Отваряне на стопове за смяна на крушки

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
mkluchov
Мнения: 30
Регистриран на: Сря 12 апр 2006 15:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Отваряне на стопове за смяна на крушки

Мнениеот mkluchov » Чет 21 дек 2006 10:33


Здравейте,
Снощи се опитах да си сменя крушките на габаритите. Този от дясно се отваря за няколко секунд и всичко беше наред.

Проблемът настъпи, когато се опитах да сменя крушката на този от ляво. Натиснах щипките, за да отворя пластмасата, всичко тръгна като по вода, но след няколко милиметра пластмаста заяде и не можех да я извадя. Гледах, гледах къде опира и ми се струваше, че опира в крушката за стопа. Т.е. тя е заяла, ама не мога да си представя как е била вкарана преди, че да заяжда сега. Помислих си, че може и някъде другаде да опира, но не успях да намеря такова място (което не означава, че няма).

Някой има ли идея какво може да съм пропуснал? :)

Мерси много




Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Мнениеот znainainai » Чет 21 дек 2006 14:02


колега нищо не си пропуснал просто някой от предишните собственици на твоя golf е сложил неподходящи крушки. имах същия проблем със една jetta ,решението е просто хващаш платката със крушките дърпаш смело ,обикновенно излизат ако не балона на крушката ще остане вътре, чупиш го и готово.на габаритите се слагат крушки 12v5или10w успех!


Потребителски аватар
mkluchov
Мнения: 30
Регистриран на: Сря 12 апр 2006 15:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот mkluchov » Чет 21 дек 2006 19:55


znainainai написа:колега нищо не си пропуснал просто някой от предишните собственици на твоя golf е сложил неподходящи крушки. имах същия проблем със една jetta ,решението е просто хващаш платката със крушките дърпаш смело ,обикновенно излизат ако не балона на крушката ще остане вътре, чупиш го и готово.на габаритите се слагат крушки 12v5или10w успех!


И аз си го помислих това, но ако ги счупя, ще остана сега без стоп. По-добре да е само без габарит. Утре ще го пробвам по светло.

Благодаря много



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта