Golf MK3 1.9TDI Ремонт(профилактика)на скоростен лост с жилa

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
MrJackson
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 18:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Golf MK3 1.9TDI Ремонт(профилактика)на скоростен лост с жилa

Мнениеот MrJackson » Съб 27 окт 2012 20:48


Колеги реших и аз да съм полезен на VW обществото и да направя тема за ремонт на скоростен лост с жила :cool . Колата е голф 3 1.9 тди 1z и моите скорости са с жила. С жила съм забелязал, че са дизеловите 3ки както и ABF. На 4ка отпред при двигателя може да е различно, но вътре самия механизъм като отворих изглежда почти на 100% същия, така, че би трябвало темата да е полезна за всички които имат проблеми със скоростния лост с жила. Видях, че има много теми за ремонт на другия модел с щангите и износената ябълка, но за жила не намерих тема.
Понеже не обичам нещо по колата ми да не работи и аз да я карам така, когато се появи луфт в скоростния ми лост започнах да се нервя и исках да го оправя. Като я купих преди 2години и половина скоростите влизаха много добре, като изключим, че леко хъркаха първа и задна, но им хванах чалъма да не хъркат. От миналата зима започнаха по- трудно да влизат, но си мислех че е от студа. Да ама като се затопли пак така и нещо лоста взе да се клати наляво надясно много свободно като на москвич :mhihi . Махнах пластмасата която е с маншона около лоста и видях следната картинка
01 (3).jpg
Отворих на един пасат b4 да видя как е при него и установих, че пружината която връща и държи лоста на свободна при мен е счупена. Та така се реших да започна едно хубаво разглaбяне заради нея. Стига празни приказки започвам със снимковия материал той говори достатъчно. Ако някой не е махал никога средната конзола ето как става това махате задния пепелник и виждате 2 винтчета които на снимката са развити
01.jpg
Добре е да извадите седалките, защото без тях е по- лесно. След като махнете задната част следват тези пластмасови гайки с камък 10
02.jpg
02 (4).jpg
на повечето снимки гайките и винтовете са развити, защото един път разглобих всичко, за да знам какво точно да поръчам понеже не се вижда всичко особено, когато не знаеш механизма. Топката на 3ката е на винт и след като се развие се маха заедно с пластмасата и маншона. След това има 2 винтчета отляво и отдясно на тунела
05.jpg
Понеже не ми дава да качвам повече снимки ще продължа на ново мнение

Последна промяна от MrJackson на Сря 14 май 2014 20:56, променено общо 7 пъти.




Потребителски аватар
MrJackson
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 18:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Ремонт (профилактика) на скоростен лост

Мнениеот MrJackson » Съб 27 окт 2012 21:02


04.jpg
След като махнете и тази част от конзолата вече имате достъп до всички болтове и доста повече място за работа.
02 (2).jpg
За по- лесно може да охлабите болтовете с номер 1 и после номер 2. След това болта от следващата снимка може да го развиете изцяло.
02 (3).jpg
Тук е момента да отбележа, че е добре да имате канал и помощник, защото в противен случай би ви било много по- трудно и бавно. Сега вече се местите отдолу и продължавате с една гадна работа, а именно сваляне на генерацията и предпазните ламарини над нея.
06.jpg
07.jpg
Махат се тези гредички под генерацията за по лесно сваляне, защото тръбите трудно се делят една от друга. Болтовете на скобите на генерацията при мен бяха с камък 17 а тези на гредичките с камък 13

Последна промяна от MrJackson на Нед 28 окт 2012 0:50, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
MrJackson
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 18:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Ремонт (профилактика) на скоростен лост

Мнениеот MrJackson » Съб 27 окт 2012 21:17


След меката връзка има 3 болта които стягат продължението на тръбите с тези номера
08.jpg
Моя катализатор съм го махнал, затова ми е така свободно след меката връзка. Внимавайте, като махате последния болт, защото има един пръстен за уплътняване да не ви падне на главата :lol:
09.jpg
Мисля, че излишно да казвам, че трябва да правите това на изстинала кола, защото иначе ще се изгорите. Следват гадните винтове, които държат ламарините. Тук е малко зор, но не е толкова гадно в сравнение със следващите неща
10.jpg
След като ламарините са долу вече виждате кутията в която е механизма с жилата. Те са стегнати с 2 болта пак камък 13
11.jpg
обаче се развиват като смъкнете кутията. Сега горе в колата може да развиете болта 2
12 (2).jpg


Потребителски аватар
MrJackson
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 18:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Ремонт (профилактика) на скоростен лост

Мнениеот MrJackson » Съб 27 окт 2012 21:31


Сега пак слизате долу и развивате другите 2 болта които държат кутията
DSC08284.jpg
Може да сте забелязали разликата в снимките, но това е пак заради 2те отделни разглабяния. Като видях, че няма никакво предпазно покритие над ламарините реших да намажа с грунд и body 930. Като ги развиете може да свалите вече кутията и сега да развиете онези болтове на жилата
DSC08282.jpg
Едно от местата на които може да ви е нужен помощник е именно тук. Аз се гърчих сам затова го казвам :mhihi . След това трябва да отворите ламарината която е на дъното на кутията. Тя е стегната по ръбовете и трябва да я изправите и отлепите което е гадно за сам човек
DSC08292.jpg
Тук ще си изберете как ви е по- лесно, защото едното жило може да се разкачи преди да се отвори кутията (то се вижда от дупката като я поогледате отвътре. Аз не знаех първия път като я отварях как става и го отщипах преди да я отворя. Ако направите и вие така щипката пада в кутията и трябва да внимавате като я отваряте да не я загубите. Намерих също и счупеното парче от пружината ми
12092012031.jpg
12092012032.jpg

Последна промяна от MrJackson на Сря 14 май 2014 21:31, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
MrJackson
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 18:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Ремонт (профилактика) на скоростен лост

Мнениеот MrJackson » Съб 27 окт 2012 21:42


Като отворите кутията виждате и втората щипка която държи другото жило
19.jpg
Ето как изглеждаше лоста отвътре с оригиналната смазка
20 (3).jpg
Оставяте жилата да висят вземате останалото и се качвате на работната площадка за основната част от заниманието
20.jpg
Ето го моето място само бирата липсва ама трябваше постоянно да снимам и нямаше време mhihi
21 (2).jpg
Тези гайки имат гумички под тях и ги завих където бяха за да не загубя нещо
21.jpg


Потребителски аватар
MrJackson
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 18:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Ремонт (профилактика) на скоростен лост

Мнениеот MrJackson » Съб 27 окт 2012 21:45


Едно от бавните неща е да се махне стария дунапрен който уплътнява или по скоро е уплътнявал. Това с дунапрена някой може и да го прескочи, защото си е скъп а не е кой знае колко важен, но всеки си преценява, така и така всичко е долу е по- добре да се смени. Ако изберете този вариант следва яко търкане с коресилина
22.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg
26.jpg


Потребителски аватар
MrJackson
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 18:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Ремонт (профилактика) на скоростен лост

Мнениеот MrJackson » Съб 27 окт 2012 21:56


28.jpg
След това си поиграх малко докато разуча начина на действие кое какво мести, защото ми беше интересно как е помислено за всичко, особено задната как влиза
29.jpg
Така е първа
29 (2).jpg
Като се натисне лоста надолу и се включи задна отива тук
29 (3).jpg
Това е много важна гумичка която уплътнява при местене наляво и надясно, а ето на какво приличаше
30.jpg

Последна промяна от MrJackson на Сря 14 май 2014 21:32, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
MrJackson
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 18:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Ремонт (профилактика) на скоростен лост

Мнениеот MrJackson » Съб 27 окт 2012 22:06


Започнах с пластмасата която уплътнява самия лост който движи едното жило. Има една пластинка която го държи и се маха изключително лесно- леко се надига с отвертката и се издърпва
35.jpg
Самата пластмаса също се маха лесно отдолу има 2 чопчета стискат се и излиза
36.jpg
Ето новата
37.jpg
Има чоп и няма как да се сложи на обратно
38.jpg
Много се чудих с какво да смажа след смяната на всичко и заложих на обикновена грес, защото старата смазка ми приличаше на някаква грес. Мислех за WD-40 ама си се струва, че бързо ще му мине ефекта и ще се изпари от жегата. Ето новата пластмаса сложена и смазана
39.jpg

Последна промяна от MrJackson на Нед 28 окт 2012 0:55, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
MrJackson
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 18:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Ремонт (профилактика) на скоростен лост

Мнениеот MrJackson » Съб 27 окт 2012 22:22


След това преминаваме към една от гадните операции (а изглеждаше толкова лесна) Онази кръглата гумичка
40.jpg
Разликата е повече от видима :lol: Да обаче точно това прави задачата трудна, защото е нова и стегната и не влиза на ябълката, а се сгъва и така стои. Още повече, че като се смаже за да влезе почва да се хлъзга става тест за нерви :banghead Но все пак не е невъзможно трябва малко да се помисли и става. Аз успях така
41 (2).jpg
Разполагах с такива криви тънки клещи и ми свършиха идеална работа. Разтворих гумичката и леко леко я нанизах и от няколко опита си влезе на мястото. Тази и другата снимка са по-размазани, защото от много напъване започнаха да ми треперят ръцете. Тук вече е на място, но понеже е прозрачна и не се вижда много
41.jpg
Следва самия лост, тук пак има от онази лесната пластинка
42.jpg
Като се извади се сменят 2те пластмаси, които уплътняват пак за наляво- надясно. Това е едната
43.jpg
Нищо особено отново гледате как е била старата и така слагате новата после ще се смазва.

Последна промяна от MrJackson на Сря 14 май 2014 21:35, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
MrJackson
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 18:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Ремонт (профилактика) на скоростен лост

Мнениеот MrJackson » Съб 27 окт 2012 22:29


Стигнах най- накрая до моята проблемна пружина. Вижда се къде се натиска на това гуменото и се разглабя.
DSC08346.jpg
Това е един от елементите който може би е ненужен за купуване (при мен е износен, но това е защото пружината беше счупена и го е търкала там)
DSC08348.jpg
Това е важно, защото се търка при движение наляво- надясно
DSC08351.jpg
Ето я и самата пружина :applaud5
DSC08352.jpg
Ето ги сглобени
DSC08353.jpg

Последна промяна от MrJackson на Сря 14 май 2014 21:50, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
MrJackson
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 18:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Ремонт (профилактика) на скоростен лост

Мнениеот MrJackson » Съб 27 окт 2012 22:41


Сега към самия лост. Това размазаното е гумичката която обира удара след като лоста се върне като се изключи задната
49.jpg
Тук е може би най- гадната част от всичко да се разглоби самия лост за да се смени тази гумичка и пластмасата на лоста
50 (2).jpg
Докато стигна до тук останах без нокти и нерви наредих цялата рода на инженерите които са го измислили така (без да са виновни естествено :mhihi ) Виждате как има жлеб в който стои пластината която държи пружината свита. Естествено като има пружина трябва да се очакват трудности и те не са малко. Много е пипкаво това нещо, трябва да се свие пружината заедно с пластмасата над нея и тогава пластината леко слиза и може да се издърпа. Естествено се сещате как става това, малко да не е свита и не ще и не ще шибаната пластинка да слезе малко надолу за да се извади :banghead:
51.jpg
Ето така трябва да стане, но като е отгоре пластината има едно ръбче което пречи да се хване само пластмасата с пружината и да се смъкне надолу
61.jpg
Обикновено така става леко накриво и не ще и не ще
61 (2).jpg

Последна промяна от MrJackson на Сря 14 май 2014 21:53, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
MrJackson
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 18:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Ремонт (профилактика) на скоростен лост

Мнениеот MrJackson » Съб 27 окт 2012 23:00


Това е старата и новата гумичка буфер
52.jpg
Тя просто се нанизва под всичко. След това се сменя пластмасата която се търка като се включва на 5та
53.jpg
Тук останах малко изненадан, разочарован и ядосан. Това толкова лесно нещо след онази пружинка ми загуби няколко часа търкане и напасване, защото пластмасата беше различна. За да избегнете това гледайте добре номера с който поръчвате- ето за какво иде реч
54.jpg
Виждате ли горе разликата :( Номера на оригиналната пластмаса е VAG 357 711 055 C, а този който аз бях поръчал е с номер VAG 357 711 055 D Естествено не забелязах това, защото колата беше сглобена докато чаках 1 седмица частите от Германия и като дойде пластмасата нямаше как да я сравня с моята. Но моята грешка ще послужи за урок на някого и няма да се обърка ако реши да я смени.
Ето оригиналната
57.jpg

Ето новата
58.jpg


Потребителски аватар
MrJackson
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 18:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Ремонт (профилактика) на скоростен лост

Мнениеот MrJackson » Съб 27 окт 2012 23:15


Това ми изглеждаше излишно като го поръчвах, но добре, че го поръчах с него успях да си преработя пластмасата за да стане като оригиналната
DSC08262.jpg
56.jpg
Важно е да се сложат двете пластмаси на равна повърхност и това залепеното да стане високо колкото съседното от другата пластмаса, защото те играят роля при включване на задна. Ако е по високо лоста не може да слезе достатъчно надолу и да се качи върху ръба където влиза, защото опира прекалено рано. Не знам дали добре го обясних, но трябва да видите точно как се движи и веднага ще ви стане ясно- като се свие пружинката пластмасата която е над нея опира с тази пластмаса. Ако са по- малки лоста ще потъва много надолу като натискате за задна, а ако е много нагоре както щеше да стане ако не го бях забелязъл няма да може да потъне достатъчно и да влезе задна. Както и да е ако поръчате с верния номер няма да имате тези проблеми eusa Ето как трябва да се сглобят
59.jpg
И вече сме към края на основната част остава да се залепят новите дунапрени и да се гресират всички контактни повърхности
64.jpg
От бързане не се мина без да осера новия дунапрен. Много лесно залепва и няма отлепяне, защото се къса, така че внимавайте ако го сменяте :banghead
63.jpg

Последна промяна от MrJackson на Сря 14 май 2014 21:56, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
MrJackson
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 18:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Ремонт (профилактика) на скоростен лост

Мнениеот MrJackson » Съб 27 окт 2012 23:28


Да има :lol:
62.jpg
За по- лесно може да сглобите докато е на земята. Важно е да се сложи първо болта с номер 1(тук имам предвид да се сложи самия прът по който се движи лоста, не болта който го стяга) и тогава да се сложат другите с номер 2 защото иначе опират и не влиза
65 (2).jpg
След това слизате пак долу и всичко на обратно
65.jpg
Сега вече е много по- лесно като сте го махнали веднъж. Доста по ясно е кое след кое следва. Жилата се пъхат по места и се закачат със скобите
66.jpg
Прикачени файлове
67.jpg


Потребителски аватар
MrJackson
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 18:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Ремонт (профилактика) на скоростен лост

Мнениеот MrJackson » Съб 27 окт 2012 23:47


Гресирате за последно където сте изтрили без да искате, слагате ламарината отдолу и я стискате по краищата както е била. Много е важно да стегнете болтовете които държат жилата сега, защото после не се стигат като се вдигне кутията
69.jpg
Прихващате долните болтове и се качвате да завиете първо горния, защото той прибира повече. Равномерно горния и долните докато не се стегне достатъчно
70 (2).jpg
70.jpg
След това вече може да пробвате скоростите, защото те са готови. Моите не се бяха разбутали и нямаше нужда от реглаж, но иначе се прави отпред при скоростната кутия. Развива се металната противотежест, защото пречи и се развиват другите гайки и се пробва докато не стане. При мен бяха на средно положение и двете. То се усеща ама пак си е пипкаво защото ако се мръдне малко повече влиза 1ва вместо задна и не се усеща докато не е запалена колата и не се пробва
DSC08273.jpg
Ама все пак е по лесно отколкото при лостовата система, защото гледах там как се прави и е още по изнервящо. Като се уверите, че скоростите ви са добре остава да върнете другите неща
71.jpg

Последна промяна от MrJackson на Нед 28 окт 2012 1:02, променено общо 1 път.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 98 госта