Re: Голф3 проблемно палене!! - РЕШЕН ИЛИ НЕ ?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
deadshark
Мнения: 289
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф3 проблемно палене!! - РЕШЕН ИЛИ НЕ ?

Мнениеот deadshark » Нед 18 ное 2012 17:57


Здравейте, от известно време колата започна да ми прави проблеми (от както почнаха валежите).
А именно когато мина през локва колата гасне и ако е загряла успявам да я запаля! Смених дистрибуторната капачка и пак пробвах нарочно да минавам през локви и пак угасна обаче колата не беше загряла и въртях няколко пъти и явно се задави, дръпнаха ме и запалих на бензин на газ не искаше! Прегледах кабелите на тъмно за искри, но не видях, увих бобината в найлоново пликче и на следващия ден пак я пробвах през локвите но пак угасна... Посъветваха ме да махна найлона (ако бобината била пукната някъде, този найлон нямало да ме спаси от конденза...) махнах го аз, смених централния кабел (този от бобината към дистрибуторната капачка) и пак на тъмно проба - няма искри никъде... На светло огледах бобината за пукнатини - нищо... Снощи я пробвах на място пали от раз, изчаках я да загрее малко и почнах да пръскам по кабелите, по капачката с пулвелизатор и нищо - работи без проблем, напръсках доста обилно бобината и пак не угасна, работеше си перфектно, реших да я пръсна последен път - изкочиха искри и угасна (от филтъра излезе пушек-със спортен филтър съм). Изчаках малко и се опитах да я запаля пак но без успех... Въртях 2 пъти и се отказах, замириса и реших, че съм я задавил и я оставих 24 часа, но днес пак не запали ( днес я пробвах на бензин 2 пъти без натискане на педала на газта). Под фултъра (спортен) съм сложил едно парче пластмаса уж да го прикрива да не се мокри и да не смуче вода (купето е било с по-голям двигател, сега съм с 1.6 и има доста място около двигателя и филтъра е доста открит). Нямам кора под двигателя и до сега не ми е правила проблеми при влажно време, дори да вали, само като мина през някоя по-голяма локва! Та остава единствено бобината, но с пулвелизатора я пръсках доста обилно без да загасне едва ли не поливах отгоре й!! Казаха ми да опитам да сложа силикон между централния кабел и бобината като оставя малко разстояние за да не прави конденз..
Та проблема ми е, че ако сега пак съм я задавил за да ме дръпне някой за да запаля трябва да свалям предната броня (сменяна е и не мога да си сложа куката,освен ако не я сваля..).
Мисля, че 24 часа са достатъчни ако в влезнало много гориво да се изпари и би трябвало да запали, но нее.....
Някой може ли да ми даде съвет, защото идва зима, почват валежи и не мога да бъда сигурен в колата си.. Според мен остава само бобината !?

Последна промяна от deadshark на Чет 30 яну 2014 18:35, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Голф3 проблемно палене!!

Мнениеот predat0r » Нед 18 ное 2012 17:58


Проблема ти в можеби в бобината


Потребителски аватар
if4oo
Мнения: 322
Регистриран на: Съб 16 яну 2010 15:02
Автомобил: GOLF 4 VR6T
Двигател: AUE
Местоположение: pleven

Re: Голф3 проблемно палене!!

Мнениеот if4oo » Пон 19 ное 2012 19:41


Според мен остава само бобината !?[/quote]
ами смени първо нея...пък после мисли за дърпане и т.н.


Потребителски аватар
deadshark
Мнения: 289
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф3 проблемно палене!!

Мнениеот deadshark » Сря 12 дек 2012 21:49


Ако бобината е читава и я залея с една чаша вода колата трябва да си работи нормално нали така ?


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф3 проблемно палене!!

Мнениеот my heart iS iCe » Сря 12 дек 2012 21:55


deadshark написа:Ако бобината е читава и я залея с една чаша вода колата трябва да си работи нормално нали така ?

Според мен, това не е добра идея, и не знам, кой ти дава такива идеи да поливаш бобината с чаша вода, нали се сещаш че там има ток, и тя загрява и като я полееш с вода, толкова обилно, и нова да е пак ще изгори!
Пробвай ако не с бобина на приятел, ако имаш такъв със твоя мотор, ако не пробвай с нова, и не я пръскай новата с вода, а просто си карай и виж дали на дъждовно време ще ти направи проблем! Това е!


Потребителски аватар
deadshark
Мнения: 289
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф3 проблемно палене!!

Мнениеот deadshark » Сря 12 дек 2012 22:06


Ами посъветваха ме да пробвам с пулвелизатор да я напръскам, след като го направих никакви промени двигателя си работеше нормално, но сипя ли вода директно върху нея гасне.
При дъждовно време нямам проблеми освен ако не мина през някоя по-голяма локва...
В момента при -3, -4 градуса на бензин ми пали трудно от 4-тия път чак и то с много тюфкания...


Потребителски аватар
Daniel Kuntov
Мнения: 820
Регистриран на: Пон 05 мар 2012 18:29
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: GTI 2.0 8V AGG

Re: Голф3 проблемно палене!!

Мнениеот Daniel Kuntov » Чет 13 дек 2012 0:11


сменяй бубината


Потребителски аватар
deadshark
Мнения: 289
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф3 проблемно палене!!

Мнениеот deadshark » Чет 20 дек 2012 21:37


:lock:


Потребителски аватар
zloby3400
Мнения: 810
Регистриран на: Сря 19 ное 2008 9:38
Автомобил: Golf III
Двигател: AEK 1996
Местоположение: София/Ямбол
Контакти:

Re: Голф3 проблемно палене!!

Мнениеот zloby3400 » Чет 20 дек 2012 21:58


Що слагаш катинара? Няма ли да кажеш от какво беше,щото аз и може би други колеги го имат същия проблем. Някой може да се сблъска след време със същата ситуация и да прочете тука.


Потребителски аватар
deadshark
Мнения: 289
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф3 проблемно палене!!

Мнениеот deadshark » Чет 20 дек 2012 22:08


Проблема беше в бобината, имаше пукнатина в самия й корпус (която видях след като я свалих)... Дадоха ми като съвет да пробвам със силикон или лак да запълня пукнатината, но ефекта не е този, който желая... Явно наруши ли се целостта на бобината няма друго спасение освен да си купиш НОВА !! :))


Потребителски аватар
deadshark
Мнения: 289
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф3 проблемно палене!! - РЕШЕН ИЛИ НЕ ?

Мнениеот deadshark » Чет 30 яну 2014 18:32


Здравейте ОТНОВО..., искам да изровя тази тема ОТНОВО, защото мисля, че проблема се появява ОТНОВО ... Това ми е вече 3-та бобина.Първате беше BERU втора ръка я взех работеща-прецака се смених я!
След това взех пак втора ръка TELEFUNKEN работеща-прецака се смених и нея!
Последната, с която съм в момента е китайска, но чисто нова !!!
И пак започва да прави проблеми на бензин прекъсва не държи оборотите както трябва, не работи двигателя както трябва, гасне, като и подам газ рязко глъхне и т.н.к...

На газ си работи перфектно(защо като си мисля, че тя е по-претенциозна), но в този студ...

Може ли да има нещо, което поврежда бобините ми? Защото ми намирисва на 4-та подред.

(1.6 моно с газова, откачам акумулатора и махам буксата към моното все по-често и по-често (уж да се рестартира компютъра, преди това действаше безотказно, но сега сякаш няма ефект!)).

Помпата се чува, бензин стига до моното-тези неща съм ги проверявал вече хиляди пъти, свещите са ревизирани, горивни филтър е смене, резервоара изчистен, всички горивни пътища продухани.

:love.vwclub



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: deqnak__, Google [Bot], polo_rus и 67 госта