Голф3 изхвърля вода от ауспуха

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
lubo_7878
Мнения: 49
Регистриран на: Сря 14 мар 2012 13:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Botevgrad

Голф3 изхвърля вода от ауспуха

Мнениеот lubo_7878 » Пет 21 сеп 2012 20:17


Здравейте колеги,пиша ви за един проблем с голфа ми-преди известно време смених главата на двигателя(той е 1.4 бензин АБД),защото беше пукната.Намерих друга здрава,същата,сложихме я с майстора,и всичко стана ок.Колата си работи добре.Но в последствие забелязах,че изхвъпля доста вода през ауспуха,а самият той вече е ръждясъл от вътре-с една дума не може да изгаря добре газовете.Иначе работи добре,гори нормално бензин и т.н.т.Забелязах обаче,че от гарнитурата на главата тече по малко масло.Направихме изглежда грешка,защото не я шлайфахме.Та искам да попитам дали е от нешлайфаната глава това неизгаряне на газовете или пък да се види центровката,която мисля,че е с предварение,и дали ако се свали и се прешлайфа,ще се оправи,Забравих да кажа,че някяк си и не върви толкова,колкото преди-няма ряз.Пишете ако някой се е сблъсквал с такова нещо или знае по този въпрос.Благодаря предварително




Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф3 изхвърля вода от ауспуха

Мнениеот my heart iS iCe » Пет 21 сеп 2012 20:21


Здравей колега, и моят ГОлф, страда от същите симптоми! От ауспуха (ДупиТУ) яко мята дестилирана вода! Няма лято няма зима, само когато го карам извън града спира, да мята вода, и после в града пак се почва. :012: И моята няма ряз, дали щото е родена Асматик, немога да кажа, но си ме вози да не и е зарек! Та според мен проблем нямаш, поне така си мисля аз :roll:
Ако си охлажда както трябва, не меши антифриза с масло, или обратното!
А за теча за масло, може гарнитурата да си е отишла! Сменя се и няма да сълзи!


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Голф3 изхвърля вода от ауспуха

Мнениеот radotom » Пет 21 сеп 2012 20:54


Да сложиш нешлайфана глава е равносилно на това да хвърлиш една гарнитурка в кошчето и да проспиш 2-3 дена (времето за работа)
Глава задължително се шлайфа!!!
Пък дори да е само контролно!

Повишения вододобив може да се дължи и от каране на газ, ама то зависи колко е повишен ;)


lubo_7878
Мнения: 49
Регистриран на: Сря 14 мар 2012 13:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Botevgrad

Re: Голф3 изхвърля вода от ауспуха

Мнениеот lubo_7878 » Пет 21 сеп 2012 20:59


Колата няма газ,не меша антифриза и маслото,всичко е добре,не загрява


Потребителски аватар
vovo6808
Мнения: 344
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 21:11
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател: ABS 1992
Местоположение: РУСЕ

Re: Голф3 изхвърля вода от ауспуха

Мнениеот vovo6808 » Пет 21 сеп 2012 21:09


radotom написа:Да сложиш нешлайфана глава е равносилно на това да хвърлиш една гарнитурка в кошчето и да проспиш 2-3 дена (времето за работа)
Глава задължително се шлайфа!!!
Пък дори да е само контролно!

Повишения вододобив може да се дължи и от каране на газ, ама то зависи колко е повишен ;)

Всичко е на късмет колега аз вече 3 години карам след смяна на издухана гарнитура без да съм шлаифал главата.


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Голф3 изхвърля вода от ауспуха

Мнениеот predat0r » Пет 21 сеп 2012 21:13


И моята отзад хвърляше вода по-малко и губише антифриз.. Виках си че е от газта... И неочаквано гарнитурата се съсипа.... Общо ми легна с труда и смяна на маслото 246лв... :beer Но доста неща се смениха по мотора... Ако някой прояви интерес ще кача снимки от работната карта


Потребителски аватар
misho_kr
Мнения: 177
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Голф3 изхвърля вода от ауспуха

Мнениеот misho_kr » Пет 21 сеп 2012 21:18


ми аре де дай некоя снимка


Потребителски аватар
daniel golf 3
Мнения: 130
Регистриран на: Вто 09 мар 2010 10:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kostinbrod

Re: Голф3 изхвърля вода от ауспуха

Мнениеот daniel golf 3 » Пет 21 сеп 2012 21:22


На братовчед ми беше по същия начин.направо течеше вода от ауспуха.двигателя му е 1,4 абд.какво ли не прави докато не откри изгорял нагнетателен клапан.смени го и теча от ауспуха спря...също така на празен ход двигателя му работеше като на 3 цилиндъра,а на високи обороти се оправяше и си имаше перфектна мощност.така че ако освен конденза имаш и нестабилен празен ход и ти работи като на 3 цилиндъра сиг и при теб е клапан ...успех колега :beer


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Голф3 изхвърля вода от ауспуха

Мнениеот predat0r » Пет 21 сеп 2012 21:30


misho_kr написа:ми аре де дай некоя снимка

Работната карта е от 13.05.2012г...
Прикачени файлове
SAM_0958.JPG
SAM_0959.JPG


Потребителски аватар
kabura_m
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 19:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф3 изхвърля вода от ауспуха

Мнениеот kabura_m » Пет 21 сеп 2012 23:01


daniel golf 3 написа:На братовчед ми беше по същия начин.направо течеше вода от ауспуха.двигателя му е 1,4 абд.какво ли не прави докато не откри изгорял нагнетателен клапан.смени го и теча от ауспуха спря...също така на празен ход двигателя му работеше като на 3 цилиндъра,а на високи обороти се оправяше и си имаше перфектна мощност.така че ако освен конденза имаш и нестабилен празен ход и ти работи като на 3 цилиндъра сиг и при теб е клапан ...успех колега :beer


Същият проблем отстраних през Февруари 2012. Моторът отново 1.4 ABD. Поведението, такова каквото колегата го описва. На снимката по-долу се вижда всичко. На мен обаче всичко ми излезе 320лв.
Прикачени файлове
09022012(004)_02.jpg
доста кривичък си беше, още го пазя :D


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Голф3 изхвърля вода от ауспуха

Мнениеот predat0r » Пет 21 сеп 2012 23:19


Аз да подчертая че при мен става дума за 1.8ABS :beer


Потребителски аватар
undisput
Мнения: 73
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 8:41
Автомобил: VW Golf 1.6 GL
Двигател: PN 1991
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Re: Голф3 изхвърля вода от ауспуха

Мнениеот undisput » Вто 25 сеп 2012 10:54


за да ти няма ряз провери си центровката
ако ти фърля масло от гарнитурата на главата- шлайфай я и нова гарнитура при смяна на гарнитура главата задължително се шлайфа + тва и разхода на гориво ще ти падне,
:012: всеки двигател си има определен начин на центровка, просто спазвай мярките да са ти както трябва, има тема по въпроса с центровките :търсачкаа
относно конденза, е ми ако не ти изхвърля от охлаждащата течност, значи зимаш една бургия 0.5 и правиш една дупка на гарнето и няма да ти хвърля вода или много вероятно със бензина да си купуваш и водичка в него!


Потребителски аватар
misho_kr
Мнения: 177
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Голф3 изхвърля вода от ауспуха

Мнениеот misho_kr » Пет 02 ное 2012 21:02


Колеги забелязах че и моя голф изхвърля вода от аспуха,но пък антифриза немърда(не доливам).Некви идей?


Потребителски аватар
x15
Мнения: 718
Регистриран на: Сря 06 авг 2008 3:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф3 изхвърля вода от ауспуха

Мнениеот x15 » Съб 03 ное 2012 13:00


daniel golf 3 написа:На братовчед ми беше по същия начин.направо течеше вода от ауспуха.двигателя му е 1,4 абд.какво ли не прави докато не откри изгорял нагнетателен клапан.смени го и теча от ауспуха спря...също така на празен ход двигателя му работеше като на 3 цилиндъра,а на високи обороти се оправяше и си имаше перфектна мощност.така че ако освен конденза имаш и нестабилен празен ход и ти работи като на 3 цилиндъра сиг и при теб е клапан ...успех колега :beer


Къде се намира този нагнетателен клапан?


Потребителски аватар
daniel golf 3
Мнения: 130
Регистриран на: Вто 09 мар 2010 10:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kostinbrod

Re: Голф3 изхвърля вода от ауспуха

Мнениеот daniel golf 3 » Съб 03 ное 2012 20:20


нагнетателния клапан на един от цилиндрите колега,само че незнам точно на кой цилиндър беше :beer



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 206 госта