Бял дим от духалките Г4

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Бял дим от духалките Г4

Мнениеот Rabbit_TDI » Пон 25 юни 2012 8:18


icorainbow написа:Вероятно по пътя на логиката, че посоката на тока е от "-" към "+".

Това за посоката няма значение.Аз си го обяснявам с това ,че плюсовете се разклоняват и идват поотделно(с по малък ток),а всички минуси се вързват на едно място по купето.Както каза колегата обаче димът идва от самата духалка ,а не около нея.




Потребителски аватар
GOLFRevolution
Мнения: 98
Регистриран на: Нед 27 юли 2008 18:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Бял дим от духалките Г4

Мнениеот GOLFRevolution » Вто 26 юни 2012 15:22


Днес проверих дренажната система и работи, водата се оттича нормално, но когато спрях компресора ме удари ужасна миризма като на умрели катерички mhihi и мисля да приложа процедурата описана в тази тема:
viewtopic.php?f=5&t=327527&hilit=%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B0+%D0%B34
с което се надявам да премахна миризмата, и появата и на този бял дим от духалката, а омазняването на прозорците ако не се оправи с тази процедура (както и предполагам), мисля да сипя в антифриза препарат за запушване на течове в радиатори и ще стискам палци всичко да се оправи. :bishop

Ако имате препоръки, предложения, отзиви от препарати ще се радвам да ги споделите, ако не мисля да търся тези които е препоръчал колегата.
:beer


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Бял дим от духалките Г4

Мнениеот joker » Вто 26 юни 2012 20:50


GOLFRevolution написа:Днес проверих дренажната система и работи, водата се оттича нормално, но когато спрях компресора ме удари ужасна миризма като на умрели катерички mhihi и мисля да приложа процедурата описана в тази тема:
viewtopic.php?f=5&t=327527&hilit=%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B0+%D0%B34
с което се надявам да премахна миризмата, и появата и на този бял дим от духалката, а омазняването на прозорците ако не се оправи с тази процедура (както и предполагам), мисля да сипя в антифриза препарат за запушване на течове в радиатори и ще стискам палци всичко да се оправи. :bishop

Ако имате препоръки, предложения, отзиви от препарати ще се радвам да ги споделите, ако не мисля да търся тези които е препоръчал колегата.
:beer

Е тогава ще ти започнат такива проблеми,че тези сега ще ти се видят игрива закачка.Най-малкото,което те очаква със сигурност е запушването на радиаторчето на парното!Сам прочети какво те чака после.


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Бял дим от духалките Г4

Мнениеот vandu » Пон 12 юли 2021 18:58


Да повдигна и аз старата темата.
За втори път от централните духалки ми излиза пушек/пара. Става за няколко секунди и спира.


nikmar
Мнения: 347
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Бял дим от духалките Г4

Мнениеот nikmar » Вто 13 юли 2021 9:11


Да не се е балсамирала някоя мишка вътре, нали миришеше... Най-добре е пълна разглобка на въздуховодите, макар че е голям зор...


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Бял дим от духалките Г4

Мнениеот thanis » Вто 13 юли 2021 10:32


Ако мирише, може да е антифриз. Ако няма миризма, сигурно не ползваш климатика правилно. Ако колата е седяла дълго време и набиеш на минимална температура и макс духалки е нормално това.
Ето ти една темичка за този въпрос - https://www.vwvortex.com/threads/white- ... ts.748613/


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Бял дим от духалките Г4

Мнениеот vandu » Вто 13 юли 2021 13:33


Снощи положението се влоши и предното стъкло почна да се запотява без климатик много, особенно като пуснах на топло стана мазало. Днес сутринта я покарах 20 мин. нищо.
Колега от форума ми каза че най-честата причина е вкарване на вода от тръбата за кондез при парното. Днес я гледах правеше локвички от климатика.
Другата е радиатор.
Принципно си имам перманентна загуба на антифриз и преди 3 седмици се прибирах с пътна помощ че замина тройника за газовата и тялото на термостата.
Сега обикалям сервизите около Царево да си намеря щуцер за евентуален байпас на радиатора че утре се прибирам от морето към СФ.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Бял дим от духалките Г4

Мнениеот kris11 » Вто 13 юли 2021 20:39


vandu написа:Снощи положението се влоши и предното стъкло почна да се запотява без климатик много, особенно като пуснах на топло стана мазало. Днес сутринта я покарах 20 мин. нищо.
Колега от форума ми каза че най-честата причина е вкарване на вода от тръбата за кондез при парното. Днес я гледах правеше локвички от климатика.

Честито .Радиаторче парно - смяната е лесна , сало 'лекичко" поразглобяване.
Обаче провери дебелите маркучи за надуване.
Ако са надути - гарнитура. Избива най- слабото звено.След каране и загряване провери за надути/ твърди маркучи .Ако са надути като изстине опипай радиатора дали няма таене , мазно.
Понеже е на години може и той да поддаде/ текне/ Освен това и от лугата долната част на радиатора корозира и е лесен за пробив от налягане.


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Бял дим от духалките Г4

Мнениеот vandu » Сря 14 юли 2021 17:18


Маркучите май не са надути. Не съм виждал надути маркучи (дано и не видя), но при загрял автомобил дебелите успявам да ги стисна, този за изпарителя също. При отворена капачка като ги стисна мехурчета не излизат на загрял двиг., на студен също липсват.
Снощи повторих "упражнението" като в деня когато излезе бял дим и ми се запоти стъклото, нищо. Днес се прибрах от Царево до София и нямаше намаляване на антифриза.
В момента се съмнявам че може да сълзи малко на студен двигател, и както не я бях карал 3 дни да се е събрало повече при радиатора.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 236 госта