и да се оправи.


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: AIRBAG-A свети

Мнениеот icefire » Нед 03 юни 2012 14:40


При мене имаше същата грешка и се оправи като разкачих буксата под седалката и после пак я закачих. Пробвай и ти, както ти е казал и колегата над мене - може и да се оправи :да:


ognjano
Мнения: 34
Регистриран на: Вто 23 окт 2007 7:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: AIRBAG-A свети

Мнениеот ognjano » Пон 04 юни 2012 17:32


Свалих шофьорската седалка, зачистих по буксите каквото успях, след това я монтирах, включих ВАГ-а изчистих грешката, но веднага пак се появи. След това разбутах кабелите долу и О! Чудо! оправи се.

Реших да зачистя и седалката до шофьора, но след като я монтирах, включих ВАГ-а, но отново ми даде грешка на шофьорската седалка.

Бях чувал, че отдолу под седалката в сервиза директно ги запояват, така и направих, но след 100-ното включване на ВАГ-а грешката си остана.

Не знам вече какво да правя като имам предвид, че по едно време грешката беше зачезнала след разбутването на кабелите, но сега са запоени и пак си има грешка...


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: AIRBAG-A свети

Мнениеот apolon » Пон 04 юни 2012 20:47


Да би мирно седяло-не би чудо видяло :banghead: Що ти трябваше да смъкваш седалки и да запояваш след като се е оправило.Сега пак поразмърдай кабелите и се надявай на ново чудо.Но пак си е въпрос на късмет.И аз веднъж вече си причиних това главоболие като ръчках под седалката с прахосмукачка,и вече си имам обичка на ушето-стелките не се вадят и не се чисти под седалките(докато не се напълни с боклук).Успех!


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: AIRBAG-A свети

Мнениеот van4ooo » Вто 05 юни 2012 14:17


Може някъде да е пречупен кабела-между седалката и облегалката или някъде по пода.Пробвай със съпротивление на буксата ако загасне лампата проблема е някъде по седалката.


ognjano
Мнения: 34
Регистриран на: Вто 23 окт 2007 7:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: AIRBAG-A свети

Мнениеот ognjano » Сря 06 юни 2012 21:52


Съпротивлението последно колко е? 3 или 25 ома?


Потребителски аватар
benzino
Мнения: 1037
Регистриран на: Нед 22 юни 2008 15:42
Автомобил: VW Polo 86c
Двигател: mix
Местоположение: Смолян

Re: AIRBAG-A свети

Мнениеот benzino » Вто 29 дек 2015 16:36


Аз имам същия проблем. На Ваг Ком ми отчита "00588 - Airbag Igniter; Driver Side (N95)
32-10 - Resistance Too High - Intermittent". Наложи се да сваля волана, за да сменя лостчето за мигачите. При свалянето на волана обаче, лентовия кабел се разви. В последствие го навих обратно и след като събрах всичко на мястото си светна лампата за еър бега... Възможно ли е ако се е "набръчкал" лентовия кабел, докато съм слагал волана обратно да създава тази грешка? Поздрави и весели празници!


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: AIRBAG-A свети

Мнениеот van4ooo » Вто 29 дек 2015 22:33


Как се разви нали е в корпус,когато го навива обърна ли внимание как го монтираш-навивки на кабела/положение(обороти) на волана? Давал си на контакт докато е свален волана,кабела е пречупен или разместена/забравена букса това са причините да светне бега.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18720
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: AIRBAG-A свети

Мнениеот hooligans » Вто 29 дек 2015 22:50


Оправи си заглавието според шаблона!!!


Потребителски аватар
benzino
Мнения: 1037
Регистриран на: Нед 22 юни 2008 15:42
Автомобил: VW Polo 86c
Двигател: mix
Местоположение: Смолян

Re: AIRBAG-A свети

Мнениеот benzino » Пет 01 яну 2016 16:39


van4ooo написа:Как се разви нали е в корпус,когато го навива обърна ли внимание как го монтираш-навивки на кабела/положение(обороти) на волана? Давал си на контакт докато е свален волана,кабела е пречупен или разместена/забравена букса това са причините да светне бега.


За много години!
Да, давах на контакт, докато беше свален волана, за да проверя дали е изчезнало досадното щракане. Всички букси са си по местата и закачени. Навивките на лентовия кабел са си както трябва, в правилната посока е навит. Честно казано изобщо не обърнах внимание за оборотите и положението на волана.
При първия ми опит да събера волана затиснах леко лентовия кабел и се усетих, но като свалих обратно волана видях, че кабела е намачкан. Според мен там е проблема...



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта