Golf MK2 1.8 RV Термостата не отваря?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
javor_bg
Мнения: 722
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Термостата не отваря? MK2 1.8 RV

Мнениеот javor_bg » Вто 20 авг 2013 16:19


Ами на 3 цилиндъра като запали претрисва и работи неравномерно.

Трябва да си сигурен, че с манометъра системата е много добре херметизирана.




Петър Христов
Мнения: 181
Регистриран на: Нед 13 яну 2013 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Термостата не отваря? MK2 1.8 RV

Мнениеот Петър Христов » Вто 20 авг 2013 19:19


Ако не губи вода(антифриз)не е проблем ниското налягане,проблем е ако няма хич че антифриза без налягане завира към 90гр.Между 0.2 и 1 бар е съвсем нормално,тези 1.2 1.5 бара е налягането при което ще отвори аварийния клапан.Беше ли почнала да пуска вентилатора като отчете 0.4 ?Ако манометъра не е тежък,и е добре стегнат може да го оставиш и да покараш един ден с него,за да го поглеждаш като спреш (когато ти се виждат твърди маркучите).Като извади термостата,погледна ли отвора към малкия кръг(над термостата),понякога се износва накриво и термостата не затваря добре малкия кръг.Ако е така ще трябва да смениш тялото на водната помпа.Турбината на помпата също се вижда през отвора на термостата,макар и трудно и може да се опипа дали е превъртяла оста и дали има язви по лопатките.


Потребителски аватар
x15
Мнения: 718
Регистриран на: Сря 06 авг 2008 3:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Термостата не отваря? MK2 1.8 RV

Мнениеот x15 » Вто 20 авг 2013 20:55


На светофарите си тресе, смених му единият от тампоните но няма съществено подобрение.
Иначе като извадиш коя да е от свещите и оборотите падат.

Сега си взех на заем един профисионален манометър който се завива на мястото на капачката, и след малко като поистине двигателя ще меря и с него.

Вентилатора се включва на 0,42 а изключва на 0,28 бара (6 и 4 паунда на снимката по-горе)

С новият манометър може да се пробвам да карам 1 ден?
Интересното е че като слагах тройника изпуснах маркуча и малко от антифриза изтече, сега е един пръст под чертата за минимум и като че ли температурата е по-добре ?

В дупката на термостата не съм гледал, но като взема да го поставям термостата обратно ще погледна.

Забравих да спомена че имам възможност да взема на заем доста видове Про инструменти, ако има някакъв инструмент който да ми помогне да си диагностицирам проблема.....


Петър Христов
Мнения: 181
Регистриран на: Нед 13 яну 2013 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Термостата не отваря? MK2 1.8 RV

Мнениеот Петър Христов » Вто 20 авг 2013 21:42


Датчика за температурата е височко,да не е вече над нивото на антифриза?
Мери ли температурата с друг термометър?Дори и през маркучите грешката не е голяма,да не излезе проблема в уреда на таблото,да показва една идея повече.
С новия или стария манометър,ако няма опасност да изпадне и направи беля може да покараш за да може да го погледнеш когато температурата и твърдостта на маркучите не ти харесват.Според мен нямаш проблем с налягането на охл.система.


Потребителски аватар
x15
Мнения: 718
Регистриран на: Сря 06 авг 2008 3:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Термостата не отваря? MK2 1.8 RV

Мнениеот x15 » Вто 20 авг 2013 21:52


Датчика за температурата като го гледам е по-ниско от рашерителното казанче, така че не би трябвало да е на сухо?
Температурата не съм я мерил още, някъде съм си запилял термодвойката на мултицета.


Потребителски аватар
javor_bg
Мнения: 722
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Термостата не отваря? MK2 1.8 RV

Мнениеот javor_bg » Сря 21 авг 2013 20:45


Може да пробваш и с инфрачервен термометър. Имат го в някои сервизи.


Потребителски аватар
x15
Мнения: 718
Регистриран на: Сря 06 авг 2008 3:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Термостата не отваря? MK2 1.8 RV

Мнениеот x15 » Сря 21 авг 2013 23:24


И с вторият манометър показва около 0.5 бара (кг. на квадратен см.)
Интересното е че на другата ми кола почти няма налягане :dontknow това признак ли е на нещо? (не е прегрявала до сега)

На джетата за сега стрелката на таблото ходи между средата на скалата до №1 на снимката което според мен не е зле, въпросът е че понякога ходи до №2 на снимката? :dontknow

http://media.snimka.bg/s1/2534/031311955-big.jpg
Изображение


superkosta
Мнения: 24
Регистриран на: Нед 26 май 2013 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Термостата не отваря? MK2 1.8 RV

Мнениеот superkosta » Нед 24 авг 2014 9:59


А перката на радиатора
включва ли ни се?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 90 госта