Избор и покупка на Golf 5 GTI - 2.0 TFSI - Съвети?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
georgi.docev
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 25 юли 2010 23:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Избор и покупка на Golf 5 GTI - 2.0 TFSI - Съвети?

Мнениеот georgi.docev » Съб 01 дек 2012 23:25


Добър ден, искам да задам няколко въпроса относно тази кола защото съм се запътил да взимам някоя такава. Въпросите ми са следните:
Здрава и надеждна кола ли е това?
Окачването като на Голф 4 ли е, смисъл с железни носачи и тем подобни?
Кое е по- добре ръчка или автоматик и каква разлика в разхода на гориво има?
Какъв разход на гориво дава колата?
Вярно ли е че неможе да и се сложи газов инжекцион, защото горивото се впръсква директно?
И горе долу ако може някой да спомене какви пари струва обслужването на тази кола, защото то купуването и е лесно, но след това ако хвърчат много пари незнам дали си заслужава.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ВСЕКИ КОЙТО СИ НАПРАВИ ТРУДА ДА МЕ ЗАПОЗНАЕ МАЛКО ПОВЕЧЕ С ТАЗИ КОЛА!!! :обичам ви




Потребителски аватар
Vonox_abd
Мнения: 108
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 23:55
Автомобил: MK4
Двигател: AGU
Местоположение: The City Of Angels' Софията

Re: VW Golf 5 2.0T FSI GTI Въпроси

Мнениеот Vonox_abd » Нед 02 дек 2012 8:45


За мен някой да си вземе Голф 5 ГТИ и да му сложи газ е меко казано за разстрел!!Ако неможеш да и сипваш по добре да се насочиш към дизеловите агрегати или някой други бензинови!Успех с покупката.

Поздрави!


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2390
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW Golf 5 2.0T FSI GTI Въпроси

Мнениеот StS » Нед 02 дек 2012 9:35


Скъпо обслужване , голям данък, скъпи части... Автомата е 50/50, зависи от годината на производство и експлоатацията...
Най-добре ръчка и да е 2007+...за другото виж търсачката.

П.С Окачването е различно от това на Г4 но си е все така здраво..не е като на Пасат 5/5.5 ...

Успех


Потребителски аватар
georgi.docev
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 25 юли 2010 23:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Golf 5 2.0T FSI GTI Въпроси

Мнениеот georgi.docev » Нед 02 дек 2012 11:14


Аз не съм тръгнал да слагам газ, просто искам да знам защото нищо не се знае.


Потребителски аватар
georgi.docev
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 25 юли 2010 23:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Golf 5 2.0T FSI GTI Въпроси

Мнениеот georgi.docev » Нед 02 дек 2012 11:16


А скъпо обслужване какво значи горе долу като цифра, и какво значи автомата е 50/50?


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: VW Golf 5 2.0T FSI GTI Въпроси

Мнениеот vucata » Нед 02 дек 2012 12:10


georgi.docev написа:А скъпо обслужване какво значи горе долу като цифра, и какво значи автомата е 50/50?


Ремъци, масла, филтри и прочее...задължителните неща при покупка на такъв тип кола.
Автомат 2ра ръка си е верно 50/50 може да те боли глава от време на време. Затова както каза колегата вземи си ръчка.


Потребителски аватар
georgi.docev
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 25 юли 2010 23:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Golf 5 2.0T FSI GTI Въпроси

Мнениеот georgi.docev » Нед 02 дек 2012 13:23


vucata написа:
georgi.docev написа:А скъпо обслужване какво значи горе долу като цифра, и какво значи автомата е 50/50?


Ремъци, масла, филтри и прочее...задължителните неща при покупка на такъв тип кола.
Автомат 2ра ръка си е верно 50/50 може да те боли глава от време на време. Затова както каза колегата вземи си ръчка.

А автоматика повече ли харчи от ръчката, защото много ми се кара автомат, ама знам ли може и ръчка


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2390
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW Golf 5 2.0T FSI GTI Въпроси

Мнениеот StS » Нед 02 дек 2012 17:27


Първо трябва да си много наясно със себе си, какво искаш , и какво /можеш/ след това ще се насочиш правилно и ние ще можем да помогнем ...така ще ти е трудно, виждам че въобще не си наясно с Г5 ГТИ , приеми го като съвет


Потребителски аватар
georgi.docev
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 25 юли 2010 23:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Golf 5 2.0T FSI GTI Въпроси

Мнениеот georgi.docev » Нед 02 дек 2012 23:04


StS написа:Първо трябва да си много наясно със себе си, какво искаш , и какво /можеш/ след това ще се насочиш правилно и ние ще можем да помогнем ...така ще ти е трудно, виждам че въобще не си наясно с Г5 ГТИ , приеми го като съвет

StS Извинявай братле ама не мисля че това с какво съм наясно има нещо общо, аз просто искам да си купя кола и колата която искам е тази, и се опитвам по- добре да се запозная с нея чрез вас, защото мислех че колегите тук са по компетентни от мен на тази тема, а в момента карам Пасат B5.5 1.9TDI 131Hp. и мисля че съм наясно със себе си, само дето както казваш ти се опитвам да се насоча правилно от към избора си на нова кола. :)


Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: VW Golf 5 2.0T FSI GTI Въпроси

Мнениеот maimo » Пон 03 дек 2012 14:49


за xарчене мисля 4е е еднакво, обаче автоматика върви повече все пак е DSG. GTI s DSG супер комбинация :D


Потребителски аватар
Erazer
Мнения: 64
Регистриран на: Съб 21 мар 2009 14:07
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Бургас

Re: VW Golf 5 2.0T FSI GTI Въпроси

Мнениеот Erazer » Пон 10 дек 2012 2:09


За FSI двигателите съм чувал че трудно се слага газ и ако може май струваше към 2 бона. Иначе мисля се поддръжката на 5-цата е доста по-скъпа от 4-ката.


Потребителски аватар
N1P0
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: | София | | 6N2 - 1.6 16V - GTi |
Контакти:

Re: VW Golf 5 2.0T FSI GTI Въпроси

Мнениеот N1P0 » Пон 10 дек 2012 3:11


Скъпи са както повечето ти казаха и честно казано не знам колко си струва. Също може би е по-добър варант Vw Golf GTD/170к.с 8)


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: VW Golf 5 2.0T FSI GTI Въпроси

Мнениеот Aprilia » Пон 10 дек 2012 3:19


Защо решихте че обслужването на Голф5 гти е по-скъпо от на Голф4 гти :roll:
Тези коли са еднакъв клас и ако се купуват оригинални консумативи от представител цената е 1:1 или с пренебрежима разлика. ТОВА Е ЕДИН КЛАС КОЛА, нищо че голф4 е на 20 години частите (ОРИГИНАЛНИТЕ ТАКИВА) са си все толкова скъпи колкото когато е била и нова.
Разликата в поддръжката на 2те коли идва от частите които се купуват 2ра ръка, за голф5 все още се намират трудно, а и струват много защото в моргите ги има малко. Като поддръжка разликата не е фрапираща, разхода е като на 1.8т дори малко по-нисък от порядъка на 12-14 градско зависи как колко и къде се кара, извънградско може да падне и на 7. Колата е доста приятна за каране, но ми се струва слаба за своите 200 коня, покарай и виж дали ти пасва, ако ти пасва и можеш да я храниш купувай, поддържката е като на всеки Голф скъпичка, но не чак толкова :wink:

Мои познат притежава такава кола и всичко което казвам е от първо лице. Обърни внимание и на 2.0тди 170 коня, колата се усеща също толкова силна като ГТИ-то а гори почти наполовина, обслужването е малко по-скъпо, но май си заслужава повече. Единствения минус на ТДИ-то е че идва малко по-бедно като окомплектовка от ГТИ-то, т.е при ТДИ за някои есктри се плаща скъпо които при ГТИ ги има базово :)
Ако бях на твое място (а аз съм защото и аз се оглеждам за тия коли) бих избрал ТДИ-то, естесвено ще взема което изпадне първо по-запазено :)


Потребителски аватар
georgi.docev
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 25 юли 2010 23:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Golf 5 2.0T FSI GTI Въпроси

Мнениеот georgi.docev » Сря 12 дек 2012 0:42


Aprilia написа:Защо решихте че обслужването на Голф5 гти е по-скъпо от на Голф4 гти :roll:
Тези коли са еднакъв клас и ако се купуват оригинални консумативи от представител цената е 1:1 или с пренебрежима разлика. ТОВА Е ЕДИН КЛАС КОЛА, нищо че голф4 е на 20 години частите (ОРИГИНАЛНИТЕ ТАКИВА) са си все толкова скъпи колкото когато е била и нова.
Разликата в поддръжката на 2те коли идва от частите които се купуват 2ра ръка, за голф5 все още се намират трудно, а и струват много защото в моргите ги има малко. Като поддръжка разликата не е фрапираща, разхода е като на 1.8т дори малко по-нисък от порядъка на 12-14 градско зависи как колко и къде се кара, извънградско може да падне и на 7. Колата е доста приятна за каране, но ми се струва слаба за своите 200 коня, покарай и виж дали ти пасва, ако ти пасва и можеш да я храниш купувай, поддържката е като на всеки Голф скъпичка, но не чак толкова :wink:

Мои познат притежава такава кола и всичко което казвам е от първо лице. Обърни внимание и на 2.0тди 170 коня, колата се усеща също толкова силна като ГТИ-то а гори почти наполовина, обслужването е малко по-скъпо, но май си заслужава повече. Единствения минус на ТДИ-то е че идва малко по-бедно като окомплектовка от ГТИ-то, т.е при ТДИ за някои есктри се плаща скъпо които при ГТИ ги има базово :)
Ако бях на твое място (а аз съм защото и аз се оглеждам за тия коли) бих избрал ТДИ-то, естесвено ще взема което изпадне първо по-запазено :)

Благодаря братле доста ми помогна :)


Потребителски аватар
S_T_I_N_G
Мнения: 1387
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:05
Автомобил: GOLF 4 1.8 T
Двигател: AGU GU GU GUUUUUU
Местоположение: София - Овча Купел

Може ли малко инфо за GOLF 5 GTI

Мнениеот S_T_I_N_G » Нед 04 авг 2013 19:02


Не съм решил да си купувам но много ми харесва и ми е интересно да чуя малко мнения за този модел.
Потърсих но не намерих много инфо в форума.
Какви са му слабите места ?
Колко му е примерно смяната на консумативите (предполагам че зависи според марка и от къде се взимат)
Колко му е застраховката на такова чудо :) ?
Гражданската?
Колко и какви пари може да струва газифицирането или на този модел не е препоръчително ?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта