Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Сря 27 Авг 2014 20:55

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Изображение

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
POST Заглавие: Въпрос за масло Golf abf Публикувано на: Сря 06 Юни 2012 15:40 
Аватар

Местожителство: София.
Автомобил: Golf 3 ABF
Колеги карам GOLF ABF карам го с масло 10w40 VALVOLIN и решиш да сменя маслото та въпросът ми е следния 1во колко литра масло събира двигателя?2ро изпадна ми на изгода масло BMW орегинално пак 10w40 дали е подходящо?и трето препоръчайте ми вие маслото което карате и дали сте доволни от него?и ако е възможно споделете от каде купувате маслото и за колко.и последно ще има ли проблем ако му сипя 15w40?. :beer

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Въпрос за масло Golf abf Публикувано на: Сря 06 Юни 2012 18:10 
Аватар

Местожителство: София
Автомобил: Golf mk3
Двигател: ABF
Първоначално като си купих АБФ-а му сипах ефл 15в40.. беше каран с друга марка, но същия вискозитет.. стар и износен мотор, бла-бла-бла.. минаха няколко месеца, въобще не дочаках пробега и го смених с Мобил1 0в40.. много рядко, ще харчи, чука, тропа.. нямам никакви ядове. Налягане си държи, не го харчи, нямам оплаквания. :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Въпрос за масло Golf abf Публикувано на: Чет 07 Юни 2012 10:32 
Аватар

Местожителство: София.
Автомобил: Golf 3 ABF
kolega kolko maslo mu sipa?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Въпрос за масло Golf abf Публикувано на: Чет 07 Юни 2012 15:27 
Аватар

Местожителство: Стара Загора
Събира около 4/4,2л.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Въпрос за масло Golf abf Публикувано на: Чет 07 Юни 2012 16:40 

Местожителство: Горна Оряховица
мотора сабира 4 литра аз препоръчвам масло 10w40 кастрол/мобил арал/тотал/мотул/лики моли и подобни на тези клас масла :012:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Въпрос за масло Golf abf Публикувано на: Чет 07 Юни 2012 18:50 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Според майстора, при който ходя 10w40 да мзаимон заменяами, та дори иможеш да си доливаш различни. Съответно повечето са подходящи :) Аз последно долях на Дженеръл Мотърс, понеже спряха това, което ползвах 3 години - Манол Молибден. Не виждам разлика. Като решение за момента ГМ е добро.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа