Golf MK2 1.8 RV Термостата не отваря?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: Термостата не отваря? MK2 1.8 RV

Мнениеот L&R » Вто 06 авг 2013 14:48


За какви градуси иде реч при загряването, защото показателя на МК2 е символичен.




Потребителски аватар
x15
Мнения: 718
Регистриран на: Сря 06 авг 2008 3:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Термостата не отваря? MK2 1.8 RV

Мнениеот x15 » Вто 06 авг 2013 16:02


Ами обикновено стрелката е по-средата, а като прегрее отива на три-четвърти. Иначе мисля надува и маркучите.


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: Термостата не отваря? MK2 1.8 RV

Мнениеот L&R » Вто 06 авг 2013 18:58


Имал съм няколко двойки и при всички 90 градуса беше на различно място на белия сектор, не е зле да измериш с уред все пак.


Потребителски аватар
x15
Мнения: 718
Регистриран на: Сря 06 авг 2008 3:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Термостата не отваря? MK2 1.8 RV

Мнениеот x15 » Пет 16 авг 2013 2:15


След като си оправих запалването:
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=391217

Да се върнем на прегряването.
Днес попаднах в задръстване и стрелката заплашително наближи края на скалата... :scare3
Гледах и вентилатора, като че ли върти само на първа скорост?
Въпросът е термо сензора за втора скорост ли е сдал багажа или антифриза не циркулира?

Как се проверява температурата на антифриза със термометър при загрял двигател?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Термостата не отваря? MK2 1.8 RV

Мнениеот Iezekil » Пет 16 авг 2013 5:50


Отварял съм казанчето но не помня дали работеше колата или беше угасена,та в казанчето мериш.Или пък го опираш до маркуча към радиатора.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Термостата не отваря? MK2 1.8 RV

Мнениеот stefan4o » Пет 16 авг 2013 6:35


x15 написа:
Как се проверява температурата на антифриза със термометър при загрял двигател?

Колега, чисто приятелски те съветвам да откараш колата в сервиз. То стана сигурно половин година вече я караш с тоя проблем и не можеш да се справиш сам с решаването му. Не е за всеки тая работа, в което няма лошо. Специалистите и те деца хранят...


Потребителски аватар
x15
Мнения: 718
Регистриран на: Сря 06 авг 2008 3:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Термостата не отваря? MK2 1.8 RV

Мнениеот x15 » Пет 16 авг 2013 13:14


stefan4o написа:
x15 написа:
Как се проверява температурата на антифриза със термометър при загрял двигател?

Колега, чисто приятелски те съветвам да откараш колата в сервиз. То стана сигурно половин година вече я караш с тоя проблем и не можеш да се справиш сам с решаването му. Не е за всеки тая работа, в което няма лошо. Специалистите и те деца хранят...


:smile Принципно си прав, само че тази кола има толкова много неща да и се оправят, че с парите дето ще ги оставя при майстора мога да си купя друга, къде-къде по-нова :mhihi Като почнах да я оправям тази джета не бях отварял капак на двигателя, като и довърша с ремонтите сигурно ще съм станал половин специалист :gruebel
Пък и имам друга кола за по-далечен път, с тази само бръмча до работа (когато работи) :biggrin

Ако решиш да се включиш със съвет ще съм благодарен.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Термостата не отваря? MK2 1.8 RV

Мнениеот stefan4o » Пет 16 авг 2013 14:25


Исках да ти намекна, че само със съвети и предположения не стават нещата по форумите. В смисъл иска си да се види от човек, който му е това професията явно. Един индивид, чието име няма да споменавам имаше същия проблем с колата си като теб, явно не може да го разреши сам дори с помощта на форума и накрая почна да вади теории, че тия двигатели си били така - греели си. А по една случайност карах доскоро същия мотор и помен от греене нямаше - стрелката си ковеше средата на скалата. Сега се надявам схвана какво ти намеквам. Без лоши чувства съм към теб.
В заключение искам да ти кажа, че с помощта на форума съм успявал да разреша не един и два проблема по колата си (нали не мислиш, че моята не се чупи?).


Потребителски аватар
javor_bg
Мнения: 722
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Термостата не отваря? MK2 1.8 RV

Мнениеот javor_bg » Пет 16 авг 2013 22:25


Искам да питам автора на темата някои неща. Колата по магистрала като се кара или ако се кара със скорости над 70 км/ч загрява ли ? Парно има ли колата добре да духа горещо ? Маркучите на антифриза надува ли ги ? Промиване на охладителната система правено ли е скоро ?


Потребителски аватар
x15
Мнения: 718
Регистриран на: Сря 06 авг 2008 3:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Термостата не отваря? MK2 1.8 RV

Мнениеот x15 » Съб 17 авг 2013 3:20


javor_bg написа:Искам да питам автора на темата някои неща. Колата по магистрала като се кара или ако се кара със скорости над 70 км/ч загрява ли ? Парно има ли колата добре да духа горещо ? Маркучите на антифриза надува ли ги ? Промиване на охладителната система правено ли е скоро ?


Колата на магистрала не загрява. Парното зимата е доста слабо и загрява бавно. Маркучите мисля че надуват. Системата е промивана преди 2 години когато сменях радиатор и парно.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Термостата не отваря? MK2 1.8 RV

Мнениеот Iezekil » Съб 17 авг 2013 8:53


На-вероятно всичко ти е наред,просто показанията са грешни.Теста с термометъра да напомня е предии всичко останало.Парно няма,понеже новото радиаторче е менте.Ако обаче и големия радиатор е менте,работата пак опира до сверка с термометъра преди по-нататъшни предсказания...Колата прегрее ли ще хвърли водата,лампата ще светне също така,преди това на 110гр.ще тръгне втора степен...


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Термостата не отваря? MK2 1.8 RV

Мнениеот ktamen » Съб 17 авг 2013 9:24


x15 написа:набедих новият си термостат и го махнах.

Термостата управлява водния поток и в двата кръга, като се махне трябва да се запуши малкия кръг за да минава всичката вода през радиатора, ако не се запуши е нормално да прегрява колата в задръстване защото половината вода се върти само в двигателя без да минава през радиатора.
Преди да се монтира нов термостата задължително се проверява в тенджера с вода на котлона и термометър :exclaim :exclaim :exclaim


Потребителски аватар
x15
Мнения: 718
Регистриран на: Сря 06 авг 2008 3:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Термостата не отваря? MK2 1.8 RV

Мнениеот x15 » Съб 17 авг 2013 13:12


Това за термостата не го знаех. Иначе 2 термостата смених ама с моят късмет сигурно и 2та са били дефектни :banghead
Иначе ги варих в тенжерата, отварят маааалко преди да заври водата, което един господ знае колко градуса е?
Температурата на водата може ли да се премери с термо двойка? От къде се намира термометър който мери до 100 градуса?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Термостата не отваря? MK2 1.8 RV

Мнениеот stefan4o » Съб 17 авг 2013 17:15


Ако приемем, че перката с двете й степени и датчикът на радиатора са изправни, а си тествал без резултат с махнат термостат, можем да допуснем, че лопатките на оста на водната помпа може да са поизчезнали малко и да не може да осигури нормалната циркулация на антифриза сред мотор, маркучи и радиатор.
Все пак чува ли се перката, когато стрелката отиде на предпоследното деление на скалата?


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Термостата не отваря? MK2 1.8 RV

Мнениеот ktamen » Съб 17 авг 2013 21:54


Написах в Гугъл термометър до 100 и ми излезе това - https://www.google.bg/#bav=on.2,or.r_qf.&fp=770195ecf6fcdda6&q=%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%80+%D0%B4%D0%BE+100
В никакъв случай не са нещо дефицитно или скъпо, моя струва 8лв. Купих го от магазин за ремонт и поддръжка на климатици, но подобни има и в обикновени железарии или Практикер, Бриколаж, Баухаус и пр.
Термостата освен да отваря големия кръг, същевременно и затваря малкия. На практика повечето време и двата кръга са частично отворени и малка промяна на температурата предизвиква по-голямо отваряне на единия и притваряне на другия. Колелцето, което съм обградил на снимката затваря малкия кръг, ако ще караш без термостат трябва да запушиш по някакъв начин отвора на малкия кръг иначе спокойно може да прегрееш двигателя защото повечето вода не стига до радиатора, а се върти само между блока и главата на двигателя.Едно време пробвах 5 термостата за ладата и нито един не ставаше. За голф само веднъж съм купувал и излезе читав. Ако има откъде да вземеш втора употреба пробвай смело, термостата не е кисело мляко да се развали от времето, този, с който съм в момента е произведен преди 1989г и е перфектен.
Най-добре си намери читав термостат :exclaim
Прикачени файлове
images.jpeg
images.jpeg (9.33 KиБ) Видяна 1035 пъти
images.jpeg
images.jpeg (11.79 KиБ) Видяна 1035 пъти



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 258 госта